Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudom magam megértetni az...

Nem tudom magam megértetni az emberekkel, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom jól kifejezni magamat ezért sokan barátságtalannak hihetnek, pedig ez egyáltalán nem így van. Sokszor társaságban feleslegesnek érzem magam és csak a legközelebbi barátaimmal érzem magam igazán jól. Lehet, hogy rossz emberekkel vagyok körülvéve vagy inkább velem van a baj? Mindenestre szeretnék ezen változtatni, mit tegyek?

2015. máj. 21. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Pszichiáternél jártál már?
2015. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagy mint én. (legalábbis látatlanba ezt szűrtem le). Sokszor azt veszem észre magamon, hogy teljesen másképp gondolkozom, viselkedem mint egy átlagember. De attól függetlenül nem vagyok se pszcihopata, se szociopata meg a többi baromság... És nincsenek öngyilkos hajlamaim. Minden embernek más és más tálentum adatott meg, lehet, hogy te nehezebben tudsz bartákozni, mint az átlag.
2015. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erről van szó. Első: annyira azért nem durva a helyzet, ahogy mondtam: vannak barátaim, csak kevéssel tudom megértetni magamat.
2015. máj. 21. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Introvertált személyiség vagy, nem a körülötted levő emberekkel van a baj.

[link]

2015. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 igen, a cikkban írt izék hasonlítanak rám is, és a kérdezőre is. Bár én, ha már napok óta csak egydül vagyok, tudom hiányolni a társaságot. A bulielmardást azért szeretem, mert a tágabb családomból kb. mindig unalmasak ezek a bulik. Rágódunk a semmin, és ráadásul sok olyan rokonom van, aki szereti a diplomáciát. Nos én nem vagyok diplomata. A "kórság" elnevezése elég fura.. direkt ugyanúgy végződik, mint a retardált? Mert a sok tömegember ezt félreérti, és a zárkozott embereket még hülyébbnek nézi...
2015. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is ilyen vagyok, de én változtatni szeretnék ezen, nem érzem így jól magam. Szükségem lenne a társaságra és hogy több embert ismerjek meg, de nem tudom hogy kezdjem el.
2015. máj. 21. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a legfontosabb oka annak, hogy nem tudtok szót érteni a többi emberrel?
2015. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 Na ez a baj. Kezdj egy teljesen új társaságban, ott tiszta lapod van, és nincsenek előítéletek. De ha nagyon meg akarsz változni, akkor változz fokozatosan. Ne kezdj el rögtön mindenkit elönteni a dumával, meg a "társaság vágy"-al. Ezt lépcsőzetesen lehet, de ez nagyon lassú folyamat. Nekem is ezt kéne, de én utálom az osztálytársaim (gimis vagyok)
2015. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7. Mondjuk nekem nem igazán a személyiségem miatt van. Egyszerűen hülye arcom van (tényleg, és ezt nem mazohizmusból mondom), az arcomon sokszor rajta van, amit gondolok, számomra nagy nehézség pokerarcot vágni. Utálom az észjátékot, egyszerűen már a szagát megérzem annak, ha valaki velem játssza az eszét. Nem szeretek a semmiről beszélgetni. (értsd: "ó de finom ez a süti" - "kár, mert egy kicsit odagett"- "jaj bocsi, sajnálom" blablabla...)
2015. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#7 Leginkább a közös téma hiánya, egyszerűen nem tudok avgy nem merek hozzászólni az adott témához
2015. máj. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!