Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viszonyultok ehhez a...

Hogy viszonyultok ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

van olyan helyzet mikor nem tetszik valakinek valami és szól érte, egy nem megtörtént példa, csak más nem jut eszembe: Parkolsz egy helyen, és valaki jelzi vagy szól hogy sz.rul, vagy rossz helyen parkolsz. Mit csinálsz ?

Visszaszólsz, vagy eleget teszel a kérésének, és máshova parkolsz ?

Vannak olyan helyzetek is mikor az emberek direkt szólnak csak azért hogy épp beléd kössenek, vagy leteszteljenek. Az ilyen helyzetre nem kell egyből ugrani ? tehát ne hallgassak egy ilyen kérésre/kijelentésre , mert nem biztos hogy igaz és csak szivatni akar ?

De lehet ez bármi másban. Honnan lehet tudni hogy tényleg rossz helyen vagyok e ? Ilyenkor én néha elbizonytalanodom, és megkérdőjelezem amit csináltam, és próbálok eleget tenni.. de tudom ez sem mindig célratörő.


2016. máj. 29. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én személy szerint konfliktus kerülő vagyok,szóval inkább máshová parkolnák.

2016. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogosan szól, akkor nem támadom le, hiszen mire fel? Ha nem jogos, akkor elmondanám neki, miért nem az.
2016. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kevésbé forgalmas napon bátorkodtam beállni egy áruház családos parkolójába. Egy buzgó jóember azonnal megtalált. Amilyen "éle" van a beszólásának,olyan éle van az én visszaszólásomnak ilyenkor. Elintéztem egy "nagyon elfér ez így most" visszaszólással. Csak letudod tán vágni,hogy igazad van-e,vagy hogy túl bunkón álltak-e hozzád a helyzethez képest.
2016. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem nincs kocsim, de egy ilyen szituban, mint amit leírtál, én úgy viselkednék, hogy ha durván odaszólnának nekem, hogy rossz helyen parkolok, előszöris HASONLÓ HANGNEMBEN visszaszólnák az illetőnek, AZTÁN megvizsgálnám azt, hogy tényleg rossz helyen parkolok-e, aztán ha valóban ez a helyzet, akkor arrébb állnék...Szóval nekem sohasincs azzal gondom, hogyha valaki felhívja a figyelmemet valami negatívumomra, DE A HANGNEMRE NAGYON ÉRZÉKENY SZOKTAM LENNI MINDIG...És durvaságra énis durvasággal szoktam válaszolni...De ha kedvesen beszél velem valaki, akkor ilyesmi szituban szó nélkül arrébb állnék a kocsival...
2016. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a hangnem a kulcs. Ha figyelmeztet, hogy pl rokkantaknak fenntartott parkolóhelyen állok, és mindezt minden rosszindulat, anyázás nélkül, akkor nem fölényeskedik, hanem tényleg fel akarja hívni a figyelmem arra, amit én benéztem. Ha úgy kezdi, hogy "te tapló paraszt, mi az ég f...t művelsz...", akkor hasonlót kap riposztként is. Akkor is megfontolandó, amit mond, de ilyenkor a valószínűsége nagyobb annak, hogy csak okos akar lenni.
2016. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!