Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudsz félrete...

Mennyi idő alatt tudsz félretenni fél millió Ft. -ot?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed ilyen összegről?
2016. máj. 17. 13:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Milyen véleményünknek kellene lenni fél milláról? Szép nagy csomag? Á, csak néhány szál papír, vagy mire gondolsz? Talán ha kifejtenéd, mert ez így értelmezhetetlen.
2016. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Kb, 1 perc, mert kétszer számolom meg, hogy tuti fél milla legyen.
2016. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évig tart,havonta 20 ezret tudok félre tenni,130 nettót keresek kb.
2016. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

hát a mostani keretekkel 4-5 hónap, attól függ mire költök éppen...ha nagyon megszorítanám a nadrágszíjat, akkor 3 hónap lenne...

relatíve nem nagy összeg, havi édesség keretnek sok, de ház vételre nem elég :D kocsit már normálisnak mondhatót tud belőle venni az ember...


Én a pénzhez úgy állok, hogy amire szükségem van azt megveszem...pl fogkrémből, szájvízből, samponból....drágábbat veszek, mert az vált be, annak van olyan hatása ami az igényeimet kielégíti...

Édességből szintén márkásabbat veszek.

Nem dohányzom, nem drogozok, nem iszok, szóval így nem nehéz félreraknom az igényeim mellett...


23F

2016. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Valamivel több, mint 3 hónap.
2016. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

fél-1 év, de akkor szendvicsen és csapvizen élek.

Amúgy kéne 1 milla kezdésnek, és akkor lépnék külföldre.

2016. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Az előző sráccal értek egyet. Nem mindegy mire kölesz. annyit még hozzátennék és rácáfolnék az előttem szólóra hogy pl vannak olyan termékek, pl szájvíz, elektromos fogkefe, márkás cipő, amiket el lehet hagyni, nem szükséges megvenni. Szájvízzel sem mész nagyon semmire, csak egy kiegészítő fertőtlenítő folyadék, erre bőven elegendő a normál fogkrém is. Viszont abban egyetértek hogy mindenki azt vegye ártól függetlenül ami neki beválik, ami az igényeit maximálisan, vagy közel maximálisan kielégíti.

csokoládéból pl én tuti nem venném meg a legdrágábbat, mert az semmivel sem különb az olcsóbbnál, maximum a csomagolás az ami szép. Jó nyilván van különbség minőségben is, de nem kell mindig márkahűnek lenni ahhoz hogy jó legyen valami.


Akkor még ott a sok adó, ha veszel egy autót arra is adóznod kell, na meg átiratni. Az hogy van fél millád még nem vagy teljesen autótulajdonos. Mert megvehetsz akármilyen kisebb nagyobb fogyasztású autót ha nem tudod fenntartani. 130 ezer nettónál egy autó fenntartásához, és egy ház fenttartásához több pénz kell! Félretenni lehet, de mellette nyomorogsz is. Ez tuti.

2016. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kéne és milyen sürgősen. Most, hogy a szüleimmel élek még, és nem kérnek el a fizumból, akár 3 hónap alatt is meglenne, ha tényleg kéne - akkor lemondanék a művelődésről meg pár új ruháról. Ahogy most élek, ez olyan 4-5-6 hónap inkább, attól függően, milyen egyéb kiadások jönnek.
2016. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7:

érzékeny a fogam és meg van milyen fajta fogkrém vált be eddig (kipróbáltam több fajtát), így azt használom

szájvízből igazából talán megfelelő lenne olcsóbb is, azt random választottam, amikor először vettem és azóta mindig azt veszem

Cipőről annyit, hogy 1 év alatt 2 airmaxet tettem tönkre, mert erősen lépek + köves/kavicsos az út ahol járok és szétcseszi minden cipőm talpát, mind1, hogy 5-10-35e FT...a szakértői véleményben az van, hogy ez a cipő lábon nem mehetett tönkre, mert ezt oldalról kellett dörzsölnöm hozzá :D holott a téli hidegben nem is abban jártam, szóval még félévet sem bírt...

édességben én válogatós vagyok! dianás cukorból is van többféle, de nekem meg van melyik ízlik a legjobban...

csipszből is meg van a kedvenc ízem (4-5 márkából kipróbáltam, és van különbség)

Én édesszájú vagyok nekem sok különbség van édesség és édesség között...meg mivel nincsen drága káros szenvedélyem, így erre költhetek (mondjuk havi 5-10e, nem havi 20-40 mint sokaknak a cigi).


Ja és még annyit hozzáfűznék az előző válaszomhoz, hogy "Mi a véleményed ilyen összegről?" kérdésben fontos szerepet játszik, hogy kinek mennyire van pénz kultúrája és mennyit keres!

Mert én minimálbér mellett sem feszengtem, meg keveselltem a pénzem, jól beosztottam. Ismerősömnek meg mindig kevés a pénze (kicsit többet keres minimálbérnél)...spórol, de nincs...


23F

2016. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha nem kéne költenem semmire se, akkor úgy 3-4hónap alatt, de mivel kell, így sztem majdnem egy év, mire a kis fizumból félreteszek félmilliót.
2016. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!