Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hátrány e nőnek lenni a mai...

Hátrány e nőnek lenni a mai világban? Milyen volt régen?

Figyelt kérdés

Már a kezdetektől fogva, kevesebbnek tartották őket. (természetesen a férfiak, ugyanis nem gondolnám, hogy a nők definiálnták magukat mint alávalóbbak)

Miért tekintettek rájuk alacsonyabbrendűként, esetleg tárgyként vagy tulajdonként?

Miért gondolták, hogy a nő nem ember, egyedül a férfit illeti meg ez a titulus?

És ma miért olyan nehéz elfogadni a nők feltörekvését?

Szeretsz e nőnek lenni, hogyan éled meg a társadalom bánásmódját?

Férfiként, hogy tekintesz a nőkre, zavar e a feljebbjutásuk?


"A jó princípiuma teremtette a rendet, a fényt, a férfit, a rossz princípiuma a káoszt, a sötétséget és a nőt."



"Áldassék az Örökkévaló, a mi Urunk és minden világok Ura, hogy nem teremtett asszonynak."


2016. jún. 25. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: szerintem több hátrányos megkülönböztetés is ért, csak normálisnak vetted. Vagy nagyon csinos vagy.


Az a baj, hogy ezek olyanok, mint a víz. Egy idő után kikezdik a követ.


Alapból, amikor arról van szó, hogy nő, a férfiak a farkukra való csini kis huszonéveseket képzelnek el. Rengeteg olyan nő van, akik a külsejük miatt nekik nem számítanak nőnek. (Pl. mikor leírják, hogy egy kövér nőre nem tekintenek nőként.)


Örülök, hogy veled most először fordult elő ez. Én egész életemben éreztem.


A sok beszólogatás, gúnyolás, "menstruálsz", és igen, az egyik legrosszabb érzés, hogy nem vesznek komolyan. Aki szerint egyenlőség van, annak szeretnék a buksijában élni egy picit.


Ezek a nevetséges előnyök nem előnyök. Mit számít az egész, ha nem vesznek emberszámba, ha a férjed nevelhet, megüthet, kinyírhatja az egész családot, ha megerőszakolhatnak, és te leszel érte a hibás.

2016. jún. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
5%

ha csinos vagy akkor előny mindenképp.


Amúgy ha ízt írjuk, hogy hátrány, akkor átoperáltatod magad pasivá???

2016. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sok érdekes dolgot írtatok, és mindegyikben van igazság, főleg azért mert a saját nézőpontotokból írtátok ezért nektek ez az igaz.

A kilencesnek is igaza van abban, hogy szoktam törni a fejem...talán sokat is.


Valóban a két nem más szinteken van megkülönböztetve, de véleményem szerint azt jobban viselik ha egy férfi akar pl "női" munkát végezni, mintha egy nő "férfi" munkát. A férfiak ilyenkor összefognak és a saját nemüket támogatják és nem akarják, h nők kerüljenek a köreikbe. Míg fordított esetben a nők örülnek ha egy férfi próbálkozik meg, egy a társadalom által nem neki szánt munkával.


Tudom, hogy sok olyan szituáció van amiben nőnek lenni előny, akár azért is mert őket nem soroznák be. De ott van az a különleges eset amikor a nő katona, tűzoltó vagy rendőr akar lenni.

Én most az ilyen esetekre fókuszálnék, mert itt a társadalom már kissé megbotránkozik, hogy ezt mégis hogy merészeli?

Tudom itt sokat számít a fizikum, ezért mondok másik példát: ha a nő informatikus/mérnök akar lenni. Ma már elfogadottabb, de mégis újra és újra megkérdőjelezik az alkalmasságukat.


Tízesnek is igaza van, de biztos vagyok benne, hogy egy erős nő aki tényleg vezetésre termett képes elválasztani a magánéletet a munkától. Úgy ahogy van olyan férfi (ahogy ő is írta) aki nem képes erre. Talán csak azért nem tűnik fel, mert a férfiak nagyobb arányban töltenek be vezető szerepet, és az alkalmatlanok száma a nőkhöz mérten kevesebbnek látszik.


Köszönöm, h végül írtál véleményt első és egyben 11es válaszoló. Belegondolva igen, ért már megkülönböztetés, de ahogy mondtad, ez idővel kezdi ki a "követ", nálam most lett sok. Eddig talán sok pici "ütés" ért, de most kaptam egy nagyobb "pofont" és valami eltört bennem.

És tökéletesen egyetértek abban, hogy a férfiaknak van egy bizonyos elképzelésük a nőkről, és ha nem felelsz meg ennek, nem is tekintenek rád nőként.

