Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megtehetem, vagy...

Szerintetek megtehetem, vagy tényleg felesleges pénz kidobás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem felvágásképpen írom ki a kérdést, hanem érdekel a véleményetek, mert barátnőm szerint "felesleges pénz kidobás", továbbá hülyeség amit csinálni akarok...


Első körben leírnám, hogy otthonülős típus vagyok, tehát nem sokat járok el otthonról, heti 5 nap munka (H-P) reggel munkába, munka után havi 2-3 alkalom kivételével azonnal haza...amikor nem haza megyek akkor anyámékat látogatom meg, vagy barátnőmnél vagyok, néha más tevékenység...

Tehát nem sűrűn mozdulok ki otthonról...otthon főleg programozással, filmezéssel, online játékokkal, tanulással töltöm az időm...

Elhatároztam, hogy nyáron 1 hétig teljesen kioffolom a számítógépet, még a telefonomat is lecserélem kis fekete-fehér kijelzős "buta" telefonra...

Na és itt jön a lényeg, ugye el kell magam foglalnom...és én úgy tervezem ezt a hetet, hogy minden napra szervezek valami programot és NAPI 10.000 forintot költhetek.

Barátnőm szerint ez felesleges pénz kidobás...


Anyagi helyzetemről annyit, hogy nettó 200+ keresem van, havi szinten 100-120-at rakok félre, szóval nem a MÁR félrerakott pénzemből menne el, hanem abban a hónapban kevesebbet raknék félre.


Szerintetek is felesleges pénzkidobás? vagy megtehetem?


Az én véleményem a dologról annyi, hogy így is elég sok pénzem van félrerakva, szóval nem érintene meg az összeg, nem hiányozna sehonnan és legalább 1 hétig kikapcsolódnék...meg igazából napi 10.000 elég sok lehet, nem is biztos, hogy mind elmegy, ez csak egy keret amit elkölthetek ha akarok...


23F



2016. máj. 23. 09:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
22%

Az ötleted nem rossz de pár dolog nem okés. Lerakod a gépet, nem lógsz a neten. Ez jó, hogy egy hétig nélkülöznéd. Viszont cserébe találsz egy másik függést okozó dolgot. Tehát a rossz dolgot egy másik rossz szokással szeretnéd pótolni.

Én a helyeden inkább elutaznék, egy hétre. Ha hasonló összeget rááldozol és a barátnőd is, akkor kb. 140 000 Ft ebből már pl. eltudtok menni Balatonra vagy valamelyik közeli országba.

De persze te dolgod, ha inkább napi 10 000 elköltenél na bumm, te pénzed te életed. Megkerested azt csinálsz vele ami neked jól esik ☺

2016. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a pénz, hogy kiélvezd, ha a barátnőd szerint nem érdemelsz meg egy hetet kockulás nélkül úgy, hogy minden nap új dolgokat láthatsz/tapasztalhatsz akkor még tán azt is megkockáztatnám, hogy az asszony egy kicsit a pénzre megy. Bezzeg ha elvinnéd fél millióért valami szigetre, amiről készült képekkel telefosná a facebook üzenőfalát akkor az tetszene neki.
2016. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
#11 te milyen függést okozó dologról beszélsz?
2016. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos, hogy mit csinálnál abban az egy hétben... mire költenéd azt a 10k-t? Amúgy nem felesleges pénzkidobás és nem is egy hatalmas összeg. Szóval már úgy a kérdés kiírását sem igazán értem.
2016. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

#3:

igen úgy terveztem, hogy haverommal és barátnőmmel, meg talán 1-2 családtaggal, ha úgy adódik...


#4:

az otthonüléssel sincs problémám, de úgy éreztem 1 hét kikapcsolódás ("környezet változás") jólesne :)


#5:

bocsika ha ennyi pénzt szeretnél, akkor írj a Mikulásnak, nem vagyok szeretet szolgálat :)

szabadidőmben elég sokat tanulok, pont a változás miatt akarok 1 hetet NEM OTTHON LENNI :)

Jó pár 5-6000 Ft-os könyvem van, nem sajnáltam rá a pénzem, akkor amikor éves szinten volt 40-50e Ft-om, mert számomra is érték, de most nem erre vágyom :)

Ezen felül a 10.000 Ft egy napi keret teteje, lehet egy nap pont csak 1000 Ft megy el kajára és ennyi...


#6:

igazából egy kis pihenésre, környezet változásra gondoltam, hisz nem járok nyaralni (munkahelyi csapatépítésen kívül ami évente 2x kb 1 napos véges buli a Balatonnál, de ugye az munkahelyi csapatépítés), meg sokat ülök otthon, szóval egy kis változatosság...

anyagilag meg egyáltalán nem megterhelő, mert elég sok pénzem van félrerakva, nem költekezek orrba-szájba, havi 80-100e Ft-ból A-tól Z-ig (kaja, édesség, hazaadás, otthonra bevásárlás......) minden meg van...


#7:

mint írtam ez egy max keret :) igazából előre megszabom a határokat, napi 20e Ft-ot már soknak éreztem, de szerintem napi 10 még belefér :)


#8:

nem élünk együtt, mindketten otthon szülőnél élünk, adunk haza is, meg költünk magunkra is...

nem tudom milyen hatással lesz rám, kell néha egy kis szabadság :) valószínűleg pozitív hatással lesz, mert általában pozitív a hangulatom és nem látok ebben sem semmi rosszat, de mások találnak úgy látom :D

nem engedélyt akarok tőle, csak beszéltem vele és szerinte hülyeség, felesleges pénz kidobás...

amikor 75-80 között kerestem akkor is tudtam félrerakni elég jól, igaz akkor olcsóbb volt a kaja költségem, meg nem ment el ennyi édességre...

