Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maradjak Németországban vagy...

Maradjak Németországban vagy menjek haza? (hosszú)

Figyelt kérdés

Jobb élet reményében kijöttem Németországba dolgozni a barátom után. A nyelvet nem nagyon beszélem, így nagyon társasági életem sincs. (Sok magyar van itt ugyanezen a munkahelyen, így sikerült nekünk is kijutni.) Most fél év után kezdem azt érezni, hogy oké, hogy tényleg nagyon jól keresünk, viszont semmi életem nincs. Nekem maga a munka nem tetszik, állandóan honvágyam van, hiányoznak a barátok, a család, az én saját otthonom. Az ország is, a lakhelyem, hiszen ott nőttem fel, ismerem a helyet, tudom mi hol van, nem szorulok segítségre, ha valamit el kell intéznem hiszen beszélem a nyelvet. Itt meg mit tudok csinálni és kivel a barátomon kívül? Senkivel, semmit.


Otthon nem nagyon látok viszont anyagi biztonságot, mivel 100 ezernél nem hiszem, hogy keresnék többet, lehet még annyit se. És otthon sem találnék jobb munkát. És otthon nem tudnék a barátommal külön lakásban élni, mivel nem tudnánk fent tartani, mert az albérletre menne el minden pénz szinte. Akkor vissza ugyanoda, ahonnan elindultunk a szülőkhöz. Viszont nem lenne honvágyam, ott lennének a barátok, az ismerős megszokott környezet, nem lenne probléma a nyelv.

Viszont otthon meg anyagilag nem állnék jól, és ismét szülőkkel kellene lakni.

Nem tudom mit tegyek :(


Vagy esetleg szedjem meg magam most itt kint pénzzel, és később otthon meg kezdjek vele valamit? Arra is gondoltam, egy barátom is adott több tanácsot ezzel kapcsolatban, ami nem rossz ötlet, viszont mivel nem foglalkoztam még ilyennel, fogalmam sincs, hogy működik az ilyen, mit kell tenni, mivel jár stb..


Tanácsokat várok, köszönöm. Esetleg volt/van valaki hasonló helyzetben?



2016. jún. 17. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt mondom szedd meg magadat kint es aztan itthon indits vallalkozast. Vannak tanfolyamok, amiket elvegezhetsz pl.: vallakozas menedzsment stb. Tajekozodhatsz egy csomo helyen, hogy milyen vallalkozast erdemes inditani stb csak bele kell merulni ebbe a dologba.
2016. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Vagy esetleg szedjem meg magam most itt kint pénzzel..."


Igen, szerintem ezt tedd, és itthon kezdjél vele majd valamit.

2016. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőt vennél magadon és rástartolnál a nyelvtanulásra, hamarabb kinyílna az ottani világ is számodra. Még szép, hogy nem vagy képes új barátokat szerezni, ha otthon dekkolsz és önsajnálod magadat.Olyan megoldás nincs, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.
2016. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kemény , de érdemes várni még . A németet tanuld meg , keresd a fejlődési lehetőségeket . Ez ízelítő , más cserélne veled . Amennyiben túl vagy a nehezén akkor az életről van rutinod és a bajokat már fel sem veszed .
2016. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, és azt is, hogy nem lehordtatok, hanem normális válaszokat adtatok!


Egyik barátnőm is azt mondta, hogy más mindent megtenne azért, hogy kint dolgozhasson, és inkább éljek a lehetőséggel.

2016. jún. 17. 19:30
 6/15 anonim ***** válasza:
Szedd meg magad pénzzel és térj haza. Én fiatalon, 15 évesen hagytam el Brazíliát, szüleim Magyarországra küldtek nyelvet tanulni nagyszüleimhez. Középiskolát és az egyetemet ott végeztem el, de szörnyű volt Brazíliától távol élni. Szüleim magyarok, de én már nem, nekem már Brazília a hazám, portugál az anyanyelvem, itt élnek a barátaim, életem legboldogabb napja volt, amikor 13 év után hazatérhettem. Nem volt rossz Magyarország, sok embert megismertem, sok barátom lett, sokat tanultam, de remegtem a honvágytól.
2016. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szüleid Brazíliában kezdtek együtt új életet?

Miért küldtek akkor téged Magyarországra?

Izgalmas életed lehetett :)

13 év eléggé sok. Viszont én a nyelvet sem nagyon beszélem, nekem azért is nehezebb itt :(

2016. júl. 17. 18:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Szüleim úgy mentek el Magyarországról, hogy utánna sokáig nem mehettek vissza, Brazíliában pedig volt rokon, azért jöttek pont ide. Mikor Magyarországra mentem, elég rosszul beszéltem a nyelvet de inkább a kiejtéssel volt gond.
2016. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor azóta már a magyart is beszéled folyékonyan meg helyesen?! (úgy veszem észre az írásodból.) Magyarország milyen így külső szemmel nézve? Gondolok itt megélhetésre, mennyire fejlett stb
2016. júl. 18. 16:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Beszélni beszélek, de könnyebb írni. Kiejtésem az máig rossz. Szép ország Magyarország, kedvesek az emberek, elég fejlett de télen hideg van, amit nehéz volt elviselni.
2016. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!