Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megtehetem, vagy...

Szerintetek megtehetem, vagy tényleg felesleges pénz kidobás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem felvágásképpen írom ki a kérdést, hanem érdekel a véleményetek, mert barátnőm szerint "felesleges pénz kidobás", továbbá hülyeség amit csinálni akarok...


Első körben leírnám, hogy otthonülős típus vagyok, tehát nem sokat járok el otthonról, heti 5 nap munka (H-P) reggel munkába, munka után havi 2-3 alkalom kivételével azonnal haza...amikor nem haza megyek akkor anyámékat látogatom meg, vagy barátnőmnél vagyok, néha más tevékenység...

Tehát nem sűrűn mozdulok ki otthonról...otthon főleg programozással, filmezéssel, online játékokkal, tanulással töltöm az időm...

Elhatároztam, hogy nyáron 1 hétig teljesen kioffolom a számítógépet, még a telefonomat is lecserélem kis fekete-fehér kijelzős "buta" telefonra...

Na és itt jön a lényeg, ugye el kell magam foglalnom...és én úgy tervezem ezt a hetet, hogy minden napra szervezek valami programot és NAPI 10.000 forintot költhetek.

Barátnőm szerint ez felesleges pénz kidobás...


Anyagi helyzetemről annyit, hogy nettó 200+ keresem van, havi szinten 100-120-at rakok félre, szóval nem a MÁR félrerakott pénzemből menne el, hanem abban a hónapban kevesebbet raknék félre.


Szerintetek is felesleges pénzkidobás? vagy megtehetem?


Az én véleményem a dologról annyi, hogy így is elég sok pénzem van félrerakva, szóval nem érintene meg az összeg, nem hiányozna sehonnan és legalább 1 hétig kikapcsolódnék...meg igazából napi 10.000 elég sok lehet, nem is biztos, hogy mind elmegy, ez csak egy keret amit elkölthetek ha akarok...


23F



2016. máj. 23. 09:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Azon gondolkoztál már, hogy neki ezért van pénze, neked meg ezért nincs? :D
2016. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#20:

Én ezt élvezem :) szeretek tanulni, új dolgokat létrehozni, programozni, játszani haverokkal, néha barátnőmmel is játszani (gépen értve :D), vagy filmezni, animézni akár egész hétvégén...

Nem érzem szükségét annak, hogy járjam a világot, jelenleg igazából nincs is szükségem ennyi pénzre, szóval azért tudok ennyit félrerakni, de ez a jövőben megtérül :)


#21:

van benne valami :D de ha az ember akarja tud kellő mennyiségű pénzt csinálni :) de ismerek olyat is aki 0 Ft-al neki vágott külföldnek és jó ideje kint van :)

2016. máj. 23. 12:03
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

"a akarnék napi 100k-t is elszórhatnék minden xarra "


Ebből lejön, hogy ki***ott nagy kamu vagy!

2016. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23:

olvasd vissza leírtam mennyi félrerakott pénzem van...700k-m lenne ha nagyon akarnám ilyen célra (hisz van jóval több megspórolva)...nem havi szinten tudnám tolni nyugi :D

napi 100k azért már sok lenne nekem is :) mondjuk szerintem el se tudnám költeni...

2016. máj. 23. 13:01
 25/28 anonim ***** válasza:

Megteheted és szerintem tedd is meg. Jó terv, hiszen aki épp ráér azt mind bevonod, szinte egy családi csapatépítő lesz belőle. A pihenés, fontos, sőt mi több szükséges dolog.


A barátnőd a saját szempontjából joggal mondja, hogy pénzkidobás. Neki kevesebb van, ha belegondolsz neki ez hány heti melójába kerül akkor érthető is.

Lehet benne kis irígység is.

Ezen kívül volt eddig egy dinamikája a kapcsolatotoknak. Elmentetek egymáshoz, gépeztetek, ide-oda mentetek. Valószínűleg nem költöttetek túl sokat. Ez most felborul. Te magadra (és rá is) elköltesz napi 10.000 Ft-ot. Ha egy nő hosszú távon gondolkodik szereti legalább a rá költött összeg nagy részét visszaadni. És akkor elkezdődik a fejben számolás, a jajj én ugyanezt nem tudom megengedni és persze rögtön rámondja, hogy pénzkidobás.

Az is lehet, hogy valójában nyaralni menne ugyanennyi pénzből és abba még szívesen adna is. Ezt viszont nem érzi igazi kikapcsolódásnak, hiszen ugyanabban a városban ugyanazokkal az emberekkel vagytok.

Remélem segítettem.

Amúgy tudod, kapcsolat alapja a kommunikáció.. kérdezd meg Tőle -ne telefonon- hogy mi a baja. A valódi. Nem az, hogy Te milyen vagy, hanem hogy Neki mi okoz rossz érzést.

2016. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
#23 nem kamu, csak te vagy irigy :D Nyilván én is irigy vagyok de én legalább támogatom őt :D 9-es hozzászoló vagy hanyas is voltam első oldalon :S :D
2016. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#26:

nincs mire irigynek lenned :)

te más életet élsz, gondolom a te életedben is meg vannak a szépségek és a csúfságok, meg ugye ez nézőpont kérdése :)


mások azt a pénzt amit én félrerakok elisszák, elszívják, elbulizzák...élményekre, jó kedvre fordítják :) én meg félrerakom...

mindenki maga dönt az életéről :) van aki így, van aki úgy érzi jól magát...


23F

2016. máj. 23. 14:17
 28/28 A kérdező kommentje:

ja és köszi a válaszokat, felpontoztam mindenkit, kivéve a kamuzóst, abban nem láttam semmi hasznosat :D


23F

2016. máj. 23. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!