Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban, vagy más angliai...

Londonban, vagy más angliai "kisvárosban" élő emberek segítségét kérném akiknek van rálátásuk a kinti lehetőségekre! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Közeljövőben tervezem a kiköltözést Angliába. Elsősorban a magyarországi viszonylatoknak köszönhetően. Nem világot megváltani megyek és nem is sült galambot várok, kemény munkával szeretném elérni azt, hogy kellemesebb életszínvonalon tudjam folytatni az életem. Az utóbbi napokat információgyűjtéssel töltöttem így tisztában vagyok azzal, hogy kell egy bizonyos induló összeg, tudom, hogy költséges a szállás, etc. Az érdekelne, hogy melyik verzió a helytállóbb a kint élők szerint? Az egyik, hogy Londonba éri meg menni a lehetőségek kimeríthetetlen tárháza miatt, mások véleménye viszont a "kisvárosi" életmódot tanácsolja az olcsóbb megélhetés(lakás, kisebb utazási költségek miatt) reményében. Valamint milyen munkákat éri meg keresni számomra annak fényében, hogy itthoni viszonylatban folyékonyan beszélek angolul(az akcentust értelemszerűen szokni kell tehát nem várok csodát a teljesítményemtől) valamint informatikailag átlagon felüli tudással rendelkezem irodai alkalmazások terén mely talán hasznos lehet néhány helyen. Azért így kérdezem, mert olvasott információim alapján akinek komolyabb fennakadás nélkül megy a kommunikáció azt nehezebben veszik palira valamint könnyebben tud olyan állást keríteni ami nem a rabszolgamunkákhoz tartozik mint pl. takarítás,mosogatás. Az életképes terv, hogy kezdésnek elmennék dolgozni egy olyan munkakörbe ahol nem feltétel az anyanyelvi szintű angol, mégis emberek között lennék, így felfejlődne a nyelvtudásom és ezután keresnék olyan munkát ahol tárgyalni kell és emberekkel foglalkozni? Láttok abban rációt, hogy például keresni futár/raktáros munkát aztán pedig ingatlanügynök posztra pályázni? Ha igen akkor ezeket mégis melyik részén éri meg Angliának művelni? Remélem nem lett túl hosszú és kapok hasznos válaszokat. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. jan. 11. 04:30
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem élek kint, de kinti ismerősök mondták, hogy úgy érdemes kimenni hogy egy emberhez, akit ismersz, aki tud segíteni, így nem lesztek teljesen elveszett. Mosogatást meg ilyeneket nem nagyon szabad elvállalni, mert bekerülsz egy ördögi körbe, hogy sok meló, kevés fizetés, mindig ott vagy, nem tudsz lépni, nincs időd új munkát nézni, azt se tudod kitől kapod a fizetést, ő is csak kapja valahonnan, nincs valódi munkaadód, semmi, és nagyon nehéz ebből kiszakadni, inkább Starbucks, mcdonalds, ott legalább tudod, hogy kitől jön a fizetés, és az ismerőseim nagyon szerették, aranyosak a munkatársak, leves volt a főnökük, szóval arról én rosszat nem hallottam, persze lehet másnak másmilyen tapasztalata. Sok sikert:)
2013. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kint élek, és az első butaságot ír. Bármit dolgozol, legyen az mosogatás, takarítás, meki meló vagy bankigazgató ha bejelentett a munka akkor pontosan tudod kitől kapod a fizetésedet. Az sem igaz hogy aki mosogat vagy takarít az képtelen kitörni és elsüllyed.. Minden meglehet oldani ha az ember akarja, csak hát a legtöbben úgy vannak vele, hogy inkább maradnak a mekiben krumplit sütni vagy maradnak takarítani, mert legalább biztos az állásuk. Jó magam is takarítással kezdtem. Majdnem 2 évig takarítottam, mert biztos állás volt, kényelmes volt, és még meg is fizettek rendesen. Ma egy irodában dolgozom ügyintézőként.

Sajnos Angliában sem mondhatod el, hogyha felvettek hogy biztos állásod van.

Kedves kérdező. Nagyon jó angol nyelvtudással és amint érzékelem az írásodból talpraesettséggel nem lesz gondod.

Én éltem Londonban is, jelenleg egy nagyobbacska vidéki városban élek.

London bár azt mondják nagyobb esély hogy munkát szerezz jóval drágább mint egy vidék. Ha informatikusként szeretnél dolgozni, én lehet hogy előbb Londonnal próbálkoznék. Nagyon esélyes hogy találsz melót, bár tény hogy több pénzt fogsz a Londoni életre költeni.

Viszont ha nyugisan, viszonylag kevesebb pénzt szeretnél költeni akkor neked érdemes egy lakottabb vidéki várost is megcélozni. (Manchester, New Castle, Bristol, stb) Ezekben a városokban is nagy valószínűséggel kapni fogsz neked tetsző állást.

Végül is mindegy. A lényeg neked megvan amivel boldogulni tudsz Londonban vagy bármelyik angol városban. Nyelvtudás.


