Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy adott társadalmi rétegből...

Egy adott társadalmi rétegből nehéz kitörni?

Figyelt kérdés
Én a közeli és a távolabbi ismertségi körömben is ezt vettem észre. Aki jómódú, értelmiségi családból származik, ő is hasonló életmódot folytat, aki átlagos családból, annak egy átlagosan fizető állása lesz, mint a szüleinek, és aki nagyon szegény családból jön, az általában ő maga is állandó anyagi gondokkal küzd. Persze vannak kivételek, nem is kevés, de általánosságban mégis ez a leggyakoribb. Szerintetek van ebben igazság? Még egyszer mondom, a nagy átlagra vonatkozóan.
2016. jún. 1. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Igen, és ez mindig is így volt/így lesz. Az anyagi körülményeink valamilyen szinten determinálják a lehetőségeinket.
2016. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az átlagot nézve nyilvánvaló. De ez nem csak az anyagi helyzetére, hanem a gondolkodására, világnézeteire ha úgy tetszik is vonatkozik.
2016. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha valaki intelligens, szorgalmas és ambiciózus, akkor nem.
2016. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
#3 ezekkel csak arra megy, hogy a multik kihasználják. Lesz egy hülye aki túlórázik, kamiont pakol, bármely munkafolyamatba betehető. Azt az 50óra túlórájáért kap brutto 20e-et hogy befogja a száját.
2016. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Lehet kifogásokat keresni a tanulásra, csak felesleges. A rászoruló a tankönyvet is ingyen kapja, bizonyos réteg még extra pontokra is jogosult, csak annyi a dolga hogy tanuljon. Lusta erre? Akkor örökre megmarad szegénysorban. Mindenkinek megadatik a tanulás lehetősége és az ösztöndíj, van aki él vele, másnak elég a gyár.
2016. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem így van! Mint láthatjuk, az egyszerű falusi gázszerelő mindenféle különösebb tehetség nélkül napi(!) 42.000.000,-(!) Ft-ot tud megtakarítani. Persze ehhez szükséges a Nemzeti Együttműködés Rendszere, mely mindenki számára biztosítja a kitörés lehetőségét.
2016. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nehéz, de nem az anyagiak miatt.

Én gyerekként nagyon rossz körülmények között éltem.

Most jó munkám van, sokkal jobban élek, mint a szüleim, nagyszüleim. De! Csak én lettem ilyen. Többi rokon, barátok, közeli ismerősök, olyan, úgy élnek, mint mi gyerekkoromban.

Szóval nehéz. Én már másfajta életet élek. Ebben a körben idegennek érzem magam. Viszont, amilyen környezetben felnőttem, oda meg nem vágyom vissza.

2016. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sok ember tanul és jó diplomát, majd munkát szerez, de azért ne mondjuk, hogy ez az átlag! Ha a anyagi háttértől el is tekintünk, szellemileg se mindenki képes rá, hogy programozó, mérnök vagy orvos legyen. Szóval a tanulás nagyon jó dolog, de azért nem megoldás minden esetben.
2016. jún. 1. 10:14
 9/18 anonim ***** válasza:

8: Nekem egyértelműen a tanulás volt az, ami segített. Nem kell orvosnak vagy programozónak lenni. Elég, ha egy valami van, amiben jó vagy, nálam ez a nyelvtudás volt. Ennek köszönhettem azt a lehetőséget, ahonnan már tudtam felfelé lépkedni, ahol olyan embereket ismerhettem meg, akik segítették a szakmai utamat.

Szóval ahogy írták, az valóban csak kifogás, ha valaki nem akar tanulni sem, és csak várja a sült galambot.

2016. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Értem, de nem is a diploma a cél mindenkinek, hanem a szépen fizető szakmák és vállalkozások is. Ehhez is kell az intelligencia és az ambíció. A lényeg az, hogy lehetőség van bőven, ha valaki élni akar vele. Én elhiszem hogy a gyár és társai nagyon egyszerűen hangzanak, nem kell hozzá tanulni szinte semmit, de akkor az életkörülmények miatt se panaszkodjanak. Annyit kapnak az élettől, amennyit beletettek. Ha pedig valaki nem akar boldogulni egyik területen sem, nem igazán várhatja el a kényelmes életet sem.
2016. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!