Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális hogy újra gyerek...

Normális hogy újra gyerek szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, dolgozok, külön élek, eltartom magam, és hogy őszinte, legyek utálom az egészet. Utálok felnőtt lenni. Ennyi idősen lassan már a családalapításon kellene gondolkoznom, de én inkább arra vágyom, hogy újra gyerek lehessek. Otthon akarok élni a szüleimmel a régi biztonságos életem, amikor semmivel se kellett törődni, csak a tanulással. Hiányoznak a családi nyaralások, a közös kirándulások, összejövetelek, és az anyagi biztonság is. Most is meg tudok élni a fizetésemből, de nincs meg az az érzés, hogy bármi történjen is, nem kell aggódnom, mert van aki megoldja helyettem a problémákat, valaki mindig mellettem áll, támogat. Tudom furcsán hangzik, de az is hiányzik, hogy valaki megóvjon a világ rossz dolgaitól. Például gyerekként, ha valami rossz dolog történt, a szüleim nem mondták el, hogy ne zaklassanak fel vele, nem hallottam ismerősöktől meg a híradóban sem ilyen szörnyűségeket, hogy kit öltek meg, erőszakoltak meg, raboltak ki, stb. Valahogy az egész világ egy sokkal biztonságosabb helynek tűnt.

Aztán ahogy elkezdtem felnőni, ezekkel sorra kezdtem szembesülni, és szépen kiábrándultam a világból. Kezdek belefásulni a hétköznapokba, sokszor úgy érzem, már nem is vagyok ugyanaz az ember, tele tervekkel és vágyakkal, aki gimiben és egyetemen voltam. Nagyon félek a jövőtől. Szeretnék újra gyerek lenni, hogy minden olyan legyen mint régen, bár ez tudom hogy lehetetlen.

Normálisak ezek az érzések ebben a korban? Túl tudja tenni magát rajta az ember?


2016. máj. 1. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a felnőtté válásnak ez fontos kérdése. lassan neked kell vigyázni másokra, és vállalni a felelősséget az életedért. a gondtalan gyerekkornak vége lesz, ezt kell feldolgoznod.
2016. máj. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyák napja van. Mondd el - kicsit más szavakkal - ugyanezt neki (és persze apudnak is). Hogy mennyire boldoggá tették a gyermekkorodat, hogy vigyáztak rád, hogy gondtalanná tették a gyermekéveidet. Hogy visszavágysz az ő gondoskodásukra, és bárcsak lenne egy időgép, ami visszavisz a gyermekkorodba. Hogy hálás vagy ezért nekik és remélhetőleg egy idő múlva te ugyanazt tudod majd visszaadni a te gyermekeidnek, amit ők adtak neked.

A kérdésedre válaszolva - ne kapkodd el a saját család megalapítását, még semmiről sem vagy lekésve. Van, aki a 40-es éveiben nősül és születik az első gyermeke. Az érzéseid talán másoknak szokatlannak tűnhet - de az vesse rád az első követ, aki még sohasem érzett hasonlót, egyetlen percig sem. És valamiért úgy érzem, ha igazán bajba kerülnél, a szüleid mindig melletted állnának és segítenének, így is, hogy külön élsz. Mindig számíthatsz rájuk!

2016. máj. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Én még mindig gyerek vagyok, így 50 felett:)

Én, nem nézek híradót, nem olvasok bulvárt, stb. Nem is tudok semmi erőszakról, rablásról, szörnyűségekről.

2016. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltelt már jó pár év a kiírás óta.

Nem sokkal vagyok most fiatalabb, mint te akkor. Hasonlóan érzek is sajnos. Te hogyan tudtál továbblépni ? :)

2020. dec. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is :( bár én 23 éves vagyok most, de hónapok óta ugyanezt érzem, és minden nap filozófálok ezen és valamiért olyan, mintha titkon reménykednék, hogy nemsoká jó lesz, és semmi gondom nem lesz.. de nem jön el..:( már pszichológuson is gondolkodtam hogy tudnám ezt elfogadni ..
2021. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok, jöttem társulni - így 3/4 2-kor (IGEN!:D). Most 22 vagyok, de annyira hányhatnékom van a felnőtt élettől, nem tudok magammal mit kezdeni. Egyetemre járok, de azt is nehéz volt eldönteni, hogy hova jelentkezzek. Aztán passzív féléves is voltam... Bejött a vírus, klímaszorongás... Szóval még 1 teljes évig biztosan egyetemista leszek, utána is szeretnék tanulni, de mostanában... Olyan nosztalgikus rohamok törnek rám, hogy az nem igaz. Visszanézek régi füzeteket, amikbe rajzoltam, nyomdáztam, régi zenéket hallgatok... És csak azt kívánom, bárcsak az a kislány lennék, aki 10 évesen voltam, mikor még nem volt semmi baj, biztonságban élhettem, és minden olyan szép volt... Az emlékekkel visszajönnek az illatok, az érzések, az emlékképek, a hangok... Nem tudom, mikor leszek ezen túl. Én is szeretnék családot és van jövőképem, de ettől az idilltől olyan nehéz szabadulni...
2021. nov. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kicsit megnyugodtam, hogy más is ugyan ezzel küzd ("nosztalgia rohamok"). Szintén 25 éves vagyok, teljesen sínen van az életem, ettől függetlenül visszavágyom. Nektek enyhült? :D
márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#5ös vagyok, azóta 26 éves. Nekem enyhült. Már nem érzek ilyet olyan intenzíven, mint akkor. Nem tudom mennyi idő kellett, pszichológushoz nem mentem végül. Most is akármikor lennék gyerek, de nincs meg bennem ez a borzasztó érzés, mint volt :)
márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!