Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják mindenkinek,...

Miért mondják mindenkinek, hogy tanulj, mikor nem mindenki alkalmas rá?

Figyelt kérdés

Ha valaki azt írja, hogy szar munkája van, azonnal jönnek rá a válaszok, hogy miért nem tanultál, akkor jobb állásod lenne. Ez mind szép és jó, viszont arra senki nem gondol, hogy nem mindenki olyan okos, hogy egy jól fizető szakmát ki tudjon tanulni? Mert a jól fizető szakmák sajnos meglehetősen nehezek (orvos, ügyvéd, mérnök, informatikus, közgazdász, könyvelő, stb). Ezekhez a szorgalom önmagában nagyon kevés, akinek semmi logikája nincs, csak magol, az hogy lehetne később jó szakember, még ha valahogy hosszú bukdácsolás után meg is szerezte a papírt?

Persze, még ott a szakma megszerzése is, de valljuk be, ezek között inkább csak férfiaknak vannak jól fizetőek (hegesztő, villanyszerelő, kamionsofőr). Egy nő lehet aktatologató, kozmetikus, fodrász max havi 100 ezerért. Na jó, egy mesterfodrász nem ennyit keres, de ahhoz már megint tehetség kell, akárcsak a tanuláshoz.

Én bevallom, nem sokra vittem. Pedig nem voltam rossz tanuló, szolgalmas voltam mindig, de csak magolni tudtam, logikám nulla, az egyetemre már fel se vettek. Most itt vagyok egy 100 ezer alatti fizetéssel, egy kis albérletbe nyomorogva másik két emberrel, és kilátásom sincs jobbra. Szóval a kérdésem, hogy mit kezdhet magával egy nem túl jó képességekkel rendelkező nő? Úgy gondoljátok mindenki képes egy jól fizető szakmát kitanulni?


2016. máj. 28. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A helyesírásod elég jó -bár egy helyragot elrontottál-, tehát szerintem nincs gond veled. Sőt, túlságosan is kritikusan szemléled magad. Amúgy nem az a legfőbb gond, hogy nem mindenki alkalmas egyetemi tanulmányokra, hanem az, hogy a tanulás sulykolásával súlyos űr keletkezik a munkaerőpiacon. A többség egyetemre akar menni, és a korábban megbecsült foglalkozások leértékelődtek. Aztán csodálkoznak, ha az ország egyre kevésbé működőképes.

A kérdésre visszatérve: a rendelkezésre álló erőforrások nem teszik lehetővé, hogy mindenkinek jól fizető munkája legyen. Erre nem az a megoldás, hogy széttanulod magad, hanem az, hogy átértékeled a vágyaidat.

2016. máj. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg elég buta vagyok, a helyesírásom lehet nem rossz, de logikám abszolút nincs. Pedig arra lenne szükség minden jobb munkahelyen.

Nekem nincsenek nagy vágyaim, de azért lehangoló belegondolni, hogy közel 26 évesen idegenekkel kell megosztanom még az albérletet is, hogy fenn tudjam tartani magam. Lakásról, autóról nem is álmodok, és biztos, hogy nem fogok gyereket se vállalni ilyen körülmények közé.

2016. máj. 28. 01:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot, de el ne mondd másoknak. MINDENT tanulni kell. Még a legegyszerűbbnek látszó dolgokat is. A beszédet is tanultuk, azt, hogy csecsemőként hogyan értessük meg magunkat a szüleivel, tanultuk, a járást tanultuk, egész életünkben tanulunk, legyen az akár szakma, akár bármi más. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, de a tanulással esélyt adsz magadnak, hogy olyan munkát végezz, amit szeretsz és jó vagy benne, nem számít, hogy te most orvos vagy egyetemi diplomával vagy cukrász.
2016. máj. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Buta nem vagy, hiszen a buta ember egyik fő ismérve, hogy képtelen kritikusan szemlélni saját magát. Na mindegy.

Szerintem csupán az van veled, hogy még nem találtál rá arra a szakterületre, amiben igazán jó lehetsz. 26 évesen nem adhatod fel. Bár tudom, hogy a "nem adhatod fel" blokkolólag is tud hatni.

