Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy okos ember tudja a matekot...

Egy okos ember tudja a matekot tanulás nélkül is, tanulás nélkül mit produkál?

Figyelt kérdés

Egy okos ember meg tud jól írni egy matek érettségit vagy csak egy sima dolgozatot, hogy úgy ül oda, hogy kb. fogalma sincs az egészről semmit nem tanult vagy csak nagyon keveset és felületesen, csak ott helyben kitalálja józan paraszti észből hogyan kell? Természetesen függvénytáblázat segítségével.


Még egy kérdés. Én akárhányszor felületesen tanulgattam a nagyobb matek felmérésekre esetleg 1-2 feladatot gyakoroltam, mindig 1-est írtam. És amikor nem tanultam semmit csak ott helyben random ügyeskedtem valamit meg lett a kettes. Ez miért van? Lehet hogy a felületes tanulás csak ront a helyzeten? Jobb ha üres a fejem mintha tele van mindenből egy kicsivel és csak káosz az egész? Holnap írok matekból és összevissza tanultam mindenből csak egy kicsit és félek hogy nagyon elcseszem...nem tartom magam okosnak, sőt, a fenti kérdés nem erre irányul csak arra vagyok kíváncsi hogy erről mi a véleményetek?


2016. jún. 6. 02:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolás szinten egy jo matekosnak nem kell tanulnia mert megérti az anyagot, amikor elmagyarázzák es nen a típus feladatok gyakorlása miatt lesz jo jegye. De célszerű tanulnia, hogy felismerje a ritkább azonosságokat például... Nálad valószínűleg az lesz a baj, hogy összekevered a tanult dolgokat igy a legegyszerűbb feladatokat tulbonyolitod hibásan olyan elemekkel, ami nem is feltétlen szükséges, míg a bonyolultabbakhoz ennyi tanulással meg mindig esélyed sincs, amíg nincsenek szilárd alapjaid a tudásban.
2016. jún. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Egy okos ember tudja, hogy tanulás nélkül SOHA nem lesz okos!

"nem tartom magam okosnak"

Azzal, hogy írsz egy kettes dogát, nem is tarthatod magad annak.

Az sem túl okos dolog, hogy doga írás előtti napon éjjel fél 3-kor itt fényezed magad, pihenés helyett.

.

" a felületes tanulás csak ront a helyzeten?"

IGEN!

A féltudás rosszabb, mint a tudatlanság, mert elbizakodottsághoz vezet! Tanulj, hogy rádöbbenj, minél többet tanulsz, annál több az ismeretlen - és annak megismerése vezet az okossághoz!

2016. jún. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Okos ember nem létezik. Nagyapám mondta, hogy "Én két diploma után jöttem már rá arra, hogy mennyi mindent nem tudok" ergo sosem leszel okos csak egyre többet tudsz. Minnél okosabbnak tartják az embert annál hamarabb jön rá, hogy valójában nem is annyira az.
2016. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem az hogy okos az ember vagy nem, hanem van e érzéke a matekhoz vagy nem. Nekem jól megy a matek, nem tanultam még dogára, érettségire se igazán. Órán figyeltem, magamtól nem biztos hogy mindent ki tudtam volna találni, de úgy hogy egyszer láttam tudom alkalmazni kicsit más helyzetben is. Volt már olyan, hogy nem tanultuk hogy kell és megoldottam a feladatot. Nem hiszem hogy a felületes tanulás ront a rajta, inkább az idegeskedés ront a teljesítményen, meg a szerencse úgy hozta hogy akkor épp olyan feladatok voltak amik mentek.
2016. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

> Egy okos ember tudja a matekot tanulás nélkül is,


Nem. Egy "okos" ember attól lett okos hogy iszonyatos sokat tanult, gyakorolt, hajtott mint a fene.


> Én akárhányszor felületesen tanulgattam a nagyobb matek felmérésekre esetleg 1-2 feladatot gyakoroltam, mindig 1-est írtam. És amikor nem tanultam semmit csak ott helyben random ügyeskedtem valamit meg lett a kettes. Ez miért van?


Mert valami kevés rádragadt az órán és olyan kevés dolgozatot írsz hogy véletlenszerűen lesz egyes és kettes abból és összefüggést látsz ott ahol nincs. Ilyen 1-2 példát megoldok történetből csak halál van.

2016. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

"Nem. Egy "okos" ember attól lett okos hogy iszonyatos sokat tanult, gyakorolt, hajtott mint a fene. "


Nem. Az "okosság", "intelligencia" abszolút nem az iskolától függ. Ismerek olyat, aki 5-ös mindenből, de egy egoista féreg és a dzsungelben az első nap megdöglene. Intelligens az lesz, aki nem az iskolában, hanem az életben tanul. Iskolában szerzel semmire sem jó lexikális tudást, amit a dolgozat után egyből el is felejtesz, az életben meg rájössz dolgokra, megtanulsz következtetni és rájössz, hogy az életben fejlesztett józan paraszti ész mindennél többet ér. És az az igazán intelligens, aki erre rájön.


A matekra születni kell, nem lehet rá tanulni. Ha rászülettél, megérted, utána csak gyakorolni kell. Ha nem születtél rá, nem érted meg, akkor mindegy, hogy mennyit görcsölsz rajta, nem fog menni soha, maximum kettessel átvonszolod magad. Ez így működik.

2016. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én középsuliban általában aludta órákon, matekon tök új anyagot vettünk, életemben nem láttam, amikor felébredtem, kb félpercig néztem a táblát amin az egyik diák, egy feladatot oldott meg éppen és megértettem az egészet...

Fontos a tanulás, de van akinek félperc megérteni valamit, van akinek keserves napok, hetek után is csak nehezen megy a megoldás...



#attila19976372883774 nem sértésből, de a nagyapádnak elég lassú volt a felfogása...sok embert pont ez hajt egy idő után, hogy rájön, hogy mennyire keveset tud...ehhez általában kell egy előzetes tanulás, hogy lássa, megértse, felfogja mekkora utat is kell bejárnia...


23F

2016. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire gondolsz, és mennyi idő alatt. Pitagorasz sem biztos, hogy egy érettségi órakerete alatt találta ki a Pitagorasz-tételt. Amúgy meg valamennyit kell tanulnia. Nyilván ha a számokat se látta soha, úgy nem fog menni. Olyan lehet, hogy valaki már ismer bizonyos fajta egyenleteket, és mivel okos, rájön a 3. meg 4. típusúra magától. De olyan, hogy életében sosem ült matekon... ahhoz nagy zseninek kell lennie.


A személyes gondodra nem tudok reagálni. De létezhet olyan, hogy betanulsz valamit,és a józan ész ellenére is azt alkalmazod akkor is, amikor nem azt kell.

2016. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A matematika van akinek üdvösség, másoknak meg éegy nagy szívás. Nekem volt olyan, hogy értettem, gyakoroltam, megoldottam minden feladatot és olyan két pontos egyes lett, mint a ház. Ellenben több olyan haverom van/volt, akik maximum megírják a házit és négyes vagy ötös dolgozatokat írnak mindig. Sajnos adottság kell hozzá, gyakorlással valamennyire fejleszthető, meg attól is függ mennyire fekszik az adott témakör. Röviden ennyi.
2016. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tanulás nélkül biztos nem, de sokkal könnyebben, hamarabb felfogja a leckét, az is lehet, hogy már az osztályban, és akkor otthon már nem kell tanulnia, vagy csak kevesebbet.
2016. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!