Ő havi 100-120-at keres még sincs félre rakva, pont ezen vitatkoztunk az előbb telefonon, hogy én hülyeséget csinálok, havi 80-100-at költök átlagban, ő többet és szerinte én csinálok hülyeséget...oké neki kellenek a női cuccokra, meg ekcémás arra is a speciális cuccok, de nekem meg az édességem kb annyi mint neki ezek a cuccok és mégis kevesebbet költök...ő meg nem is nagyon vesz ilyen dolgokat magának...


#9:

azt hittem én írtam el :)

Webfejlesztő/Programozó vagyok, de ez még messze nem a csúcs :) meg mellette nem is fusizok, meg a hobbimból befojtható összeget is visszautasítom, de ez most nem fontos a kérdés szempontjából :)


#11:

milyen rossz függőség szakad rám ezzel? :)

nem akarok nyaralni, idegen helyen aludni meg hasonlók, csak ilyen napi programokat szervezni :)


#12:

nem lóg sokat facen, szóval szerintem nem nagyon erre hajt :)

szerintem inkább azért mondja, hogy hülyeség, mert ő nem teheti meg...pedig ha a helyemben lenne akkor szerintem ő is megtenné...

lassan 2 milkám van félrerakva lassan 3 éve dolgozok főállásban, úgy vásárolok ahogy akarok, nem érzek határokat mégis mindig benne vagyok a havi keretemben...

amikor kinyírta a laptopomat simán vettem zsebből 2 másikat, félévet spóroltam még anno a 350k-s gépemre...

szóval nem 2 kézzel szórom a pénzt, beosztom, de ő azt látja, hogy "szórom", holott ha tudom, hogy a havi keretemből már csak 2000 Ft van, akkor nem megyek el 2000-ért mekizni egyet...

Gondosan megtervezem a pénzügyeimet, nem érzem ezt a 70e Ft-ot problémának, sőt végre költök valamire, mert idén szerintem még nem is költöttem semmire, holott már május van...nem azt mondom mindig kell költeni, hanem, hogy 5-6 hónap után had mondjam már azt, hogy kicsit kiengedem a nadrágszíjat :D főleg olyan témában amiben több éve nem nagyon volt változás...


#14:

hát mikor mire: strand, mozi, bowling, kaja/pia, szórakozás :)

2016. máj. 23. 10:37
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én már a kérdést se értem. Nem vagy gyerek, ne szórakozz ilyenekkel hogy heti hét nap meg pénzkeret. Amihez kedved van menj csináld, vedd meg, mérlegeld belefér-e. Ülj le a barátnőddel és beszéljétek meg milyen program lenne amit mindketten élveztek...
2016. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#16:

Hát, hogy mi fér bele az relatív :) ha akarnék napi 100k-t is elszórhatnék minden xarra és még az sem érintene mélyen...számomra a pénz csak egy eszköz...hosszútávon gondolkodom, szóval már saját lakásra, jogsira, kocsira, szakmákra.....ilyenekre gyűjtök...

szeretem megszabni előre magamnak, hogy mi a felső határ, hogy pontosabban tudjak tervezni...

a havi keretem is pontosan meg van, meg nagyjából az is, hogy mire megy el...

van SOS keret is amihez csak akkor nyúlok, ha minden kötél szakad, pl nincs pénzem a hó végén, de még kell ez vagy az és nem tudom halasztani...

2016. máj. 23. 10:43
 18/28 Firedoom ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon szép terv és csak támogatni tudom!

SZervezz programokat és hívd össze azt a társaságot akikkel jól érzed magad! (Mi is volt? Szülők, asszony, barátok? Hívd el mindet!)

Menjetek el egyszerűen bográcsozni az erdőbe, egy szép kis túra ahol kikapcsolódhattok és eltölthettek együtt egy kis időt.

Menjetek bowlingozni, strandolni, amire csak akartok! végső soron ezért él az ember. Legyél a szeretteiddel és csinálj programokat, érezd jól magad! ;)

És a pénzen sem kell kiakadni, ezek a lehetőségek simán megvannak pár ezerből is, nem kell aggódni miatta.

2016. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#18:

Igazából még nincs konkrét terv, de szerintem 2-5 embert vonnék bele a dologba (barátnő, legjobb barátom, 1-2 volt osztálytárs és/vagy rokonok)

nem tudom ki hogyan érne rá, akiket tuti szeretnék min 1-2 napra, az a barátnőm és a legjobb barátom...


pl 4-en vagyunk testvérek régóta gondolkodom, hogy csak mi 4-en elmennénk bowlingozni, mert kicsit szét hullott a család és régóta nem csináltunk együtt semmit, csak a közös családi programokat...


apámmal régen voltunk (még elég kicsik voltunk bátyámmal) planetáriumban azon is gondolkodtam, hogy ketten elmennénk valami olyasmire ami mindkettőnket érdekelne :)


de még tervezés alatt van, hogy mit csináljak/csináljunk

2016. máj. 23. 11:31
 20/28 anonim ***** válasza:
48%
nem feltétlenül az! de te 1 tipikus sok pénzzel rendelkező buta ember vagy! ennyi pénzel tudod ki kockulna egész nap otthon élvezném az életet járnék ide oda nyaralni pl külföldre világot látni a hogy a mamám mondta a túlvilágra nem viszel át semmit.
2016. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!