Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik ráerőltetni a nézőpontjaikat másra?

Figyelt kérdés

Miért nem dönthet az ember ? Ha más a véleménye vagy mást mond, akkor még felháborodnak hogy nem nekik van igazuk, felfújják a dolgot, vagy hátat forditanak.

Hogy fejlődhet Igy az ember más emberekkel, hogy kommunikálhat, ha ilyen kicsinyesek az emberek ?


2016. máj. 8. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk a párom sógora ilyen. Nincs bajom azzal, ha valakinek más a vélemenye, mint nekem. Azzal sincs bajom, ha ezt el is mondja, érvekkel támasztja alá. De attól ki tudok rohanni a világból, ha a véleményét rám akarja erőltetni, vagy úgy kellene csinálnom a dolgokat, ahogy ő mondja, mert egyéb esetben én vagyok a világ idiótája.

Pl. pár hónapja azt akarta megmondani nekünk, hogy mikor, hogy, mennyi gyereket vállaljunk.


Vagy a múltkor telekocsiztunk, és 2 olyan utasunk volt, hogy azt hittem, felrobbanok a végére. Az egyik szerint Isten teremtette az embert, a másik szerint idegen civilizáció. Az istenes csak érvelt, de az idegen civilizációs 2 órán át rá akarta erőltetni a véleményét a másikra. Mondjuk nekem már az is sok volt, hogy a másik meg 2 órán át védte a saját álláspontját.

Én is mindig elmondom a véleményem, de ha látom, hogy valakinek teljesen más, nem fogok vele órákig vitatkozni, meghallgatom őt is, elgondolkozok azon, amit mond, aztán ha hülyeségnek tartom, perceken belül lezárom a témát.

2016. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha kiírok ide is egy kérdést - vagy akárki más -, 70%-ban nem tanácsot adnak a válaszolók, hanem belekötnek a kérdésbe.
2016. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alain Delon ***** válasza:
Azért, mert koránt sem biztosak a nézőpontjukban. Azzal, hogy mást győznek meg, csak önmagukat erősítik meg benne.
2016. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Attól függ, mit tartasz nézőpontnak, a nácizmust vagy mondjuk azt, hogy ki hánykor szeret felkelni hétvégén, vagy ki szereti az ananászt a pizzán :D
2016. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége egyszerűen buta. Képtelenek egy normális vitát lefolytatni, így csak az marad, hogy erőltetik a véleményüket a másikra. A másik érveit figyelmen kívül hagyják és végül megy a durci.

Ilyen emberekkel nem igazán fog fejlődni a kommunikációd vagy a gondolkodásod. :D Én is sok ilyen embert ismertem, de már rájuk hagyok mindent és a néhány normálissal beszélgetek komolyabb dolgokról. Nem értünk mindenben egyet, de elismerjük, ha a másiknak igaza van és tévedünk. És nincs durci meg hasonlók.

2016. máj. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!