Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megtehetem, vagy...

Szerintetek megtehetem, vagy tényleg felesleges pénz kidobás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem felvágásképpen írom ki a kérdést, hanem érdekel a véleményetek, mert barátnőm szerint "felesleges pénz kidobás", továbbá hülyeség amit csinálni akarok...


Első körben leírnám, hogy otthonülős típus vagyok, tehát nem sokat járok el otthonról, heti 5 nap munka (H-P) reggel munkába, munka után havi 2-3 alkalom kivételével azonnal haza...amikor nem haza megyek akkor anyámékat látogatom meg, vagy barátnőmnél vagyok, néha más tevékenység...

Tehát nem sűrűn mozdulok ki otthonról...otthon főleg programozással, filmezéssel, online játékokkal, tanulással töltöm az időm...

Elhatároztam, hogy nyáron 1 hétig teljesen kioffolom a számítógépet, még a telefonomat is lecserélem kis fekete-fehér kijelzős "buta" telefonra...

Na és itt jön a lényeg, ugye el kell magam foglalnom...és én úgy tervezem ezt a hetet, hogy minden napra szervezek valami programot és NAPI 10.000 forintot költhetek.

Barátnőm szerint ez felesleges pénz kidobás...


Anyagi helyzetemről annyit, hogy nettó 200+ keresem van, havi szinten 100-120-at rakok félre, szóval nem a MÁR félrerakott pénzemből menne el, hanem abban a hónapban kevesebbet raknék félre.


Szerintetek is felesleges pénzkidobás? vagy megtehetem?


Az én véleményem a dologról annyi, hogy így is elég sok pénzem van félrerakva, szóval nem érintene meg az összeg, nem hiányozna sehonnan és legalább 1 hétig kikapcsolódnék...meg igazából napi 10.000 elég sok lehet, nem is biztos, hogy mind elmegy, ez csak egy keret amit elkölthetek ha akarok...


23F



2016. máj. 23. 09:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
8%
Ha örömlányokra költöd, akkor nem az.
2016. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, ha ezt így felvetem a barátnőmnek, akkor mit szól hozzá :D am nem vagyok prostizó típus, meg nem is vágyom erre, szóval másra menne el a pénz :)

az a baj, ha nem foglalom le magam, akkor meg nem a gép előtt végeznék olyan munkát ami oda köt, pl saját játékom, weboldalam tervezése papíron...


tudom vannak ingyenes programok, de olyanokat terveztem, mint pl strand, bowling, mozi...még lehet valami szabadulós játék vagy valami izgalmasabb is bekerül :)

2016. máj. 23. 10:00
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem a barátnődet bevonod a szórakozásba.
2016. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Dika :) ***** válasza:
Szerintem sem felesleges pénzkidobás! Főleg ha keveset jársz el otthonról akkor ideje kikapcsolódnod :) egy kis kirándulás a természetben vagy egy kis vásárolgatás jóidőben egy kis fagyi..barátnőkkel vagy egyedül szerintem remek programokat tudsz csinálni :) és nem mindenhez kell annyi pénz kevesebb is elég és lehet hogy majd jobban érzed magad mint ha csak játszanál vagy filmeznél :)
2016. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
11%

ha így is sok pénzed van félrerakva, akkor küldd át nekem a felesleget. Megígérem, örülni fogok neki, és nem herdálom el.


amúgy, igen, ez pénzkidobás. Nehogy már napi 10e elköltése nélkül ne tudd elfoglalni magad 1 hétig. 5000Ft ból annyi könyvet lehet venni, hogy 1 év alatt nem leszel képes elolvasni.

2016. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Kinek mi a felesleges. Ha nem okoz anyagi nehézséget, viszont jól szórakozol, jól érzed magad, akkor nem felesleges.
2016. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Dika :) ***** válasza:
66%
nem muszály neki elkölteni azt a 10 ezret! de viszont jobb így szerintem ha van egy keret most az lehet akár 5ezer is.. mert így tudja magát mihez tartani :) ha meg nem költi el azt a bizonyos összeget akkor fére tudja tenni másnapra vagy akár a többi spórolt pénzéhez
2016. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem terheli meg a közös kasszát (feltételezem, hogy együtt éltek), és NEKED pozitív, akkor nem fölösleges, elvégre a te pénzed és a te szabadidöd.

A barátnödnek CSAK akkor lenne beleszólása, ha vagy neki is jelentene valami anyagi hátrányt, vagy ha az elsö(?) válaszolóéhoz hasonló ötletekre költenéd.


Szóval szerintem nyugodtan, és eleven nem kell engedély erre a barátnödtöl.

2016. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj pontos J elöző :D

Nyugodtan költs bátran te kerested, te rendelkezel vele. Holnap ha világ vége akkor meg minek tartogatni? Persze félre rakni félre kell, de most erre az egy hétre miért ne költhetnél el 70 000 ret. Csináld csak. Utóírat mit dolgozol? nekem is volt 200 as nettó fizetésem mert kiléptem te már megbántam. Hol lehet ilyen munkát kapni?

2016. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A munakerőpiacon :D
2016. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!