Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha a mai világban teljesen...

Ha a mai világban teljesen kiközösítenek a fiatalok, akkor régen is ugyanez lett volna?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem most élném a fiatalkoromat, hanem mondjuk az 1980as években. Arról az időről jókat hallottam, de akkor is voltak ilyenek már, hogy a fiatalok kiközösítettek, nem tudták valamiért elfogadni egy társukat? Ha most kiközösítenek, akkor is ugyanezt tették volna?
2013. nov. 19. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Amióta világ a világ, mindig voltak ilyenek. Ha valami miatt ellenszenvesnek, nem maguk közé tartozónak hisznek, akkor kortalanul, bármelyik évtizedben, évszázadban kivetnek maguk közül az emberek. Ez nem 21. századi találmány, ez egy általános emberi tulajdonság. Bár lehet nem csak emberi... 20/f
2013. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
passz,a mai fiatalok elég pofátlan kis férgek..megvan a véleményem róluk,mert semmi sem érdekli őket,ami normális volna.egyébként én a 90es éveket imádtam,meg a 2000-es évek nagyon elejét 2003-ig...szóval,ha tehetném visszamennék szívesen,mert az akkori életfelfogás és ízlés jobb volt,mint most.
2013. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én abban az időben voltam iskolás, akkor is sok gyereket, fiatalt kiközösítettek, én is jártam így, mert nem voltam elég "vagány" és mert ügyetlen voltam tesiórákon.
2013. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkoztam. Régen engem se szerettek a kortársaim, legalábbis az osztálytársaim és ha a 30-as évekbe születtem volna, akkor vajon mi lenne? De arra jöttem rá, hogy ez nem azon múlik, hogy milyen korosztály, hanem hogy milyen emberek vesznek körbe. Engem most épp 40-es anyukák néznek le és tesznek idegesítő, bunkó megjegyzéseket, akik messze nem az én korosztályom. Szerencse kérdése, hogy hova kerülsz...
2013. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig voltak hülye gyerekek, akik abban lelték örömüket, hogy mást b.@.sztatnak, mert tőlük jobbra nem telt, ennyit tudtak felmutatni...Tudod, a viselkedés minősít...

A 80-as évek sem voltak különbek ebből a szempontból, én akkor voltam iskolás.Voltak osztálytársaim, akiket nagyon csúnyán kicikiztek.

Szerintem ez nem a kortól, hanem a közösségtől, kultur szinttől függ.

Én egy olyan tanárt nem láttam életem során, aki kemény kézzel büntette volna kiközösítést, max egy kis ejnye-bejnyét nagyon ritkán kaptak a delikvensek, de semmi egyéb.Nos, ilyen "nevelés" mellett, nem csoda ha a bomlasztók élik világukat.

2013. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!