A végére csak annyit, hogy akárhol is dolgozol, mindig legyen előtted az, hogy bármikor elküldhetnek, és ha így lenne akkor legyen lehetőséged új munka vagy új helyre menni. ( az egyik kedves ismerősömet aki 6 hónapja dolgozott egy cégnél a szakmájában, éppen tegnap jelentették be nekik hogy 500 embert márciustól elküldenek. Sajnos ő is belekerült az 500 emberbe mert még próbaidős volt) Ezt csak azért írtam le, hogy tud Angliában így mennek a dolgok.

2013. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, azon belül is Londonban. Ha az IT szektorban akarsz elhelyezkedni, akkor én is Londont javaslom elsősorban. Én magam is programozó vagyok, nekem nagyon bejön London, persze a lakások nagyon drágák, és amíg nincs barátnőm, addig nem is tervezek saját lakásba költözni, mert nem látom értelmét annyi pénzt kifizetni saját lakásra. Jelenleg egy olyan dupla szobát bérlek, amelyikhez tartozik kis konyha és külön fürdőszoba is, így gyakorlatilag csak a hűtő közös a többiekkel, de mivel vettem magamnak egy kis hűtőt, ezért semmin nem közösködöm a többiekkel, szóval így nagyon jó. Ha megy az angol nyelv, akkor csak szerencse kérdése hogy mennyi időn belül találsz állást. Londonon kívül én is gondolkodtam egy ideig, de valahogy nekem tetszik a környezet, stb, bírom a nyűzsgést.
2013. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ingatlanosnak semmiféleképpen nem fognak felvenni (legalábbis a kezdetekben), hiszen nem ismered a környéket, nem vagy tisztában az árakkal stb. Később lehetséges, hogy kapsz ilyesmi munkát, bár én nem sok külföldi ingatlanossal találkoztam
2013. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amit írtam a feketére értettem, nem a bejelentettre.
2013. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 16:16

feketén tilos Angliában dolgozni, és elég keményen figyelik is..

2013. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Azt szeretném még Tőletek, hozzáértőktől kérdezni, hogy melyik lenne az a munka amit megéri egy frissen kiutazott, jogosítvánnyal rendelkező személynek keresni, ami ha nem is fizet jobban mint a többi átlag munka, de van előrelépési lehetőség. Bármennyire ott sincs kolbászból a kerítés mégis azt gondolom, hogy jó nyelvtudással rendelkezőként több esélyem van normális munkát találni, mint azon embereknek akik nyelvismeret nélkül próbálkoznak. Azok alapján amit olvastam a jogosítvány odakint nagy dolog mivel a saját autó fenntartása költséges ennek köszönhetően sokan meg sem csinálják, valamint a szigorú pontrendszeres büntetések miatt sokat el is vesznek. Így az is előnyt jelenthet vagy tévedek?
2013. jan. 13. 01:17
 8/8 anonim ***** válasza:

" Azok alapján amit olvastam a jogosítvány odakint nagy dolog mivel a saját autó fenntartása költséges ennek köszönhetően sokan meg sem csinálják, valamint a szigorú pontrendszeres büntetések miatt sokat el is vesznek. Így az is előnyt jelenthet vagy tévedek?"


Ebben tévedsz. Nem nagy dolog a jogosítvány itt kint, sőt sokszor meglepő hogy milyen emberek ülnek a volán mögött. Még a legszegényebb, többgyerekes családnak is van autója.

Inkább az a furcsa ha valakinek nincs. Sok helyen 2 autó is van. Bár tény hogy nem olcsó a fenntartása, de ha valaki nagyobb távolságot tesz meg nap mint nap annak az ató még mindig jobban megéri mint a tömegközlekedés. (hozzáteszem ha nem Londonban él) A szigorú pontrendszerről annyit, hogy annyira szigorú mint otthon. Az emberek amikor vezetnek nem a pontrendszer jut az eszükbe. El se hiszed hogy a szűk utcákon pl: egy buszsofőr milyen őrült módjára tud vezetni. Mintha ő lenne Nikki Lauda. (Egyszer busszal mentem be Oxfordba és a busz sofőr őrült módon vezetett,így telibe elkapott egy rókát. Csak annyira állt meg, hogy a szélvédőről letörölje a vért, és száguldoztunk tovább be Oxfordba. Ott meg csak csak annyit mondott hogy kér 3 utast aki tanú lesz arra hogy a róka váratlanul elé ugrott.

Azt hogy frissen szerzett jogsid van, még nem biztos hogy ez előny.. A legtöbb cég ad szolgálati autót, de ha nem akkor neked elég fura lesz megszoknod hogy szűk utcákon, jobb kormányos autóval közlekedj. Arról ne is beszélve, hogy itt az utcák sem úgy mennek mint otthon. Alig vannak párhuzamos utcák, könnyen el lehet tévedni, még a gyakorlott vezetőnek is.

De egy valamiben igazad van.

Jó angol nyelvtudással tudsz munkát szerezni magadnak.

2013. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!