Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet megértetni egyes...

Hogy lehet megértetni egyes emberekkel, hogy ne a zárt lépcsőházban dohányozzanak?

Figyelt kérdés
20 éve lakunk egy 10 emeletes panelházban, és soha sem volt ezzel probléma. 1-2 éve kezdődött, hogy egyes lakótársak kiültek a lépcsőházba, a lépcsőre, és ott dohányoztak. Ezzel csak az a baj, hogy a lépcsőház zárt, az emeleteken nincs ablaka, és amikor az ember kilép a liftből, nem kap levegőt a büdös cigarettafüsttől. Az új törvény életbe lépése óta ki van írva a bejáratnál, hogy "tilos a dohányzás" de valakiket ez nem érdekel. Akit elkaptunk cigivel, annak szóltunk is, hogy legyen szíves, vegye figyelembe a tilalmat, de ugyanúgy vágni lehet a füstöt a lépcsőházban, mint korábban. Elszívja, és közben fülel, ha jön valaki, gyorsan lelép. Vagy éppen nem jön senki...Még a kamaszokat el lehetett rendezni, hogy szóltunk a szülőknek, hogy tudja-e, hogy a fia/lánya dohányzik, és beszéljen vele, hogy hol gyújthat rá, de mit lehet csinálni felnőtt emberekkel?
2012. okt. 21. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami kedves "Csomaggal" meglepném a küszöbön.
2012. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

próbálj keresni olyan füstjelzőt, ami elemmel műxik, és fel tudod cuppantani a plafonra.


az első alkalom után kivívják a házban a szeretetet, hálát, örök megbecsülést maguknak, akik nem átallanak a lépcsőházban bagózni.


nálunk anno a gimiben felcsaptak ilyeneket a mosdóba, utána senki nem bagózott szünetben. :)


ki is lehet írni, hogy füstjelző lett felszerelve, és mindenki jobban tenné, ha a kapu előtt füstölne.


én is dohányzom, de ritka proli dolognak tartom az ilyesmit. menjen az erkélyre, hajoljon ki az ablakon, vagy sétáljon egy kört. egy ekkora házban biztos van kismama, kisbaba, gyerek. legalább őket ne mérgezze a büdöspofájú paraszt...

2012. okt. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szép szó nem ér(és manapság tényleg semmit nem érsz el vele) lépj akcióba.

Mindenhová rakni kell füstjelző készüléket(új katasztrófavédelmi törvényben amúgy is ajánlott a panelekben!) olyan helyre ahol nem tudják leszedni a trehány lakótársak.Előbb-utóbb meg fogják únni az égtelen szirénázást és kimennek dohányozni.Persze a rendes lakóknak is kell egy kis türelem a kezdetekben mert igencsak hangos a sziréna de mint tudjuk a türelem rózsát terem!

2012. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, mit lehetne tenni. Szerintem nem sok mindent - sajnos.

A mi lépcsőházunk 3 emeletes, a 3.emeletről kilépő nő nem bírja kivárni, míg kb. fél perc múlva kijut a lépcsőházból, már az ajtajuk előtt rágyújt. Aztán gyakran találni itt-ott a lépcsőkön csikket is...

Én nem dohányzom és az baromira tud zavarni, hogy a hajam kapásból beveszi a füstszagot, ha épp nekem is akkor van dolgom és belefutok a füstbe, vagy ha a kisfiammal vagyok és ő tüdőzi le.

2012. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!