De kérdem én! Miért a férfiak definiálják, hogy mit jelent nőknek lenni, mikor nekik aztán végképp fogalmuk sincs?! Miért nem mondhatja meg a nő, hogy ki a nő?

Sőt! Ha egyenlőek vagyunk miért szükséges egyáltalán definiálni a nőt?!


Nem kell megírni, hogy hátrány, tisztában vagyok vele. Csinos nőként ugyanúgy hátrány. Vannak akik megelégednek a bókokkal és elismerő pillantásokkal, de róluk is csak annyit gondolnak egy csinos kis pofi, egy ostoba kis liba. Csinos nőként végképp nem fogják értékelni azt a tudást amit a társadalom javára tudnál fordítani

Semmi pénzért nem operáltatnám át magam. Látom, hogy innentől az életem küzdelem lesz, küzdelem más nőkért, küzdelem az elismerésért.

2016. jún. 26. 11:17
 14/18 anonim ***** válasza:
15%

"Már a kezdetektől fogva kevesebbnek tartották őket." Így igaz, azonban a mai modern társadalomban már ez nem így van, bármennyire is szeretik az áldozatkomplexusos emberek (feminácik) így beállítani. Ennek ellenére a közel keleten nagyon durván el vannak nyomva még a mai világban és semmit sem érnek a nők. Az a probléma hogy a modern radikális feminizmus butaságokkal és első világbeli kreált kényelmi problémákkal foglalkozik ahelyett hogy tényleg segítenénk a nőkön ahol szükségük van rá.

"Miért tekintettek rájuk alacsonyabb rendűként, esetleg tárgyként vagy tulajdonként?" A nyugati világban ilyen nincs. Ha mégis van akkor az illegális. Törvény van rá hogy ugyanazon jogok illetik meg mindkét (vagy mostanra mind a sok) nembe tartozó embereket. Szoktak azzal jönni hogy míg egy férfi megkeres 1 dollárt addig a nő csak 0,77-et. Erre statisztika van ami addig helytálló amíg jobban meg nem nézzük. Ugyanis ennek mérésekor egy olyan munkakört vizsgáltak ahol a nők általában könnyebb pozícióban szeretnek elhelyezkedni és a rizikósabb munkákat amihez magas fokú tanulmány szükséges általában férfiak végzik el. Szóval alapvetően egy szakmát néztek, de más munkakört amiért más fizetés jár Emellett azt is beleszámolták hogy a nők ugye sokáig szülési szabadságon majd GYES-en vannak. Így természetes hogy az átlag lejjebb csúszik, de igazából addig mindegy amíg van mit ordítozni táblákkal a kezünkben. Ugye közel keleten meg a kultúra része ez a barbárság a nőkkel szemben, de arról mint korábban említettem semmi nők érdekeit képviselő mozgalom nem akar tudomást se venni.

"Miért gondolták, hogy a nő nem ember, egyedül a férfit illeti meg ez a titulus?" Ki gondolja?

"És ma miért olyan nehéz elfogadni a nők feltörekvését?" Na szóval ugye mikor a feminizmus indult akkor komoly problémákra fektette a hangsúlyt. A lényege az volt hogy nők is tanulhassanak és hogy szavazhassanak. Hogy ne legyen elképzelhetetlen egy női képviselő és a többi komoly egyenlőségi kérdés. Azonban a mai világra egyenlőséget harcoltak ki maguknak, de tovább küzdenek. És mit csinál az az ember aki küzdene de nincs mi ellen? Kerít magának valamit ami ellen mehet teljes gőzzel. Így csinálja a modern feminizmus is és így születnek meg az olyan nagyon komoly mozgalmak mint például a "banbossy.com" vagy így tudja ezeket az idiótákat lenyúlni egy Anita Sarkeesian közel 160 ezer dolcsival hogy utána filmekben és videojátékokban lévő nők seggéről beszéljen és arról hogy mennyire mocskos a férfiak modern világa hogy vannak vagy nincsenek (mert mindkettő baj) nők a modern filmekben. Igen, ez mind fontosabb mint a közelkelet...

Link: [link]

Innen eljutunk a fogadd el a tested mozgalomhoz ami be akarta vezetni hogy ezentúl csak túlsúlyos karaktereket lássunk a képernyőkön mert különben romlik a kevésbé karcsúak önképe. És szerintük igazából a 150 kiló az pont ugyanolyan szép mint a 70.

