Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a tejesdobozokról, amiken elveszett gyerekek fotói vannak? Ti vesztek ilyet?

Figyelt kérdés

Általában ilyet veszek, mert szeretem ezt a gyártót. Viszont előfordul, hogy túlságosan elvonja a figyelmemet a dobozon lévő gyerek(ek) fotója, aki(k) sok évvel ezelőtt tűntek el, és még mindig keresik őket - ilyenkor szomorú leszek, és kicsit lelkiismeret-furdalásom is szokott lenni, hogy miközben én a meleg otthonomban kortyolgatom a finom kakaót, ez a gyerek a képen épp kitudja hol van és mit csinál. Valószínűleg nem is emlékszik, mikor ivott utoljára kakaót...

Másoknak is vannak emiatt rossz érzései? Kicsit rossz embernek is tartom magam amiatt, hogy nem tetszenek a fényképes tejesdobozok. Önzőség, hogy nem akarom ilyenekkel elrontani a kedemet esténként? Vagy másnak is voltak már hasonló érzései? Vehetnék másik tejet is, hogy ne rontsam el a saját kedvemet az elveszett gyerekek képeivel, de akkor csak kihátrálnék a probléma elől, és még önzőbb ember lennék, mint most. Vagy ezt lehet máshogy is értelmezni? Vajon annak a gyereknek pl jobb, ha én azt a tejet veszem amin az Ő képe van, vagy ez indifferens?



2016. máj. 17. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tejberizst kajáltam miközben bámultam magam előtt a képét az egyik ilyen gyereknek. Azon gondolkoztam, hogy nézhet ki most, ha évekkel ezelőtt 10 volt, amikor elveszett, ma milyen lehet. A szülei hogyan élnek, élnek e, stb.

Nem mondom, hogy tetszenek a dobozok, de azt sem, hogy nem szeretem őket. Igazából érdekes érzelmeket táplálok az ilyen dobozok iránt, nem vagyok elmebajos. :D Csak érdekes belegondolni, hogy hol van az akkori gyerek és mit csinál, hogy néz ki, vajon él e még és talán jól érzi magát, persze reálisabb abba belegondolni, hogy nem.

Természetes, hogy rosszul érzed magad, ha belegondolsz ezekbe a dolgokba, de ez egyszerre jó is, meg rossz is. Jó, mert érezheted, hogy még ember vagy, érzel valamit mások iránt, rossz, mert önzőnek hiszed magad.

Ha belegondolsz van még az elveszett gyerekeknél több dolog is, ami elronthatja a kedved, de ez az emberi élet velejárója, hogy sose felejtsük el, hogy nem vagyunk sérthetetlenek és nem fenékig tejfel az élet.

Nem kűzdhet meg egyetlen ember a világ összes problémájával, de azért megpróbálhatja jobbá tenni az életet. Az ilyen dolgok emlékeztetnek, hogy tegyek valamit azokért, akik rászorulnak és igyekezzek kiszűrni a hamis könnyeket, amik elnyomják az igazakat.


Na, de ideje nekem, hogy stfu. :D

2016. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ilyen dobozzal nem is találkoztam még itt. :S
2016. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Énnekem mindíg az jut róla eszembe hogy már meghalt szegény. Ha gyerekként eltűnt és 10 éve nem került elő, akkor már nem él. És szegény szülei még csak eltemetni se tudták :'(

Ezért igyekszem nem ilyen tejet venni

2016. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem még ovis koromban is ugyan ezek az érzelmek jötek elő amikor a szüleim ilyet vettek.Anyukám még telibe rá elég sokszor szokott ilyen Achtenzeichen-eket nézni,amik arról szólnak,hogy eltűnt emberek utolsó napját amikor látták őket eljátszák(csak németül).Aztán képeket meg ilyesmiket mutatanak róluk.Tudom,hogy ez azért van,hogy ha esetleg látnád akkor hívd fel őket,de azért egy kicsit ijesztő bír lenni.Folyton paranoiás vagyok emiatt,és egy nap vagy hatszor nézem meg,hogy nálam van-e a kulcsom.Amikor nézem azokat a képeket általában az jut eszembe,hogy azon a képen igenis mosolyog,de most valyon mennyire elérhető az,hogy egy pici mosoly is legyen az arcán.Aztán még a szülőket el sem bírom képzelni,hogy miket élhetnek át.De most már szerintem én is befogom,mert egy 1 éves kérdésre válaszolok...
2017. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!