Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmenni vagy nem elmenni egy...

Elmenni vagy nem elmenni egy haldokló emberhez? Kinek jó és kinek szörnyűséges fájdalom? Hogy kell jól dönteni?

Figyelt kérdés
Ha tudnád, hogy napok vannak hátra a férjed számára, akkor elvinnéd a gyerekeidet, hogy elbúcsúzzanak tőle vagy nem? Ha nem szeretnének hozzá benenni a kórházba, meggyőznéd-e őket, hogy máskor nem lesz lehetőség rá és utólag nem lehet visszacsinálni a dolgot? És vajon rosszabb- e annak, aki a halálos ágyán fekszik, hogy nem láthatja a gyerekeit, esetleg kiszakad a lelke, ha látja őket? A gyerekek 10 és 16 évesek.
2016. máj. 16. 16:48
 1/8 anonim válasza:
51%

Ez nagyon nehéz kérdés, nem is tudom, hogy meglehet-e válaszolni.

Én 17 voltam mikor meghalt az apám, tudtam, hogy meg fog halni, de úgy döntöttem nem megyek be hozzá a kórházba, és nem bántam meg a döntést. Igaz, hogy már nem is nagyon volt tudatánál, és az utolsó 2 hétben már beszélni sem tudott, így csak tétlenül néztem volna a szenvedését.

Egy 16 éves szerintem már eltudja dönteni, egy 10 éves talán nem, de én személy szerint nem győzködném, ha azt mondja, hogy nem akarja már látni. Elvégre véleményem szerint valakit a halálos ágyán látni nem jó emlékként marad meg.

2016. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ismerek olyat, aki még 40 évesen is sokszor megemlíti, hogy miért volt olyan ostoba akkor, hogy nem ment be...nem tudom. És ha várja őket? Neki nem rossz érzés? Nem érzi úgy, hogy le se tojják? Ilyenkor kinek az érdekei a fontosabbak? Tudom, hogy nem lehet kötelezni senkit semmire, csak nem akarom, hogy később megbánják...

Te hogyan dolgoztad fel? Segítséggel vagy sokat beszélgettetek otthon?

Pont a nagyobbik különben, aki mindent magában tart, belülről őrlődős.

2016. máj. 16. 17:37
 3/8 anonim válasza:
100%

Persze teljesen más ha valaki úgy haldoklik, hogy felfogja ami körülötte történik, és lehet vele beszélni. De nálunk nem ez volt, mert a végén már sem mozogni sem beszéni nem tudott, csak jajgatott a fájdalomtól.

Otthon nem nagyon beszéltünk róla. Én is magamban tartottam minden fájdalmat és feszültséget, aztán a halál utáni napokban mikor nálunk volt az egész család meg közeli rokonok, akkor a nővérem látta a szenvedésem, ezért hirtelen feltett nekem olyan kérdéseket apámmal kapcsolatban amitől ott midenki előtt kitört belőlem a sírás és nem tudtam abbahagyni.

Ahogy teltek a napok, hetek próbáltam egyre kevesebbet gondolni rá, nem akartam sajnálni és sajnáltatni magam. Megbeszéltük a családban, hogy ha nehéz is lesz, az élet akkor is megy tovább, és arra kell koncentrálnunk, hogy boldoguljunk a családfő nélkül. Ami hírtelen nagyon nehéz volt, mert az egyszemélyes vállalkozása tartott el minket.

Az öcsém akkor 12 éves volt, ő járt legalább egy évig pszihológushoz.

2016. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

12 voltam amikor édesanyám meghalt. Egyik nap jött a mentő hozzánk, mielőtt elvitték adtam neki egy puszit és megöleltük egymást, nem gondoltam volna, hogy az lesz az utolsó, mert nem súlyos dolog miatt vitték be látszólag, csak nagyon rosszra fordult az állapota néhány napon belül. Nem tudtam elbúcsúzni tőle, nem gondoltam volna, hogy a "jobban leszel, gyógyulj meg" lesznek az utolsó szavaim hozzá.


Temetéskor édesapám azt mondta, ne nézzem meg a ravatalnál, emlékezzek rá úgy, ahogyan utoljára láttam.


Itt az apa dönt. Ha az apa szeretne elbúcsúzni a gyerekektől, akkor a gyerekeknek nagyot kell nyelniük és be "kell" menniük hozzá. A halál megváltoztathatatlan, de egy haldokló számára, ha elbúcsúzhat szeretteitől, óriási erőt adhat szembenézni a végtelennel. Ilyenkor a gyerekeket bátorítsd, szorítsd a kezüket, hogy "apa ezt szeretné".


Ha apa nem szeretné, hogy így lássák őt, de a gyerekek (vagy egyikük) menne búcsúzni, akkor pedig apa kezét fogd, és értesd meg vele, hogy "a gyerek ezt szeretné".

2016. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyerekek akarnak menni?

Az apa akarja, hogy menjenek?

2016. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy már régóta küzd a betegséggel, felkészülhettünk volna rá, de most lett hirtelen nagyon rosszul. Eddig nem is foglalkoztunk azzal a lehetőséggel, mert nehezen ugyan, de vette az akadályokat.

Apa azt mondta, hogy döntsenek a gyerekek. A nagy már eldöntötte, hogy nem akarja most látni az apját, a kicsi menne, de ráhatás a nagytól és mégsem megy.

Nem tudom, hogy mit szeretne szívből apa, mert lehet, hogy a gyerekeit imádja még most is.

Annyira igazságtalan, hogy a normális emberek szenvednek gépeken, a mocskokat meg őrzik az angyalok!


Köszönöm azoknak, akik eddig válaszoltak.

2016. máj. 16. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az apa a gyerekekre bízta, akkor döntsenek ők. vidd el mindkettőt, a kicsi menjen be, a nagy meg majd ott eldönti, ha nem akar akkor nem megy.
2016. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az Anyukám haldoklik.

Mindenképpen menjenek be!

A halál az élet része, ami mindannyiunkkal meg fog történni.

2016. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!