Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy mentetek...

Volt már olyan, hogy mentetek az utcán, és arra lettetek figyelmesek, hogy valaki követ titeket? Mit csináltatok utána?

Figyelt kérdés
Foglalkoztat a téma. Velem ma ez pont megtörtént. És még most is félek nagyon:(

2016. máj. 14. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezért van nálam borsspré és sokkoló. Addig nem csinálok semmit, amíg be nem bizonyosodik, hogy akar is valamit. Ha viszont egyértelművé válik a helyzet - ha hozzám is ér, lefújom a p----ba. Ha továbbra is erőszakoskodna akkor megsokkolom és míg rángatózik elhúzok.
2016. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én olyankor valami ürüggyel megállok valami forgalmas helyen. Például egy kirakat előtt, vagy egy ház bejáratánál, mintha az ott lakók neveit böngészném. Közben pedig visszanézek és szemügyre veszem a mögöttem jövőket. Ha pedig nagyon a "sarkamban" van, akkor hirtelen félreállok, és mondom neki, hogy csak menjen nyugodtan előttem, én nem sietek.
2016. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Volt, igen.

Először nem voltam benne biztos, elkezdtem az utcákba össze-vissza sétálni, meg is kerültem egy házat, még mindig jött utánam, akkor már éreztem hogy gáz van.

A lakásom közelében voltam már, szerencsére egy haverom egy utcával odébb lakott, felhívtam hogy otthon van-e, és felmentem hozzá.

Az ablakból láttuk, hogy a pasi kb 20 percig állt még a kapu előtt, aztán lelépett. Elég para volt. :D


21/L

2016. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Megvárom mig belém köt
2016. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Volt többször is. Legutóbb úgy 2 éve figyeltem fel rá, hogy egy fickó jön utánam. Elkezdtem össze-vissza menni, különböző kereszteződésekben tértem le de mindig jött mögöttem. Felszálltam egy buszra, felszállt. Leszálltam, leszállt. Megálltam egy kirakat előtt, a fickó megállt és rágyújtott, amikor elindultam, ő is elindult. Volt a közelben egy antikvárium, aminek ismertem a tulaját, bementem oda és megkértem, hogy hadd mehessek ki hátul, mert követ egy ember. Megengedte, kimentem a hátsó ajtón a párhuzamos utcára, ahonnan indult a buszom, gyorsan jött is egy, felszálltam és imádkoztam, hogy a pasas ne kövessen tovább. Később találkoztam az ismerősömmel és azt mondta, hogy a fazon nagyjából egy óráig várt türelmesen a könyvesbolt előtt, aztán elment.
2016. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Engem nagyon sokszor követtek már. Sokat metrózom, buszozom, mindig vannak fura alakok. Ha megállok, ő is, ha elindulok, ő is. Egyszer totál megfordultam arra, amerre jöttem, a csávó is. Se szép nem vagyok, se annyira sovány, drága cuccaim sincsenek.


A legparább az volt, amikor szálltam le a villamosról, és rám mosolygott egy ilyen őrült, aki várta a villamost. Tehát az lett volna a logikus, hogy felszáll, de jött utánam a buszmegállóig. Végállomás volt, úgyhogy a busz sokáig állt ott. Felszálltam a buszra, ő is. Leszálltam, felhívtam a tesómat, hogy követnek, a pasi szintén leszállt, és nézett. Akkor megint felszálltam a buszra, és a faszi is. Mikor már berregett a csengő, hogy indulni fog, gyorsan leszálltam, a csávó meg fennmaradt.


Egyébként ismeritek Aziz Ansari-t? Az egyik standup-jában mondta, hogy egy férfit sem ismer, akit nők követtek volna, de minden nőnek van legalább 3 sztorija arról, hogy valami fura alak követi.

