Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok mesélni arról, hogy...

Tudnátok mesélni arról, hogy milyen az élet Belgiumban?

Figyelt kérdés

Főként olyanok tapasztalatait várom akik kint élnek vagy éltek már ott.(szóval most nem az 5 perces benyomásokra)

Milyenek ott az emberek?Az ételek?Vannak jó helyek ahova szívesen jártok?Vagy ahova nem?Ottani szokások stb.

Örülnék ha helyet is írnátok,hogy pontosan melyik részén latok/laktatok.



2016. jún. 11. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
2016. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezzel nagyon sokat segítettél:)
2016. jún. 11. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Azért nehéz erre a kérdésre válaszolni, mert semmi konkrétumot nem közölsz velünk.

Belgium melyik része érdekel? (Nem mindegy, hogy a flandriai vagy a vallon vidék!)

Milyen nyelven beszélsz, és milyen szinten?

Van-e szakmád, diplomád stb.?

Mennyi időt akarsz ott élni?

És végül, de nem utolsósorban: hány éves vagy?

Nem véletlenül teszem fel ezeket a kérdéseket.

2016. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nem igazán értem,hogy ezek most mért fontosak?! a koromtól meg ezektől függ,hogy milyenek az emberek meg ,hogy mik a tapasztalataitok?

direkt ezektől teljesen független volt a kérdés.

annyit kértem ha valaki ott lakik kint írjon róla ,hogy milyen,teljesen mindegy melyik részén a lényeg ,hogy Belgiumban.

2016. jún. 11. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Sans commentaire...
2016. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Jajj de köcsögök az előző válaszolók.

Én Antwerpenben élek 2 éve, diákként, szívesen válaszolok a kérdéseidre.


Milyenek ott az emberek?

Itt rengeteg bevándorló él, nem csak arab de lengyel is. Magyarok is vannak, de alig. Nekem semmi gondom nincs a kultúrális sokszínűséggel, az egész csoportom fősulin a világ minden pontjáról érkezett. Meg kell tanulni együttélni, és tisztelni a másikat. A belgákról meg kb annyit, hogy iszonyat unalmas népség.


Vannak jó helyek ahova szívesen jártok?

Én csak Antwerpenről tudok beszélni, itt van egy kocsma a Leuveni egyetem Antwerpeni kampusza alatt, ahol ha diák vagy 1,20 a sör, 4 a gintonic. Ez nagyon olcsónak számít, én mindig itt indítok a barátaimmal. Van a De Prof, az az Antwerpeni Egyetem könyvtárával van szemben. Én kedvelem ezt a kocsmát, de sokan nem. Aztán vannak klubbok pl: Red&Blue (csütörtökön ingyenes mindig) Roxy, Club Vaag, Cafè d'Anvers (de az tele van taknyos 15 évesekkel)


Itteni szokások?

Hát egy csomó keresztény ünnep itt munkaszüneti nap, ami azért pozitív mert nem kell melózni, nincs suli, és ami még jó, hogy szombaton sosincs munkanap!

Ételek, italok:

sültkrumpli, gofri, stoofvlees (ilyen helyi pörkölt féle, sültkrumplival eszik főleg, a linkben itt egy kép [link] )

vol-au-vent is egy husis gombás ragu, amit egy pogácsa féle tésztába tesznek! nagyon tuti


Italok

sör dögivel!!!!! meg a jenever, ez ilyen belga likőr, kb mint a pálinka csak sokkal gyengébb és édesebb, ezer ízben


Ja és itt mindenki biciklivel jár mert a tömegközlegekés kritikán aluli. Legalább is valakinek aki Pestről jött ez szörnyű, de biciklizni nagyon király!!! és nem fognak elütni úgy mint otthon


Ha érdekel még valami csak kérdezz nyugodtan

2016. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem számítottam rá ,hogy normális válasz jön szóval köszi :)

ezek alapján amit leírtál eléggé megtetszett. Személy szerint én is szívesebben biciklizek mint nyomorgok valamelyik buszon :D

Említetted,hogy fősulira jársz ott, erről tudnál kicsit mesélni?Mennyire magas a tandíj/mennyire nehéz bekerülni/megélhetés diákként/és hogy a francia követelmény vagy van angolos tanítás is?

