Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha választanotok kellene hogy...

Ha választanotok kellene hogy egy kihalófélben levő állatot vagy egy embert mentetek meg melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Ha ott van egy állat amiből már csak néhány van a Földön és egy ember melyiket mentenéd meg? Én szerintem ösztösen az embert menteném meg mert ugye azonos fajba tartozunk és az ember számára az ember a legértékesebb. De ha lenne néhány másodpercem gondolkodni és tudnám hogyha nem mentem meg az állatot akkor kihal a fah akkor biztosan őt menteném. Ti?

2016. jún. 6. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire hajszálon múlik, akkor már mindegy, hogy mit teszel a fajért. Az el fog enyészni.
2016. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez a Harambe eset?

Nem ilyen egyszerű a kérdés egy ember esetében. Ha nem az embert mented meg felelősségre vonnak, lecsuknak, örökre megbélyegeznek. Nem sok ember vállalná ezt a rizikót.

2016. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ melyik állatról van szó és ki az az ember...lehet egyiket se...


23F

2016. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Bontanék egy sört és megnézném ki marad életben.
2016. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha a kihalás szélére sodortunk egy fajt, akkor már oly mindegy szerintem.
2016. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az állatot menteném meg, az sem érdekelne, ha nincs kihalófélben, akár több embert is feláldoznék helyette. Az ember a Föld parazitája, felemésztünk és elpusztítunk magunk körül mindent, ráadásul elképesztően túl vagyunk népesedve.
2016. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönösen senkit nem mentenék meg. Fight or flight. Nyilván magamat menteném.
2016. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindenképp az állat, azok nem teszik tönkre a bolygót.
2016. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatot, mert ő nem tud tenni magáért, ráadásul az ember miatt áll a kihalás szélén. Az ember boldoguljon, ahogy tud, nem mentek meg senkit, aki képes passzióból tönkretenni a saját bolygóját.
2016. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

# 8 Egy bolygót nem lehet tönkre tenni.

A bolygó köszöni szépen jól van, esetleg mi nem leszünk... Akár szét is elehtne atomozni amennyire tujuk, attól még a bolygónak nem lesz semmi baja, csak számunkra lesz élhetetlen. Nem mindegy...

2016. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!