Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki rájött, hogy valójában nem tervezett gyerek volt? Hogyan barátkoztatok meg ezzel a tudattal?

Figyelt kérdés

2016. máj. 15. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad rajta túl sokat rágódni. A lényeg, hogy itt vagy. Minél többet járatod rajta az agyad, annál rosszabb lesz.
2016. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy tervezett vagy nem, hanem, hogy milyen családban nőtt fel.

Én tervezett voltam, de nem születtem éppen ideális családba.

Attól, hogy valaki nem tervezett még szerethetik ugyanúgy, mint ha tervezték volna. Nem ezen múlik.

2016. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

aki 2000 előtt született, azok többsége nem tervezett gyerek volt. Ez csak a jelenlegi divat, hogy a gyereket tervezik.


Nagymamámék korában ha jött a gyerek akkor jött, nem tervezgették forintra meg órára pontosan

2016. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Velem mindig is éreztették hogy potya gyerek vagyok. A nővérem 3 hónapos volt mikor én már anyám hasában voltam. Nincs is jó kapcsolatom a szüleimmel. De márnem foglalkozom vele.
2016. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát, ha a szülők nem is, de Isten megtervezte a léted és az ő akarata megkérdőjelezhetetlen
2016. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem terveztek, őszintén szólva még soha eszembe se jutott, hogy emiatt szomorkodjak. Itt vagyok és kész.
2016. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mielőtt isteni-teremtési-létfilozófiai magasságokba érnénk tisztázzuk a kérdésem értelmét! Én a nemtervezettségen azt értem, hogy a szülők annakidején nem tudatosították magukban, hogy mire is vállakoznak. Visszatekintve anyám mindig is szeretetteljes odaadással és (néha túlságosan is) féltő gondossággal foglalkozott velem és fordult hozzám. Talán ő képes volt realizálni a tényt, hogy "ennek a gyereknek fel kellene nőnie és megfelelő háttér kell neki". Apám viszont nagyívben leszart, minden egyes nap ordibált a legapróbb dologért is ami nem tetszett neki, állandóan csak amolyan morgó stílusban lemondóan mondott mindenről véleményt, sosem állt szándékában meghallgatni, mindig is azt kiabálta nekem, hogy "a gyereknek sosincs igaza" meg "a gyereknek kuss a neve". Később ivott is, nem egyszer fordult elő amikor általános iskolás voltam, hogy hátrament a kertbe hányni, meg nyári estéken ott is aludt, anyám meg bent sírt. Továbbá akármit is akartam apámtól kérdezni, nem kívánt semmire sem normális magyarázatot adni, ráadásul mindenféle hülyegyereknek meg tehetségtelen idiótának lehordott. Amikor ittas volt, de még magánál volt, többször elhangzott tőle, hogy "ez a gyerek csak úgy lett", vagy "franc se gondolta, hogy ekkora kolonc lesz ebből a kis nyavalyásból", vagy "sajnos muszáj etetni ezt a kölyköt". De a legsértőbb szerintem az volt, hogy "hát egy kicsit félresikerült ez a gyerek, beszél össze-vissza".


Tehát ennek kontextusában próbáljátok meg a kérdést értelmezni ha lehet!

2016. máj. 15. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen emberek. Ők simán leélnék az életüket utódok nélkül. Nem tehetsz semmit, nem változtathatjátok meg, ha eddig nem sikerült. Esetleg te ne legyél ilyen.
2016. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7: ez nem azért van, mert nem terveztek, hanem, mert apád bunkó.

Engem terveztek, mégis borzalmas apám volt. Mondjuk szerencsére elváltak, így csak néhány évemet tette tönkre.

2016. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!