2016. aug. 21. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A tandíj tavaly 890euró volt 60 kreditért, a felvételi meg annyi, hogy beadod a jelentkezésed, és ha megvan amit kérnek akkor fel vagy véve... persze van néhány szak pl az orvosi ahova kell felvételi vizsga de arra már évek óta készülnek az itteni középsulisok. Máshova, nem igen kell semmi, csak érettségi meg a pénz. De ha van papírod róla, hogy nagyon de naaaagyon sanyarú a sorsod, akkor asszem csak 160euró egy év.


TLDR: tök mind1 hogy kettesre vagy ötösre érettségiztél, a lényeg, hogy legyen papírod róla, hogy befejezted a középsulit (itt nincs is érettségi amúgy)


Mivel én angolul tanulok nekem kellett az érettségi mellé még egy nyelvvizsga is..de az már kb mindenkinek van, vagy a suliban is megírhatod a saját nyelvvizsgájukat, ami ingyenes, és én azt csináltam. Amúgy 3x volt esélyem átmenni, de szerencsére elsőre sikerült.


Én Antwerpenben élek, itt holland a hivatalos nyelv. De az óráim mind angolul vannak, 60% a csoportnak külföldi, szóval esély sincs holland órákra (meg pont ez az egésznek a lényege). Második nyelvnek felvettem a hollandot, ha gondolod tedd így (franciát nem tudtam mert B2-ről indultak WTF? én meg olvasni sem tudok, nem hogy beszélni...)


Megélhetés meg.. hát alig van munkalehetőség angolul beszélő diákoknak... ha nincs vlm szakképestésed, akkor halott vagy. Nekem nagyon nagy mákom van az étteremmel, ahol dolgozom, mert mindenki angolul beszél a konyhában. Mondjuk amit még kereshetsz a konyha mellett az a mosogatás. Ott nem kell nyelvet beszélned. Meg hajlamosabban diákokat felvenni, mert nem kell annyit adózniuk utána.



Figyelj, ez a sulim oldala, ha érdekel keresd fel, de azt ajánlom, hogy már érettségi éveben add be a jelentkezésed mert nagyon hamar betelik. Nem baj ha nincs meg az érettségid még, akkor is felvesznek, csak kikötik, hogy június x-ig meg kell lennie ennek meg annak és akkor fel vagy véve.

[link]

2016. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

a nyelvvizsgát már sikerült megszereznem,ebben az évben érettségizek szóval még gondolkodom rajta.egyedül a pénz probléma főleg,hogy említetted ,hogy nehéz munkát találni :( és ha jól tudom ott elég drága is minden?!

azt megkérdezhetem ,hogy neked mért pont Belgium lett?Ott laktatok vagy csak kimentél tanulni?

2016. aug. 21. 15:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szerettem volna külföldön tanulni, de azért olyan helyen ami vagy annyi.. vagy olcsóbb mint az ELTE otthon. ott 200 000-t fizettem volna 1 szemeszterre, itt meg egy egész év 890euró. Amúgy meg mint írtam kapsz támogatást ha szarul állsz. (Ami sztem sokkal korrektebb mint, hogy annak ingyenes otthon akinek több pontja van -.-) Meg ez az összeg a belgáknak meg se kottyan..


Azért Belgium, mert a barátom Belga, és mert van egy csomó holland/belga barátom. És mivel Hollandiában az éves tandíj 2000euró, így nem volt kérdés, hogy melyik országot választom.


Amúgy van ami ugyan annyiba kerül, pl most néztem hol lenne érdemesebb fényképezőt venni: otthon vagy itt a Media Marktban, és van ami itt olcsóbb van ami otthon de van ami ugyan annyi de elektronikai kütyük árában akkora eltérés szerintem nincsen, ugyan ez a ruhákkal, cipőkkel. Ami viszont szörnyű az a bérleti díj. Diákoknak van kiadó szoba egy csomó, (kot a neve) kolesz nincs. Viszont ezeknek nevetséges áraik vannak. Ha valami tisztességes, nem lepusztult helyre akarsz menni akkor havi 400-550euró is akár! Persze lehet találni olcsóbban is ha szerencséd van.

Ja és a kaja is szörnyen drága...

2016. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!