Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóra válhat az álmom?

Valóra válhat az álmom?

Figyelt kérdés

Egész életemben arra vágytam, hogy amerikában legyek színésznő.

Tudom, hogy elterjedt gondolat itthon, hogy a magyarok nem tudnak színészkedni...ráadásul soha nem is tanultam a szakmát, gátlásos vagyok, és angolul sem tudok :D

Szóval ezt teljesen elérhetetlennek gondoltam mindig is. El is nyomtam magamban, soha nem mondtam senkinek, még magamnak sem mertem bevallani, hiszen ez olyan elcsépelt..."Mi leszel ha nagy leszel? Színésznő"...viszont eljött az a pont az életemben, hogy nem érzem magam teljesnek, nem szeretem, és már nem is érdekel a munkám...és arra gondoltam, életembem először, hogy talán még sem lehetetlen...talán valóra válhat, ha beleadok mindent. Végülis miért ne? A hollywood-i színészek többsége nem amerikai...miért ne lehetnék én is ott?

Tudom, először tudnom kéne, van-e hozzá tehetségem egyáltalán...de ha esestleg igen, mit gondoltok, valóra válhat egy ilyen álom?



2016. jún. 13. 22:03
1 2
 1/19 Inessential ***** válasza:
80%
Ha teszel érte..
2016. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Angol nélkül nehezen, és valljuk be ott nem csak a nyelv (angol) használata a fontos hanem a beszédtechnika és ehhez kapcsolódó kisugárzás és gátlások nélküli szereplés. A legtöbb színésznő amúgy több nyelven beszél. Szóval több sebből vérzik a te karaktered, ne haragudj de neked ez nem fog összejönni.
2016. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az első sorig olvastam a kérdésed, és őszintén leírom hogy nem fog valóra válni bármennyire akarod. Az ilyen dolgok nem jönnek.

Ha komolyan gondolod akkor nem arra fogsz várni hogy valóra váljon, és nem teszel fel ilyen hülye kérdéseket hogy valóra válhat-e. Meg se kérdezed hogy lehetséges-e, hanem csak azt hogy hogyan. És te fogod valóra váltani. simán valóra váltod, de ahoz az kell hogy minden nap ezzel kelj és aludj el. Minden nap dolgozz rajta és ha valami nem jön össze ne add fel hanem menj tovább. És még egyszer nem valóra fog válni hanem TE fogod valóra váltani. Van az emberekben ennyi erő!

Kitartást és sok sikert!

2016. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A hollywood-i színészek többsége márpedig amerikai. És az is butaság, hogy a magyarok nem tudnak színészkedni. Igenis tudnak, csak ne barátok köztöt nézz.


Nem fog megvalósulni. Mégpedig azért, mert színészekböl dömping van Hollywoodban. Ha szereplöt keresnek, kapásból több ezer színész és álmodozó jelentkezik, és ezeknek a 99 százalékát kiszórják, mert ennyi álmodozóra nincs is szükség.


Söt! Van Hollywoodban egy étterem, ahol ilyen emberek dolgoznak, mint te. Teljesen ingyen, mert fizetést nem adnak! Sok filmrendezö jár oda ebédelni és ezek az álmodozók, mind azért vannak ott, hogy hátha felfigyel rájuk valamelyik filmrendezö. Aztán pár év éhezés után ezek az álmodozók beleunnak ebbe az egész reménykedésbe és hazamennek. Hollywood nem csak a csillogás, de az összetört álmok fellegvára is. Csak erröl senki sem beszél.


Inkább színészkedj itthon, ha van hozzá tehetséged. Ha ügyes vagy, bekerülhetsz egy jónevű színházba is.

2016. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van...csak áltatom magam, ha azt hiszem, hogy ebből lehet valami :(
2016. jún. 13. 23:07
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Valóra válhat, de az esélye ennek nagyon-nagyon kicsi.

Nem azért jöttem, hogy illúziót romboljak, de csak az USA-n belül rengeteg lány indul úgy útnak Hollywood felé, hogy ott majd valami összejön, és majd színésznő lesz belőle. Vannak köztük tehetségesek is, akiket aztán vagy szerencselovagok használnak ki, vagy feladják az álmaikat, mert nem jön össze még egy reklámszerep sem, vagy bekerülnek a vérkeringésbe (amihez már önmagában óriási szerencse kell), aztán menetelnek egyre feljebb a ranglétrán, amihez további óriási szerencse kell - a kivételes tehetség mellett. És még ki tudja, milyen kompromisszumok, megaláztatások...


