Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kezdett el bosszantani...

Miért kezdett el bosszantani ha dícsérnek? Miért érzem megalázónak?

Figyelt kérdés
általában hidegen hagyott ha dícsértek, kritizáltak. Utóbbival mostanság is így vagyok. De, egyre inkább zavar ha dícsérnek, ha kiérdemlem ha nem. Sokszor olyan szánalmasnak érzem magam tőle. Lehet attól van, mert úgy gondolom a dícsérőről hogy ő tart szánalmasnak, egy olyan embernek akinek szüksége van megerősítésre? Vagy más magyarázat? Miért pont mostanság és eddig nem? Van más is hasonló cipóben?

2016. máj. 30. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne gondold megalázónak, valószínű még nem értél el egy bizonyos érettséget, és sokkal többre tartod magad, mint ami vagy.

Engem sosem dicsértek, inkább leszóltak, na hidd el, az sokkal rosszabb.

2016. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt nem értem: többnek gondolod magad mint ami vagy. miből gondolod, magyarázd meg légyszíves
2016. máj. 31. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy érti az első (nem én vagyok) hogy többnek gondolod magad mint aki éppen dicsér.

(És ez sok esetben igaz is lehet, már persze az aktuális adott témában.)

2016. máj. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha ugy érti akkor azt cáfolnám....akit tisztelek, magamnál többre tartok olyantol ugyanugy taszít a dícséret, mint egy olyan személytől akinek a véleménye számmomra sz..t sem ér.
2016. máj. 31. 00:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy az van hogy még ha tiszteled és nagyra is tartod a fazont akkor is úgy vagy vele hogy te se vagy "hülyébb" nála és előbb utóbb el fogod érni az ő tudás szintjét.

Most meg még amíg fejlődsz ne dicsérgessen senki mert te többre vagy képes a jelenlegi állapotodnál.

2016. máj. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lehet igazad van. átgondolom. köszönöm a válaszokat
2016. máj. 31. 00:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki dícsér az mindig fölötted áll. A dícséret egyrészt kicsit mindig lekezelő. Az érződik belőle, hogy én megtehetem, megengedhetem magamnak, hogy megdícsérjelek, mert én vagyok az ügyesebb, az okosabb, aki még téged is meg tud ítélni. Márpedig, ha meg tudlak ítélni akkor fölötted vagyok. Nagyon ritka, igazi kitörő örömön kívül (pl. jajjdejó hogy ezt kaptam Tőled pont erre vágytam) egy kissé anyáskodó, főnökösködő dolog.


Ez kicsit sarkos, de így van. Ráadásul a dícséret egy kicsit mindig azt is jelenti, hogy nincs minden rendben. Aki mindig mindennel rendben van azt nem kell dícsérni. Vagyis a legnagyobb "dícséret" a hallgatás.


Van aki tudatosan használja épp arra, hogy éreztesse a fölényét. Ha még kioktató hangsúly is van hozzá akkor meg tényleg gáz, ha megdícsérnek és nem is csoda, ha idegesít. Ilyenkor mindig dícsérd meg Te is az illetőt. Ruhát, sminket, bármit. Ha tudatosan választja ezt az alárendelő formát akkor el fogja hagyni. Ha nem tudatos nála akkor ezzel nem sokat érsz nála.

2016. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az ilyen emberi játszmákban én még gyerekcipőben járok és nem nagyon értem az érzelmi indíttatású cselekvések hátterében lezajló folyamatokat, ezért külön köszönöm a részletes magyarázatot és a jó tanácsot is mindenképp megfogadom!
2016. máj. 31. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!