Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tipikus fura embernek mik a...

Tipikus fura embernek mik a kilátásai? Min, hogy változtassak?

Figyelt kérdés

Tipikusan furcsa ember vagyok, szerintem ismeritek ezt a szituációt. :)

A járásomon és testtartásomon csak kicsit, de kitűnik.

Feltűnő viszont az alapján, ahogy megszólalok, amit mondok, ahonnan a témákat megközelítem, ahogyan véleményt formálok. A hozzáállásom dolgokhoz, a humorom mind-mind feltűnő. Általában ugyan negatív az emberek véleménye, de van, aki pont emiatt kedvel.


Anyum fura nagyon (nem ő nevelt).

Nála nagyon feltűnő és zavaró.



Én amgy sportolgatok, hobbikat keresek és találok, igyekszem emberek között lenni, néhány programotén szervezek barátokkal.


Igyekszem fejlődni, épülni, önbizalmat szerezni.



Viszont néha aggódom magamért.

Jó pszichológus segíthet? Könyvek?

Mennyit segít önmagában, ha próbálok mosolygósabb, pozitívabb lenni?


2016. jún. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a fura fogalma? Valószínűleg az olyan ember az, aki nem tartozik a többségbe. Az átlagba. De ettől miért lenne vele gond? Pont, hogy egyéniség. Van egy olyan mondás, hogy a legtöbb ember téved. Szóval nem kell ide semmilyen pszichomókus. :)
2016. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy!

Nem ilyen egyszerű viszont. :(



Pl olyan is van, hogy megszólalok, amikor nem kellene, nem beszélek amikor viszont arra lenne szükség.

Mondok valamit, amit barátságosnak szánok, de közben lekezelő akár, beképzelt vagy pont bunkó beszólás sikeredik.

2016. jún. 13. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez más, akár rejtett Asperger is lehet a háttérben. Picit aszociális hajlamod lehet? Hány éves vagy és milyen nemű amúgy?
2016. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lány, 23.


Az asperger szerintem nemcsak rejtett. :D



Egyébként akaratlanul is a többi furcsa emberrel barátkozom, az exem is furcsa sok dologban.

Ugyanakkor a „normális” emberek környezetében én is normálisabb tudok lenni, több és beszélgetésre méltóbb téma, jobban tudok alkalmazkodni, talán fel is oldódok jobban. Egy ideig. De aztán kitűnnek a különbségek, eltérő téma, érdeklődési körök. Majd félek, hogy egy idő után kiközösítenek (nem szó szerint, de eltolnak mégis). Aztán el istolnak valóban.



A szokatlan érdeklődési köreimet még meg is szerettem, talán hasznuk is van néha.

Sok dolog érdekel, vágok bele, kitörök a komfortzónámból, küzdök.

Talán már pozitívabb lettem.



Csak jó lenne akkor beszélni, amikor kell, akkor csendben maradni, amikor kell, úgy hozzászólni másokhoz, hogy a hangsúly, testtartás, megfogalmazás ne tűnjön fel rögtön.....

2016. jún. 13. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló lehetsz hozzám. :D Mik ezek az érdeklődési körök? Megírod? Amúgy nálam is így van, csomó olyan dolog érdekel, ami az emberek 80-90%-át abszolút nem. :D
2016. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!