Szóval sikerülhet, de ne erre építsd fel az életedet.

2016. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj szívem

1,gátlásos vagy

2,nem tudsz nyelvet

3,életedben nem próbáltál színészkedni


Ez kb olyan,hogy az én álmom meg az,hogy gitáros legyek egy rockbandában,csak éppen nem tudok gitározni,sőt még nem is fogtam gitárt a kezemben és ha ez nem lenne elég még ritmusérzékem sincs:D

Max akkor teljesülhet be,ha valaki léggitárost keres,mert ott nem nagyon lehet félrepengetni:D


A te álmoddal az a baj,hogy te ebbe a karakterbe és az ő életébe akarsz beleülni,nem maga a foglalkozás érdekel.

Ha a foglalkozás érdekelne,akkor azon gondolkoznál,hogy hogyan lehetne egy adott karaktert minél hitelesebben eljátszani és te ezt a játékot élveznéd.Arra vágynál,hogy minél több "életbe" kóstolhass bele.Az nem számít,hogy milyen kicsi színpadon vagy milyen mellékszerepről van szó.

Az igazán nagy színészek mind "szerelmesek" abba,amit csinálnak és a játékukon ez látszik is,ráadásul képesek eggyé válni az aktuális karakterrel és azt érezni,amit a karakter érez.

Az csak másodlagos,hogy ők ebben olyan jók,hogy így befutottak,a többség akkor is ezt csinálná,ha nem keresnének vele ennyit,mert egyszerűen ez az életük.

2016. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én tudok olyat, aki már volt statiszta. Meg még párat Dobó Kata, Osvárt Andrea, Palvin Barbara, Labancz Lilla már voltak külföldi filmekben, asszem. De nemtom, szóval amúgy nem lehetetlen. Plusz, a Radics Gigi is most tanul angolul , v nemtom, de én szerintem ő általánosban pl németes volt, és nemtom, hogy utána volt-e neki második idegen nyelv, mert még egyszer anno a Megasztárban mondta, mikor angol dalt választott v választottak neki, hogy nem tud angolul, és szerintem már azóta tanul, szóval sosem késő elkezdeni, és vannak nagyon jó angoltanárok.
2016. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
*Ja és a statiszta az külön, meg azok a nevek, de statisztát személyesen is ismerek:)
2016. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-es, és ki mondta, hogy nálam nem ez a helyzet?

Egyébként ezt úgy mondod, mintha mindenki angol nyelvtudással jönne a világra, és nem lehetne megtanulni.

Hamarosan külföldön fogok dolgozni, addig megtanulok angolul, kint pedig akkor is megtanulom egy idő után anyanyelvi szinten az angolt, ha nem akarom.


Engem nem a pénz vagy a hírnév miatt érdekel a színészet. Egyszerűen imádom, az életem, a szerelmem.

Amikor egy könyvet olvasok, azt mindig úgy teszem, hogy a karaktereket eljátszom. Nem csak hangsúllyal, hanem arcjátékkal, testbeszéddel. Amikor filmet nézek, szintén ezt teszem. És addig gyakorlom, amíg megfelelőnek nem ítélem.

Amikor kicsi voltam, minden óvodai és iskolai előadás főszereplőjének engem választottak, versmondó és mesemondó versenyeket nyertem. Ez nyilván nem egy nagy érdem, és az önéletrajzomba sem írhatom bele, csak azért írtam le, mert nekem ez tényleg gyerekkori álmom, imádok játszani.

A barátnőimmel és a tesóimmal is mindig azt játszottuk, hogy filmet készítünk. Írtunk egy darabot, jelmezeket készítettünk, majd fogtuk apa kameráját, és előadtuk az egészet. De míg a többieknek ez csak játék volt, vagy egy idő után már nyűg, nekem ez jelentett mindent. A boldogságot, a szabadságot, az életet. Mert mikor játszom, felszabadult vagyok. Nincsenek gátlások, csak én vagyok, és a szerepem, amivel eggyé válok, aki akkor vagyok.

És a "mindent beleadok"-ba nyilván beletartozik, hogy megtanulok angolul, levetkőzöm a gátlásaimat, és fejlesztem magam.

De tudom, hogy ez akkor sem fog összejönni, ha nekem ez jelenti a mindent. Mert ehhez a szakmához hatalmas szerencse is kell, amire nem lehet alapozni...

2016. jún. 13. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!