Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hagyjuk elrontani az...

Miért hagyjuk elrontani az életünket a munkával, és a stresszel? Miért nem élünk szabadon, boldogan?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy kevéske életet, de nem becsüljük meg, szabad akaratunkból szenvedünk, pedig ki is léphetnénk a mókuskerékből. Az emberek szenvedéssel töltik az életük nagyobbik felét. Reggel felkelnek magukat megerőszakolva, pedig a testük még nincs erre felkészülve, de csörög az óra menni kell. Végigcsinálják a reggeli kapkodást, hogy beérjenek dolgozni, pedig minden porcikájuk ellenkezik. Majd végigszenvednek napi 8-10 órát egy olyan helyen ahol kényszerből vannak, ahol megalázások, stressz éri őket nap mint nap, és folyton a munkaidő végét várják. Utánna sem jön megkönnyebbülés, lehet rohanni a gyerekért az oviba, meg bevásárolni, és jöhet a házimunka. Majd este beesnek az ágyba, meggyötörve, remények nélkül, azzal a nyomasztó tudattal hogy pár óra múlva az értelmetlen szenvedés újrakezdődik. Aztán várják a hétvégét, várják a nyári és a téli szabadságokat, hogy pár napra egy kicsit megkönnyebbüljön a lelkük. A boldogságra nincs idő, nincs lehetőség. És így tellik el ez az egyetlen megismételhetetlen csoda, az élet, hogy a 2/3 része szenvedés, és öregkorunkra csak erre emlékszünk, egy kézen meg lehetne számolni a boldog időszakokat. És ezt úgy belesulykolják már a gyerekekbe, hogy végül az emberek elhiszik hogy ez az élet, és nem tesznek ellene semmit. Pedig élhetnénk boldogan is, csak nem kellene hogy az anyagi javakat hajkurásszuk. Az ember ugyanolyan élőlény, mint bármelyik faj a Földön, nem lenne szüksége pénzre az élethez. Csak újra a természettel harmóniában kellene élnie, és mindent megkapna amire szüksége van, levegőt, vizet, élelmet. Mert csak erre van szüksége, nem pedig egy újabb autóra, meg iphone-ra. Miért hagyjuk ezt? Miért nem mondunk fel a munkahelyeinken, költözünk ki a természetbe, és alapítunk új boldogságon alapuló társadalmat? Akiknek meg a vagyonuk a fontos, meg szeretnek dolgozni, és stresszelni azok maradjanak ugyanúgy, vsak minket hagyjanaj békében élni.
2016. júl. 4. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam már. Napi 8-9 órát gürizik az ember, hogy legyen pénze, háza. De a szeretteivel mikor töltsön időt, ha már miattuk csinálja részben?


Sajnos ez nem olyan dolog, amin lehet változtatni. A munkaerőre gazdasági okokból is szükség van, de változtatásokkal tényleg lehetne tenni ez ellen a "mókuskerék" ellen. Ezért tüntettek a diákok, tanárok is. Egy gyereknek ne legyen heti 35-40 órája, mert oda a gyerekkor...

2016. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha kipróbálod, akkor rövid idö alatt rájössz, hogy miért.


NEm hiszem, hogy jól éreznéd magad, ha a napod aazal telne, hoyg keresgélsz magokat, gyümölcsöket, gyökereket, hogy ne halj éhen, a szabadban kellene aludnod, tele lennél parazitákkal, nem lenne interneted, tv-d, könyveid, stb.

Az életed abból állna, hogy kaját keresel - és vagy találsz, vagy sem, ez utóbbi esetben éhezel-, bújkálsz a ragadozók meg a többi konkurens ember elöl, szenvedsz az idöjárástól, és 30-40 évesen meghalsz.

2016. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet önfenntartó életmódot is élni egy farmon, de ahhoz előtte kell egy alap tőke, amivel felépíted + közben is kell dolgozni a társadalomnak, hogy legyen miből fejleszteni, építeni, fizetni a netet, áramot.
2016. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehetne másképp csinálni, mint ahogy most van, de ahhoz közös megegyezés kellene minden emberrel. És sajnos sokan nem akarnak kilépni ebből a kényelemből amivel a bolygót pusztítják amin élnek.


Igaz hogy a kezdet nehéz lenne, de később egy sokkal bolygóbarátabb, boldogabb élet születne itt. Ismeritek a mondást: Minden kezdet nehéz.

2016. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Általánosítás.

Én pl sose stresszelek.

