Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják mindenkinek,...

Miért mondják mindenkinek, hogy tanulj, mikor nem mindenki alkalmas rá?

Figyelt kérdés

Ha valaki azt írja, hogy szar munkája van, azonnal jönnek rá a válaszok, hogy miért nem tanultál, akkor jobb állásod lenne. Ez mind szép és jó, viszont arra senki nem gondol, hogy nem mindenki olyan okos, hogy egy jól fizető szakmát ki tudjon tanulni? Mert a jól fizető szakmák sajnos meglehetősen nehezek (orvos, ügyvéd, mérnök, informatikus, közgazdász, könyvelő, stb). Ezekhez a szorgalom önmagában nagyon kevés, akinek semmi logikája nincs, csak magol, az hogy lehetne később jó szakember, még ha valahogy hosszú bukdácsolás után meg is szerezte a papírt?

Persze, még ott a szakma megszerzése is, de valljuk be, ezek között inkább csak férfiaknak vannak jól fizetőek (hegesztő, villanyszerelő, kamionsofőr). Egy nő lehet aktatologató, kozmetikus, fodrász max havi 100 ezerért. Na jó, egy mesterfodrász nem ennyit keres, de ahhoz már megint tehetség kell, akárcsak a tanuláshoz.

Én bevallom, nem sokra vittem. Pedig nem voltam rossz tanuló, szolgalmas voltam mindig, de csak magolni tudtam, logikám nulla, az egyetemre már fel se vettek. Most itt vagyok egy 100 ezer alatti fizetéssel, egy kis albérletbe nyomorogva másik két emberrel, és kilátásom sincs jobbra. Szóval a kérdésem, hogy mit kezdhet magával egy nem túl jó képességekkel rendelkező nő? Úgy gondoljátok mindenki képes egy jól fizető szakmát kitanulni?


2016. máj. 28. 00:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva vagyok ezzel... Megértek én bármit, de egyszerűen képtelen vagyok leülni, és tanulni. Az mindig is távol állt tőlem. Történelemből mindig bukdácsoltam, még nyolcadikban is, de a matekot, meg a fizikát sokkal jobban szeretem.
2016. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!