2016. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sok minden érdekel, de ezek elég fikcionális dolgok, szóval abból megélni nem lehetne. A humán tárgyak mindig közelebb álltak hozzám, de ezekkel sajnos nem sokat lehet kezdeni. Egyedül talán a tanítás, ami ehhez kapcsolódik, de nem szeretek szerepelni, nem tudok más emberek előtt beszélni. A reál tárgyakhoz egyáltalán nem értek, nem érdekel semmilyen tudomány sem. Kézügyességem rossz, pedig szívesen lennék mondjuk fodrász, még a kevés fizetés ellenére is. Fizikailag elég gyenge vagyok, így a testileg megterhelő munkák is kizárva. Őszintén nem tudom a mostani aktatologatós munkámon kívül mit tudnék kezdeni magammal. De azért köszi a biztatást! :)
2016. máj. 28. 01:36
 6/11 anonim ***** válasza:

A poén csak az, hogy Magyarországon ha tanulsz, sok esetben akkor is bachatod. Mérnök vagyok 150 ezer forintért. Akiket néha szoktam irányítani, azok többet keresnek nálam és egy műszaki rajzot nem képesek olvasni, én meg rajzolom őket...


Egyébként egy átlagos képességű ember képes megtanulni egy komolyabb szakmát, úgy ahogy egy átlagos képességű embernek el kell tudnia végezni a középiskolát is.


Az egyetem már egy kicsit más kategória, de ott is simán lehet teljesíteni, még ha csak magolni tud az ember... Az persze más kérdés, hogy a való életben, ha nem érted a logikáját az adott dolognak, akkor meg leszel lőve. Kint vagy a helyszínen/termelésben és kérdeznek valamit, aztán csak nyökögni tud az ember.

2016. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"kozmetikus, fodrász max havi 100 ezerért" - meg amit nem számol el... :-)
2016. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A logika is tanulható. Ha nem fogyatékosnak születtél, akkor csak az a különbség közted és mások között, hogy te X dologgal töltötted az idődet, ő meg Y dologgal és a világban az Y dolog hasznosabb, ezért jobb élete lett belőle.


Ráadásul a nyelvtanuláshoz meg nem logika kell és két nyelvvel már simán kapsz jó fizetést diploma nélkül.

2016. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Átérzem a helyzeted. Velem is ugyan ez van. Szeretnék egy jó szakmát, de nem hozzá eszem. De!ahogy figyelem a környezetem a sikeres munka nem csak az iskolai végzettség miatt jön hanem a talpraesettség, önbizalom. Nem tudom van-e párod de ha nincs akkor egy olyat kell találnod aki bíztat és támogat mindenben. Nagyon sokat számít ha valakire számíthatsz. Tegyük fel kitűztök egy célt. Vállalkozás ( sok buta ember ebből gazdagszik meg) és addig hajtotok amíg lehet.
2016. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Részben saját tapasztalat alapján, az ha valaki nem tud megtanulni valamit, nem jelent mást, mint hogy rossz a tanulási módszere. A magolás a lehető legrosszabb módszer. "A nekem úgyse menne" hozzáállás szintén.


Rengeteg könyvet adtak ki tanulásmódszertanról, illetve arról, hogyan működik a memória. Kezdetnek például elolvashatnál párat.


Mellesleg az emberek előtti szereplés is tanulható, gyakorlással jobb lesz (és még csak logikus gondolkodást sem igényel). Én is utáltam szerepelni emberek előtt egészen egyetemista koromig. Azóta eltelt 10 év, és mára egyáltalán nem okoz gondot. Persze ha sosem vagy hajlandó gyakorolni, akkor nyilván nem fogsz fejlődni.


A kézügyesség is olyasmi, ami gyakorlással lesz jobb. Mindenki tud például fogat mosni, pedig az egy elég bonyolult mozgássorozat (ha nem hiszed, próbáld meg legközelebb a másik kezeddel csinálni).

2016. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!