2016. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bandi6891 ***** válasza:
Azért mert az ember a legtökéletlenebb természetesség szempontjából.Az emberek büszkék a hamis kiemelkedésre,azt nem veszik észre mi ennek az ára.A nagy modern emberiség egyre betegebb lelkű és egyre gyengébb fizikai jellemzőkkel rendelkező embert hoz létre,a természetes szelekció csökkent,elnézünk és elfogadunk mindent,a hatalom rákényszerít hogy vállat vonjunk mindenre,elfojtsuk az érzelmeket,az emberek egy része csak kiszipolyozza az egész bolygót,saját fajtáját sem kíméli.Talán megváltozik az irány pár száz év alatt és kilépünk a modern középkorból.Ha mégsem jól végződik úgy is jó,mert egy ilyen faj ne is terjedjen tovább,sokasodjon.
2016. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Tökéletesen egyetértek. Maga a társadalom berendezkedése, legfőképpen az oktatási rendszer a lehető legrosszabb, selejtebb. Felesleges egy diáknak is heti 35-40 órát rohadnia az iskolában. Bőven elég lenne napi 3-4 óra, és azk is olyanok, melyek az életre nevelnek: pl. etika, erkölcstan, írás, olvasás, számolás, élettan, önismeret/önfejlesztés, kreativitás fejlesztés, művészetek- készségtárgyak, környezetvédelem-természetvédelem, hogy mindenki maga választhassa ki, mivel szeretne később foglalkozni, de eleve nem olyan rendszerben, mint ami ma is működik a kizsákmányoló világban. Én visszahoznám a cserekereskedelmet is, a pénz egy darab értéktelen papír önmagában, csak az emberek agyában létezik érték, hogy 1000 Ft, 20000 Ft. Önmagában nincs ilyen, csak mi tulajdonítottunk ennek értéket háttérbe szorítva az emberi oldalt. Az élet célja a megismerés. Magunk megismerése, fejlesztése úgy, hogy közben másokon segítünk szüntelen, mindenki mindenkin. Ehhez nem lenne szükség pénzre és mókuskerékre. Nem azt mondom, hogy semmilyen munkára nem, mert igenis működhetnének az önfenntartó gazdaságok, főként biogazdaságok mindenféle mérgező vegyszer és más adalékanyagok használata nélkül. :)
2016. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem mondunk fel a munkahelyeinken, költözünk ki a természetbe és alapítunk új boldogságon alapuló társadalmat? "


Ez csak addig jó szórakozás, amíg meg nem fájdul a fogad, nem ér egy baleset, nincs szükséged egy vakbélműtétre, stb.

Vagy amíg nem veri el a termésed egy jégvihar és akkor aztán lehet boldogan éhezni.

Lehet, hogy mégse olyan rossz ez a civilizáció?

2016. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A felmondás, kiköltözés a természetbe túlzás. Amit tehetsz, hogy viszonylag nyugodt munkát választasz, beéred az alacsonyabb fizetéssel, kis igényű leszel, megelégszel azzal, amid van. Tévét nem nézel, mert az csak felidegesít a reklámokkal, és a politikával.
2016. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom. Én szörnyű kapitalista állat vagyok. Szeretem a pénzt- pedig ha most lopnák el a pénztárcámat, megkeresném az illetőt és segítenék neki pénzt keresni benne. :DDD

Szörnyű felnőtt férfi vagyok. Minden nap úgy ébredek fel fél hatkor, hogy egy újabb csodálatos napra ébredtünk. Akkor a családom még alszik. Kimegyek a teraszra, most már egy szál boxerben és papucsban.

Megvárom, míg kijön a szomszéd. Köszönünk egymásnak, iszunk egy kávét, kellemesen elbeszélgetünk. Mire végzünk, ébredezik a családom. Megszeretgetem őket, aztán go melóba. Imádom. A főnökömet, a munkatársaimat, azt, amit csinálok.

Nem keresek sokat. Éppen annyit, hogy el tudjam tartani a családomat. De boldog vagyok. Piszkosul. Egyszerűen a természetem ilyen: örülök annak, amim van és nem érdekel, mim lehetne. Az nincs. Kész. :)

Erre nevelem a csodaszép fiamat és lányomat is.

Megajándékozott az ég életem szerelmével, két gyönyörű, okos gyerekkel. Mi a f**znak hőzöngeni, hogy nincs autónk? Elzötyögünk a buszon is. :)

Szerencsére ilyen természet a kedvesem is, a két gyerkőc is. Magas lóról teszünk arra, hogy mi lenne, ha jobb lenne.

Ez van, ezt kell szeretni. De szeretni is kell. Mindent és mindenkit.

Lehet, hogy csöpögősen hangzik, de a 32 évem tapasztalata az, hogy az, hogy szeretünk, elűz minden bánatot és szenvedést.

2017. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!