Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megértenétek és elfogadnáto...

Ti megértenétek és elfogadnátok, ha az egyetemista (fiú) szobatársatok ezt mondaná/kérné tőletek?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném már az első nap megkérni a szobatársaim, hogy ne kérdezzék meg, hogy merre voltam, mit csináltam, mert elég sűrűn mennék barátokhoz, barátnőhöz, és szeretem a programjaimat magamnak tudni. Megmondanám mindig, hogy kb hány órára lépek le, de azt nem kötném az orrukra, hogy kivel találkozom, és miért.


Tehát ha a szobatársatok arra kérne, hogy 1-1 kimaradt éjszaka vagy hosszabb program után, ne kérdezősködjön arról, hogy merre volt, mit csinálj, hová megy, stb., akkor elfogadnátok ezt?


2016. jún. 25. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Max annyit mondanék, hogy baráthoz/barátnőhöz megyek, de nem nevezném meg, s annyit, h hány órára, úgy ahogy te írtad.

Tehát én se szeretek másnak az orrára kötni mindent, de mondjuk az se jó, ha semmit se mondasz nekik .

2016. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Lelépek néhány órára / Nem leszek itt hajnalban, majd jövök reggel" - Ez így nem lenne elegendő? A mostani szobatársaim tényleg olyanok, hogy körülbelül percre pontosan szeretnék tudni, hogy mikor jövök, hová megyek, stb., és folyton kérdezgetnek, merre voltam. Nagyon.. idegesítő, és ezt szeretném elkerülni.
2016. jún. 25. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szobatàrsak vagytok, nem egysZerübb jóban lenni? Költözz egyszemèlyes szobaba ha ennyire zavar
2016. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked nem sikerült megértened. Semmi baj.
2016. jún. 25. 16:11
 5/9 Blade Bone ***** válasza:
Hát, úgy őszíntén, rohadtul nem érdekelne, hogy merre mész, nem ettől lennénk jó szobatársak, ha elmondanád, nem zavarna, de én biztos nem kérdeznék ilyeneket, ezek személyes dolgok.
2016. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Inessential ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Hmm..hát én megpróbálnám tiszteletben tartani a kérését, de közbe szerintem megenne a kiváncsiság, hogy mit csinál folyton, miért nem lehet kérdezősködni róla, azt hinném, titokban valami maffia tag, és az alvilági kapcsolatait ápolja, vagy valami ilyesmi :DD
2016. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan nagy feneket kerítesz neki, de mi a francnak? Az első kérdezősködésnél annyit kellett volna mondjál, hogy "figyelj, nem az anyám vagy, hogy percre pontosan beszámoljak neked, a barátaimmal, csajommal, ismerősökkel találkozom ilyenkor. Kedves tőled, hogy érdeklődsz, de engem ez zavar, majd elmesélem, ha én jónak látom, én se faggatlak téged."
2016. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kell mondani a szobatársaknak, hogy "a szobatársaim vagytok, nem az apám, nem vagyok köteles minden egyes percről beszámolni nektek". Ha ennek ellenére is kérdezősködnek, akkor valami baromságot kell nekik válaszolni, amikor kérdezik hol voltál. Mondjuk "Dániában voltam, kecskét fejni." vagy akármi. Ebből majd leesik, hogy nem akarod az orrukra kötni hol voltál és kivel. Előbb-utóbb csak megunják a kérdezősködést. De ha nem is, te nem vagy köteles nekik válaszolni.
2016. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!