Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a kisvárosban...

Miért ilyenek a kisvárosban élő emberek?

Figyelt kérdés
A párom apja indiai,az anyja angol. Kicsit látszódnak rajta az indiai vonások, de teljesen nyugati gondolkodásu. Tanult, több nyelven beszél.Viszont véletlenül meghallottam, hogy rasszista megjegyzést tesznek rá, műveletlen emberek akik itt élnek. Természetesen megvédtem. Mikor fog eljutni oda az emberek többsége, hogy nem ítélkezik más emberekről úgy hogy nem ismeri?
2016. júl. 1. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Majd ha nem lesz alapja.
2016. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Soha. De mondjuk ennek semmi köze nincs a kisvaroshoz
2016. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem kicsit általánosítasz. Én is kisvárosban lakok, mégse tanulatlan, tajparaszt emberek jönnek velem szembe az utcán (van olyan is, csak az a város túlsó felén gyakoribb), hanem egyszerű emberek, akik között nem egy diplomás, művelt ember van. Ilyen alapon én azt nem értem, a nagyvárosiak miért nézik le ennyire a vidéken élőket.


A kérdésedre válaszolva: sajnos elterjedt magyar mentalitás (főleg a belföldön felnőtt, világot nem látott egyének körében), hogy akin kicsit is látszik, hogy külföldi, azt rögtön ki kell utálni. Egyes emberek nem tudják elfogadni, hogy nem mindenki ugyanolyan. Sajnos kicsi az esélye, hogy ez egyhamar változni fog.

2016. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gipsz Jakab #42 ***** válasza:
84%

Azért az is kicsit általánosítás, hogy ezt a viselkedést általánosan tulajdonítod a kisvárosban élő embereknek :)

Nem hiszem, hogy ehhez kisvárosban kell élni. Én 25 évet laktam Budapesten, szerintem megegyezhetünk abban, hogy magyar viszonylatban azért az mégiscsak egy nagyobbacska városka.

És hidd el, ott is dögivel éltek/élnek ilyenek.

És biztos vagyok benne, hogy ez így fog folytatódni még jópár év...ezredig. Csúnya dolog hogy így tesznek, de nem szabad foglalkozni vele. Nem hiszem, hogy változni fog a véleményük. Max ha már jó pár éve ismerik és látják hogy valóban egy rendes ember, de akkor is inkább azt mondogatják majd hogy "háááát okééé hogy ez jóember....nadea töööbbiiii ahonnan jött az akkoris olyan de olyaaaaaaan....".

2016. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Soha.

És te nem ítélkeztél a kisvárosi emberekről anélkül hogy ismernéd őket?

2016. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Na igen.

Imádom mikor valaki túltolja :D

Ő a nagy haladó, felvilágosult értelmiségi, aztán ő maga is általánosít:D

2016. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam a bevezetőben hogy az emberek többsége, ez nyilván nem mindenkire vonatkozik.Onnan tudom, hogy ismerem őket.
2016. júl. 1. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Tehát ismered az emberek többségét? Kétlem. Pontosan azt csinálod, ami ellen háborogsz.
2016. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Akkor most én jövök, kisvárosban lakok, és nem vagyok műveletlen mert egyetemre járok.

Tehát a indiai szülőkkel rendelkező utódok rasszisták, lenézik a kisvárosi emebereket? Akkor én most lerasszistázhatlak. mert az általam "ismert" indiai szülőkkel rendelkező utódok többsége rasszista?


Pofán vágott a szomszéd!

Nem csináltál valamit vele előtte?

Pofán vágtam, de most nem az a lényeg.

2016. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!