Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni az...

Hogyan lehetne megértetni az emberekkel?

Figyelt kérdés
Imádom a nevemet, úgy érzem, hogy 100%-ban én vagyok, de csak a teljes alakjában. Az emberek viszont előszeretettel beceznek, amitol en a falra tudnek maszni. Ha el is mondom, hogy ezt utálom, sokan akkor is folytatják. Mit kellene tennem, hogy a környezetem végre lealljon ezzel?
2016. júl. 4. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Többször el kell mondani. Minden alkalommal rá kell szólni arra aki becéz.
2016. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi a neved?
2016. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Viktória, és valamiért mindenki számára egyértelmű, hogy én akkor Viki vagyok. Nem is értem, hogy miért, mert pl. a Nóra az Nóra, az Andrea pedig Andrea, de a Viktória az Viki... Jártam már több országban, és tapasztalataim alapján csak itt Magyarországon szokás ez.
2016. júl. 4. 10:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne reagálj a beceneveidre, csak a teljesre. Hogy hívnak egyébként?:)
2016. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

A Viktória az máshol is Viki. Ahogy az Andrea is Andi.

HA rosszul ejtik a nevedet, akkor javítsd ki.

2016. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy nem szereted a Vikit, megköszönnéd, ha Viktóriának szólítanának. El kell mondani párszor, mert néha ez "automatikus" az emberek részéről, hogy rövidítik a neveket, de nincs abban semmi, ha ilyen preferenciáid vannak, de idő kell, míg megszokják.
2016. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Talán mert a Viki két szótag, a Viktória meg ku.rva hosszú.

Húgom is ilyen, ő Veronika, és ő is hisztizik, ha Verának hívják. Hát csak azért is!

Egyébként mindkét esetben szánalmasnak tartom a vergődést.

2016. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Részben ez pont egy olyan név ami becézésre késztetni az embert, viszont én tiszteletben tartom, hogy valaki hogyan várja el, hogy hogy szólítsák. mindig odafigyelek, hogy valaki hogyan mutatkozik be a telefonban, vagy hogyan ír alá egy e-mailt, mert az általában rákészteti az embert, hogy úgy is szólítsa. A testvérem pl. Sándor, de mindenki Sanyinak szólítja és ő is így szereti. De van ismerősöm is Sándor, aki mindig úgy hív fel,hogy "szia Sándor vagyok", akkor nekem tök evidens, hogy nem fogom lesanyizni.

Én Beáta vagyok, de utálom ha az ismerősök így hívnak, mert nekem olyan mogorva, ezért mindig mindenhol azt mondom ,vagy írom, hogy Bea, és ez így tudatosul.

Ha végképp nem, akkor bizony szóvá teszem ,hogy Kérlek Beának szólíts, nem szeretem úgy hogy Beáta. Ha valaki még ebből sem ért, akkor nem is agyunk jóban.

2016. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

7# szerintem nem szánalmas vergődés, ezer éves szokás, hogy sokszor már a bemutatkozásnál is megkérdezzük, hogy szólíthatom. Ilyen név pl. a József is. Van aki a Jocót szereti, van aki a Józsefet.

A fodrászom is Viktória, de ő pl. a Riát szereti, és érdekes módon mindenki így is ismeri és szólítja, így terjedt el a köztudatban.

2016. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alain Delon ***** válasza:
3%
Ez a Viktóriázás, Andrásozás stb. csak előkelősködés. A becézés a kedvesség jele.
2016. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!