Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben a "vitában" kinek volt...

Ebben a "vitában" kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Ülök ma a vonaton, bedugott füllel, könyv előttem, ezáltal teljes mértékben kizárva a külvilágot. Olyan kocsi volt, amiben kettesével vannak a székek sorban, tehát nem a fülkés. Körülbelül a kocsi negyede volt tele, tehát bőven volt még hely, a mellettem lévő ülésre a táskámat raktam le. Egyszer csak megjelenik egy 60 körüli úr, és megkér, hogy üljek beljebb, mert le szeretne ülni. Én nem szeretek mások mellett ülni a vonaton (érthető okokból), és mivel még úgy is volt hely bőven, gondoltam átülök egy-két üléssel arrébb oda, ahol mindkét szék üres mivel nem akartam, hogy emiatt vita alakuljon ki. Mondtam neki, hogy leülhet, csak engedjen ki (azt nem említettem, hogy miért). Erre ezt válaszolta:

"Fiatalember, miattam nem kell elmennie."

Erre én:

"Köszönöm, de én jobban szeretek egyedül ülni."

Erre láttam, hogy kicsit bedühödött, ugyanis elkezdett valami ilyesmit mondani:

"Hát ezt nem hiszem el, hogy ezek a mai fiatalok állandóan csak a hülye telefonjukkal vannak elfoglalva, bezzeg régen végig beszélgettük, énekeltük a vonatutat!"

A történet vége az lett, hogy elmentem egy üres helyre jó messzire, ahol biztos nem kell már látnom.


Én csak azt nem értem, hogy miért kell ráerőltetni a társaságunkat más emberekre. Nem mindenki szereti a céltalan csacsogást idegenekkel. Én meg sem akartam sérteni, ezért még csak azt sem mondtam, hogy miért ülök arrébb, ő kezdett el faggatózni. Nektek mi a véleményetek, szerintetek igazam volt?

21F



2016. máj. 12. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked vilt igazad. A bacsi meg elfelejtette bevenni a nyugtatojat.
2016. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem homi volt XD
2016. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Felmerült benned az a kérdés hogy nem neked volt igazad?:D
2016. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Nem volt miben igaza lenni bárkinek.

Te nem tudod hogy értette miattamot, ő nem tudta mi van benned mikor "Köszönöm, de én jobban szeretek egyedül ülni."t mondtad, stb, stb.

Tényleg jobb mit ő mondott, de te nem ismered és más okok miatt( is) szeretsz egyedül ülni.

2016. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleve gyanús az olyan ember, aki más mellé ül le olyan vonaton, ahol sok még az üres hely. Jól tetted, hogy leléptél. Vagy tetszettél neki, vagy lopni akart, de legjobb esetben is végig kellett volna hallgatnod az élete történetét.
2016. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként legalább 1985 óta utazom vonaton, vagyis jó 15 évet töltöttem rajtuk a mobilok elterjedése előtt, de nem emlékszem, hogy jellemző lett volna a vadidegenekkel beszélgetés (leszámítva pár magányos öreg nénit vagy bácsit, aki erőlteti), éneklés meg pláne nem (leszámítva, amikor gimis osztálykirándulásról hazafelé ordítottuk a "Kismalac, kismalac, engedj be / nem engedlek, lóf... a seggedbe" refrénű opuszt, de azt is hamar leállította az osztályfőnök).
2016. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

sok beszédnek, sok az alja. Feleslegesen kommentáltad az átülésed okát.

Hetven éves vagyok, a sors kegyelméből még nem ültem vonaton, de izgalommal olvasom ezeket a felfújt problémákat.


Negyven éve csak autóval járok, ott is vannak meglepő szituk, de az jobban kezelhető.


Megértem az igényességed, én így vagyok a bekérdzkedő szomszéddal...inkább másfelé megyek,így marad a béke..


Ne szólalj meg, oszt jónapot. Néha jussanak eszedbe az öregebb őseid...


70 F(aki papának szólít, azt pofánvágom)

2016. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!