Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maradjak Németországban vagy...

Maradjak Németországban vagy menjek haza? (hosszú)

Figyelt kérdés

Jobb élet reményében kijöttem Németországba dolgozni a barátom után. A nyelvet nem nagyon beszélem, így nagyon társasági életem sincs. (Sok magyar van itt ugyanezen a munkahelyen, így sikerült nekünk is kijutni.) Most fél év után kezdem azt érezni, hogy oké, hogy tényleg nagyon jól keresünk, viszont semmi életem nincs. Nekem maga a munka nem tetszik, állandóan honvágyam van, hiányoznak a barátok, a család, az én saját otthonom. Az ország is, a lakhelyem, hiszen ott nőttem fel, ismerem a helyet, tudom mi hol van, nem szorulok segítségre, ha valamit el kell intéznem hiszen beszélem a nyelvet. Itt meg mit tudok csinálni és kivel a barátomon kívül? Senkivel, semmit.


Otthon nem nagyon látok viszont anyagi biztonságot, mivel 100 ezernél nem hiszem, hogy keresnék többet, lehet még annyit se. És otthon sem találnék jobb munkát. És otthon nem tudnék a barátommal külön lakásban élni, mivel nem tudnánk fent tartani, mert az albérletre menne el minden pénz szinte. Akkor vissza ugyanoda, ahonnan elindultunk a szülőkhöz. Viszont nem lenne honvágyam, ott lennének a barátok, az ismerős megszokott környezet, nem lenne probléma a nyelv.

Viszont otthon meg anyagilag nem állnék jól, és ismét szülőkkel kellene lakni.

Nem tudom mit tegyek :(


Vagy esetleg szedjem meg magam most itt kint pénzzel, és később otthon meg kezdjek vele valamit? Arra is gondoltam, egy barátom is adott több tanácsot ezzel kapcsolatban, ami nem rossz ötlet, viszont mivel nem foglalkoztam még ilyennel, fogalmam sincs, hogy működik az ilyen, mit kell tenni, mivel jár stb..


Tanácsokat várok, köszönöm. Esetleg volt/van valaki hasonló helyzetben?



2016. jún. 17. 18:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Brazíliához képest hidegebb igen, de egyébként mostanában úgy vettem észre, hogy egyre ,,melegebb" a tél is. Hó sem nagyon van Magyarországon.


Kedvesek az emberek? :)

Jó neked, hogy amerre jártál ilyet tapasztaltál :)

2016. júl. 20. 21:49
 12/15 fender91 válasza:
Pontosan ugyan ez van velem is. Én azt mondom, hogy nagyon nehéz, viszont én addig ütöm a vasat, amíg meleg. Ahogy telik az idő, könnyebb lesz. Ilyenkor kell pénzt csinálni, hogy ne 60 évesen kelljen.
2016. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Te hol élsz jelenleg, ha szabad kérdeznem?
2016. dec. 5. 18:45
 14/15 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél? :) Én is voltam ilyen helyzetben, kíváncsi vagyok más hogy döntött. :)
2017. jan. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Még itt vagyok Németországban. Csak másik városban. Nürnbergben. Annyit változott a helyzet, hogy egy évben 3x max 4x hazamenni 1-2 hétre bőven elég. Nekem..Nem vágyom haza (már), hogy ott éljek stb
2017. febr. 14. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!