Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A barátnak mi lehet a baja?...

A barátnak mi lehet a baja? Mert akárhányszor kérdezem, nem kapok egyértelmū választ tőle.

Figyelt kérdés

4 ève együtt vagyunk ès tudom, hogy nem vagyok egy könnyű eset, sajnos ő sem.

Van amikor napokig semmi gond nincs ès tök jól kijövünk, de aztán hirtelen mindennek vège ès hetekig vita.

Megkèrdezem tőle, mi a baj ? Nem szeretsz már? A válasz: Hagyjuk már ezt, ne fárassz a hülyesègeiddel.

De amikor ő kèrdezi ugyanezt, adddig nem hagy bèkèn, ameddig ki nem mondom, hogy "de szeretlek csak már az agyamra mèsz nèha" ès akkor jön az, hogy "ha nem tetszik szakítsunk" (mintha csak èn lehetnèk a hibás mindig), viszont ha én mondom ezt, hogy "ha valami nem tetszik fejezzük be" (ahogy ő szokta), akkor jön a reakció: "te engem már nem is szeretsz, minek szórakozol velem", amikor rossz kedve van, ha meg èppen vidám, akkor kinevet és azt hiszi viccből mondom.


Èn mèg szeretem, nem akarom elhagyni, de annyira sok már a vita, hogy nem bírom.

Ès nem lehet vele megbeszèlni mert olyan mintha a falnak beszèlnèk, ilyenkor is persze ki a hibás én, mivel egy idegroncs leszek, amég ő halál nyugodt ès akkor jön az, hogy én már megint hisztizek és észre se veszem, meg hogy állandóan panaszkodok, a jót nem veszem èszre (nem mintha ő észre venné, a 4 èv alatt utoljára 2 ève dícsért meg akármiért is).

A főztöm sem ìzlik neki, mert ő csak a gyors kaját hajlandó megenn, a hamburgernél továbv nem lát, semmi sem ízlik neki ami meg van főzve rendesen és még ezen is megy a vita folyton, hogy mit együnk mert neki pl főzelék nem kell.

Én meg a sok szemetet unom már, meg a pizzát, de ha elmegyünk vàsàrolni, hogy fõzzünk valamit, màr idegbeteg, hogy tenni kell a kajàért valamit, mert szerinte egyszerűbb ha be megy MCdonald'sba.

Na szóval a lényeg, hogy van egy csomó ilyen hülye dolga amiken idegesekedem, aztán elfogadom, de ő nem képes elfogadni azt, hogy én érzékenyebb típus vagyok és sokszor már az utcán is vitatkozunk mert annyira felidegesít, hogy indulatos leszel ès már nem bírom visszatartani.

Utána úgy csinál, mintha mi sem történt volna, megkérdezem, hogy mi a baja velem, miért szól mindig le, de nem jön válasz, csak az, hogy semmi semmi. Jó ez így?


20 L


2016. jún. 21. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
*a barátomnak
2016. jún. 21. 18:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le vele és közöld hogy szakítotok ha nem beszéli meg veled a dolgaitokat és ha nem érdekli akkor a szeme láttála kezdj el összepakolni a cuccodat vagy az ő cuccait. Ha ez is hidegen hadja akkor dobd ki a dolgait vagy menj el a házból és tűnj el pár napra előle. Ha ilyenkor sem változik meg akkor szerintem nem éri meg folytatni mert nem foglalkozik veled azaz jobban szereti a gyors kaját mint téged. Ha ilyen kapcsolatban maradsz vele akkor később rájössz hogy ráment erre pár éved amialatt egy jobb barátra is találhattál volna. Remélem segítettem.
2016. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És te ezzel az emberrel vagy együtt?

Aki ennyire nem figyel valakire, az aligha szereti az illetőt.

Ha én a helyedben lennék

a) Össze se jöttem volna vele, ha már az elején látszik h ennyire tahó.

b) Amint kiderül, hogy ilyen, igyekezné olyan távol tartani tőlem magam, amennyire csak lehet.


Ha nyugodt marad amikor te "vitatkozol" vele az szerintem nem lehetséges másként, csak ha leszar. Én akit nem szarok le és veszekszünk, legalább egy kicsit feldúl. Ami abszolút hidegen hagy: ha olyasvalaki vagdos dolgokat a fejemhez, vagy kritizál, aki totál hidegen hagy, kb. mint egy ellenszenves idegen...


A leírásodból kiindulva ez egy kőbunkó valaki, aki nem akarja megoldani a problémákat, amíg te töröd magad, h egészséges kaját főzz neki, megbeszéld a gondokat és rendben tartsd a kapcsolatotokat. Miközben ő a kisujját sem mozdítja, olyan elvárásokat tű ki eléd, amiknek neki nem kell megfelelnie - szóval még csak nem is kezel egyenrangú félként, mert úgy gondolja, ami neki kijár, az neked nem.

Az ilyet sürgősen faképnél kell hagyni. Ha még a kritikákat sem hallgatja meg, nincs annyi esze, hogy elgondolkozzon azon, h ha valami nincs rendben, és a másik mondja, akkor talán magába nézhetne, h mi a baj.

Az ilyen embernek nem való párkapcsolat, max olyan nemtörődöm leszarom alakkal mint ő maga. Bár ki tudja: ha egyszer igazán szeretne valakit akkor valószínűleg azért képes lenne egy kicsit többet megtenni.


Ha szereted, mondd meg neki, hogy ez így nem mehet tovább, szakítasz vele, ha vagy olyan fontos neki, hogy elgondolkozzon a dolgokon és változtasson, akkor később esetleg megkereshet, hátha nem menthetetlen, de akkor is számíts rá, hogy majd visszajön, hogy fú de változtat mindenen, pár napig oké, aztán kezdődik minden elölről. Ez esetben végkép menthetetlen szerintem.


Na most ez az én véleményem ebből a rövid leírásból, a helyzetet nyilván te jobban ismered meg ez a te szemszöged, te így látod.

2016. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első köszi a választ, már történt ilyen a múltban, amikor besokaltam, de ilyenkor visszakönyörgi magát.

Ma este ha hazajött, beszélek vele újra, normálisan, nem hisztisen. Remélem nem ráz le, mert már kivan, amikor megemlítem neki a kapcsolatunkat.

2016. jún. 21. 18:23
 5/7 A kérdező kommentje:

Második: Igen énis így gondolom, akit szeretünk, azzal foglalkozunk.

Már ezt is mondtam neki, de neki ez is csak hiszti, a negatív kritika az neki csak hiszti mindig, meg jelentéktelen.

Az elején nagyon jó szívű volt. Most is az, tényleg semmit nem sajnál, kivéve a figyelmet, meg azt, hogy meghallgassa a véleményemet :(


Csak nagyon ritkán kérdezi, meg, de akkor is ha nem azt mondom amit hallani akar, akkor felkapja a vizet és megpróbál engem befolyásolni, hogy más legyen a véleményem.

2016. jún. 21. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha visszakönyörgi magát az azt jelenti hogy csak akkor foglalkozik a kapcsolatotokkal amikor már tudja hogy rájöttél milyen ember is és fél elveszíteni talán azért mert tudja hogy nem talál még valakit aki annyira türelmes vele mint te.
2016. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megpróbálja megváltoztatni a róla alkotott képedet akkor az azt jelenti hogy megpróbálja elrejteni a rossz és nem előnyös vagyis az igazi oldalát előled és jobb színben akarja feltüntetni magát elötted
2016. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!