Emellé kapunk interneten egy rakat kampányt ahol olyan problémáktól szenvednek szegény feministák mint hogy valaki hozzászólt. Nem tudom láttátok-e ezt a marha jó videót ahol a csaj 10 órát mászkált a városban és rögzítették hogy "zaklató módon" köszöntek neki.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=b1XGPvbWn0A

Aztán azon is mehet a vita hogy a légkondicionálás is szexista:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=MNH0bmYT7os

Aztán ugye azt akarják bevezetni hogy szex után ha a nő utólagosan meggondolja magát akkor egyszerűen bejelenthesse nemi erőszaknak. Nemrégiben mikor ez visszacsapott és kiderült hogy ilyenről szó se volt a férfi 12 évi börtöne helyett a csaj pityergett egy kicsit a bíróságon és kapott 4 hetet. Na ez egyenlőség?

Ha már az egyenlőségnél tartunk akkor is csak a jó dolgokat szeretnék. Nemrég amerikában ahol a legnagyobb a hangja ennek az egyenlőség harcnak bevezették azt hogy a nőknek is fel kell iratkozni a seregbe esetleges toborzásra. Na ez már nem tetszett, azóta is vitatkoznak a feministák hogy hát ez mégse "egyenlőség" hogy neki is kockáztatni kell az életét. Ugyanolyan erős ő is mint a férfi, de azért mégse kelljen neki is ugyanannyit dolgoznia.

"Szeretsz e nőnek lenni, hogyan éled meg a társadalom bánásmódját?" Bár férfi vagyok, azt azért tudjuk hogy a mai világban szép nőnek lenni a legjobb, és csúnya nőnek a legnehezebb.

"Férfiként, hogy tekintesz a nőkre, zavar e a feljebbjutásuk?" Őhm... amennyiben az magába foglalja a #killallmen irányzatot úgy egy iciri picirit. Amíg viszont komoly problémákkal foglalkoznak és komoly egyenlőségért mennek addig teljes mértékben támogatom. Kár hogy mára elenyésző az ilyenek száma.

Az utolsó két idézetre nem reagálnák. Nem tudom honnan van, de legyen akármilyen író vagy próféta, ez inkább csak parasztpukkasztás.

2016. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
21%
7: Nem azt mondtam, hogy Mennyország... Azt mondtam, hogy ahhoz képest, hogy régen milyen volt, most Mennyország... mindegy. Olvasott szövegértés...
2016. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sunshinedoll ***** válasza:
88%
Nyilván jobb, mint régen, és jobb, mint mondjuk afganisztánban, de ettől függetlenül még mindig hátrány. elég, ha megnézed azokat a válaszolókat, akik férfi létükre mesélnek a női létről lol. Nem az, hogy meg se hallgatnak minket, de ők akarják megmondani, milyen nekünk.
2016. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a legjobb példa, amikor a saját tapasztalataidra mondják, hogy "á, nincs is úgy!".


Számomra akkor lesz egyenjogúság, ha nem lesznek olyan mondatok, hogy egy lány nem lehet koszos/egy fiú nem sírhat, stb.

2016. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ami régen volt, ahhoz képest mindenképpen jobb. Most tanulhatunk, lehet saját vagyonunk, szavazhatunk, stb. Azért hozzáállásban még van hová fejlődnie a társadalomnak. Itt van pl. 10. hozzászóló, aki szerint a nők ingerültebbek, ha "nincsenek kielégítve". Érdekes, hogy általánosan elfogadottnak tűnik, hogy a férfiaknak nagyobb a nemi vágyuk, ezzel sokan gyakorlatilag igazoltnak tekintenek a férfiak hűtlenségétől a női test adás-vételéig mindent, valahogy amikor egy férfi ideges, azt mégis mindenki jogosnak véli, nem pedig a b'szatlanságának vagy a hormonjainak tudja be. Ha egy nő ideges, akkor "biztos menstruál", ha egy férfi agresszív, azt fogadjuk el, hogy a tesztoszteron természetes hatása. Ha egy férfi rossz főnök, akkor "de rossz vezető ez a Béla", ha egy nő rossz főnök, akkor "de rossz főnökök a nők". És sokszor azért nem veszik komolyan az emberek az ilyesmit, mert úgy vannak vele, hogy "egy beszólást még ki lehet bírni", csak azt nem veszik figyelembe, hogy a rengeteg apró sérelem összeadódik (ez amúgy nem csak a nőknél van így, hanem bármilyen nem privilegizált csoportra igaz, pl. melegek, feketék, de akár az olyan férfiak is, akik a saját környezetükön belül valamiért nem találják a helyüket és kiközösítődnek, ilyenekből lesznek Amerikában a középiskolai mészárlások elkövetői).


A wage gap egyébként szerintem is porhintés, engem idegesít, amikor ezzel foglalkoznak ahelyett, hogy tényleg létező problémákkal törődnének.

2016. jún. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!