2016. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként tökre érdekelne, hogy ezzel mi a céljuk. Azt hiszi, hogy hazáig követ, és odamegyek hozzá, hogy "na, akkor feljössz?"
2016. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Engem napokig követett egy teljesen átlagos kinézetű 30 év körüli férfi. Gyalog jártam dolgozni kb 20 perc séta, általában mindig akkor indult el otthonról, ki a házából amikor én elhaladtam a háza előtt. Akkor egyszer volt hogy elaludtam jó csak 5 percet csúsztam, 5 perccel később indultam, akkor észrevettem hogy ő tutira, tudatosan követ engem mert pont akkor később lépett ki, és mindig a munkahelyemig követett. Munkából amikor indultam haza akkor ritkábban de időnként belefutottam. Akkor csináltam mindig spontán kerülőket és ő is ugyanúgy követett. Ha bementem egy kisboltba körbenézni ő is bejött, ha megálltam az utcán ő is megállt. Amikor visszafordultam direkt akkor elindultam felé, akkor ő is nézett valahova máshova és jött velem szembe, egy ideig ment tovább, majd megfordult és megint követett. Amikor már nagyon parásnak éreztem a dolgot akkor kölcsön kértem az autót apámtól és azzal mentem dolgozni, direkt lassítottam a háza előtt hogy lássa én vagyok az, na akkor láttam hogy meglepődött. Akkor egy időre leszokott a követésről, de utána ismét követni kezdett. Aztán amikor már nagyon televolt mindenem szóltam a barátomnak hogy jöjjön velem mert már félek. Akkor a barátom kivett egy nap szabit, ő alapból egy nyugodt, higgadt természetű ember, de nem is szívbajos, ő mondta hogy ő ha már eljön velem odamegy hozzá és megkérdezi hogy mi ez az egész. Persze a barátom nem egy verekedős, balhézós típus, de akkor nagyon megijedtem amikor láttam hogy paprika sprayt tesz zsebre és gyorshívásra állította be a segélyhívót. Aztán amikor elindultunk, vártuk hogy kövessen, követett is. Barátom sarkon fordult hirtelen, odament hozzá és megkérdezte tőle hogy miért követ engem a munkahelyemig, holott az utolsó munkahely a városban ahova én járok és a környéken csak 2 kisebb üzlet van. Akkor a csávó mondott valami kamu dumát hogy mindig odaszokott menni mert ott veszi őt fel a céges járat. Persze a barátom rájött hogy kamu, mert elértünk a munkahelyemre és érdekes módon az utolsó kereszteződéstől már nem követett. Akkor a barátom annyit csinált hogy áthívta két haverját és elmentek a srác elé beszélgetni. A barátom ment egyedül, a haverjai pár házzal arrébb a kocsiból figyelték mi történik. Persze akkor másnap munkába menet a pasas már előttem ment ki a kapun és érdekes módon leszólított és őszintén bocsánatot kért és elmondta hogy azért követett mert nagyon nagyon tetszem neki, és ő is arrafelé dolgozik csak 2utcával arrébb lévő telephelyen van. Akkor még egyszer bocsánatot kért, és mondta hogy a barátom szólt neki hogy engem ez zavar meg félek, pedig ő nem akart rosszat, csak ismerkedni akart de nem volt hozzá elég bátorsága. A csávó 1 utcával arrébb lakik. Néha napján van hogy együtt megyünk dolgozni ő érdekes módon fél órával később indul, mert ő fél 7 re jár be dolgozni mert úgy szól a munka ideje. Persze amikor korábban indul, akkor már érdekes módon mindig köszön és sokszor beszélgetünk is. Hazafelé menet is össze szoktunk futni, nem visszük túlzásba a beszélgetést, de általános dolgokról szoktunk néha beszélni. Nem rossz szándékú csak elég furcsa fazon, de nincs is vele baj. Persze a barátom örül hogy kiderült hogy nem egy kattant fazon de erősen felhívta a figyelmem hogy legyek óvatos, meg ő időnként eljön elém félútra ha előbb végez és akkor azért érezteti hogy mi a helyzet vele.


Persze azóta eltelt már 2 év, néha néha megesik hogy követnek egy bizonyos ideig még legalább is én úgy érzem, de annyira nem vészes mert csak egyszeri alkalom. Persze volt rá példa hogy a barátomat is követték. A barátom egy drága céges autót vitt A-ból B be kb 50 km táv. Akkor őt egy fekete autó követte és egy fehér furgon. A barátom kínjába letért az útvonalról mert elég gyanús volt neki, csak azért hogy meggyőződjön arról hogy mi a helyzet, de követték. Volt hogy megállt benzinkútnál mintha bemenne valamit venni gyorsan, akkor tovább mentek de utána pár méterrel arrébb megint követni kezdték. Akkor a barátom félreállt egy elég forgalmas helyen, ők is félre álltak. Akkor a barátom kezdett parázni amikor odaért ahova kellett, de ott szólt az őröknek hogy figyeljenek nagyon mert baj lehet. Persze nem volt semmi. Amikor vissza indult csak a fekete személy autót követte, de a barátom rá ismert. Aztán az autó elkezdte őt előzni és akkor a barátom azt hitte elé vág és baj lesz de aztán az autó nagy sebességgel tovább haladt a dolgára, és azóta nem látta a barátom

2016. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Volt. Nagyon megijedtem. Aztán végül kiderült, hogy vmi tini volt, akinek nagyon kellett volna cigi, és mivel én voltam este ott az egyetlen a közelben, ezért követett vagy 3 sarokon át... nem értem, miért nem szólt hozzám addig, akkor előbb kiderítette volna, hogy nincs nálam cigi, és nem dohányzom.
2016. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Az ilyen emberek, akik nappal követnek valakit, és rendszeresen, de más rossz dolog nem történik, azok nem veszélyesek szerintem, még ha ijesztő is lehet a helyzet a követett személynek. Szinte mindig férfi követ nőt véleményem szerint.


Ahogyan fentebb olvasható, ilyenkor az van, hogy tetszik nekik az illető lány, nő, csak nem merik megszólítani. Leszakadni meg nem akarnak, mert ugye, örülnek, ha látják, akit követnek, és így nem marad más, mint hogy mennek utánuk, mert bele vannak ragadva ebbe a helyzetbe. Erre simán rá lehet jönni, csak ugye, a női logika általában a félelem szemszögéből nézi ezt az egészet, és nem gondolnak arra, hogy "Lehet, hogy azért csinálja, mer tetszek neki?"


Akik sötétben csinálják ezt, az már gyanús lehet, de még az sem feltétlenül. Ha van bátorsága a nőknek, akkor nekik maguknak kellene odamenni, és megszólítani azokat, akik követik őket, hogy miért teszik ezt, és jobbik esetben be fogják vallani, hogy azért, mert tetszik nekik az illető, akit követnek. Ki merem jelenteni, hogy az ilyen emberek jobban félnek, mint az, akit követnek. Csak ezt kívülről nem lehet látni.


Akik erőszakosak, azok általában nem sokáig követnek valakit, mert előbb-utóbb támadnak. De persze mindig jó óvatosnak lenni. Akik cigit kérnek, vagy valami mást akarnak kérdezni, általában azok sem szoktak követni valakit, főleg nem sokáig.

2016. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!