Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok, felnőttek, középkorú...

Fiatalok, felnőttek, középkorúak. Stb. Nem érzitek, hogy a mai világban egyre inkább az internet, telefon, és a többi kütyük "irányítja az életünket? Ti nem vagytok rajba ezeknek?

Figyelt kérdés

Én sajnos nagyon így vagyok ezzel, s eléggé elcseszem ezekkel a napomat... vagy telefon, net, vagy tévé... ahelyett ,hogy olvasnék vagy tanulnék... csak hát a lustaság, és ezeket jobb nyomkodni, meg ezekkel tölteni az időt, mert kényelmesebb, nem kell hozzá sok erőfeszítés. Sokszor , amikor szomorú vagyok ,akkor is vagy épp facebookozok, keresek valakit aki épp fent van és ráér..., vagy böngészek, tévézek...és ez még inkább "depissé tesz".. Ti nem szoktatok ilyenekre gondolni? Nem szoktátok észre venni magatokon ,hogy esetleg túlzásba estetek, tölthettétek volna értelmesebben a napotokat?

Még ami engem bosszantani szokott engem, hogy sokszor ,ha megyek a barátnőmhöz , hiába beszélgetek vele, hiába vagyok nála, a telefonját nyomkodja, ahelyett, hogy velem beszélgetne... vagy beszél hozzám ,de közben nem rám figyel , hanem valakivel chat-el a telóján....

Veletek nem szokott lenni ilyen?

Ti gondoltatok már arra, hogy korlátozzátok egy kicsit az internet, a kütyük használatát, hogy valami értelmesebb dologgal (családdal, sporttal, sétálással, olvasással, tanulással, házimunkával, kertészkedéssel) töltsétek az időtöket?

ti hogy vagytok ezekkel? Mi a véleményetek?



2015. nov. 14. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos így van, azt hiszik az emberek, ha folyton a híreket nézik, akkor jobb lesz, pedig nem, már rájöttem én is, hogy nem jó a neten lógni mert függővé tesz, fáraszt, a kéznek sem jó és az emberi kapcsolatoknak sem. De az intelligenciájuk sem fejlődik a legtöbb embernek, mert sok túl sok információt nem tudja feldolgozni, sok hülyeséget néznek főleg a fiatalok, ezáltal elbutulnak. Az pedig egyik legabszurdabb ebben az okostelefonban, hogy veszélyeztetik az emberek saját épségüket, mert belebakulnak és nem néznek maguk elé, utcán, tömegközlekedésen vagy bárhol veszélyt nem látják, amit látnának ha nem bakulnának bele.
2015. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet,hogy most olyan idegesítő emberek vesznek körül,hogy jó elmenekülni előlük ezekbe a dolgokba,amikor tehetem :D
2015. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, 28 évesen melyik kategóriába tartozom.


Nekem simán megy. Facebook-ra csak játszani járok fel (bingo függő vagyok), ha valaki akar valamit, az telefonáljon. Okostelóm nincs. A neten szoktam lenni, de kb. ugyanazt a 6-7 oldalt látogatom. Tévézni nem szoktam, de sorozatokat nézek, gifeket csinálok.


Emellett olvasok is, és a netet használtam már egy csomó dolog megtanulására. (Pl. jóga, kötés, svéd nyelvtanulás.)

2015. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

én még azt is észre vettem, hogy amióta regisztráltam a facebookra, és én is használom, azóta a helyesírásom is romlott. Pedig én mindig igyekszem helyesen írni, van , hogy elgépelem, de egyébként, mindig odafigyelek ,hogy szép kerek mondatokat írjak és helyesen, nem is rövidítek... De ennek ellenére is romlott a helyesírásom, előtte még nem volt baj a helyesírásommal, de már igen...

És ez a diákoknak sem hiszem ,hogy jó tenne... Okosabbak nem lesznek..

Sokan úgy írnak facebookon, hogy nem is figyelnek a helyesírásra, sem a megfogalmazásra, s néha érthetetlenül fogalmaznak... Rövidítenek pl: azt hiszem- asszem, nem tudom- nem tom, nincs mit-nm, akkor-akk, mi újság-mizú...stb.... és ezek valahogy rontják is az összképet, így az üzenet számomra elveszti az értékét...

A másik a szándékos elírás: szeretsz-szerecc, hagyjuk-haggyuk, nyugodt-nyugott, fáradt-fáratt.... Egyáltalán nem figyelnek ,hogy helyesen írjanak csak írják írják... a lényeg ,hogy értsük.... de sokszor érteni sem lehet...

Sokszor a posztokhoz is helytelenül írnak...

2015. nov. 14. 12:49
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze a netet lehet jó dologra is fordítani, tanulásra is...

És vannak akik okosan osztják be az idejüket... és első a tanulás, munka, család, kapcsolatok, olvasás és a végére a net, facebook, telefon...stb...

De mostanában főleg a fiataloknál lehet látni, az Y és a Z generáció tagjainál, hogy folyton csak a telefonjukkal vannak elfoglalva... Egy társaságot is, ha megnézünk, valaki biztosan nyomkodja a telefonját...

És még útközben is ,ha mennek valamerre...

2015. nov. 14. 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Netnek rabja vagyok, de nem elcseszem rajta az időmet fészbúkra, hanem tanulok, olvasok, blogomat írom és mindezekből nekem mellékesen pénzem is van.


Amúgy okostelefonom nincs, tv-t nem nézek, tabletem sincs. Ha kikapcsolom a gépet, mert ki szoktam, akkor nem ülök be más elé.

2015. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem miért kéne kertészkedni meg családdal akármikkel foglalkozni kényszerből? Mert aki netezik, játszik vagy akármi az nyilván azért teszi mert az neki fontosabb. Mi a baj ezzel? Pl elmész a barátnődhöz és ő nem veled foglalkozik, akkor nem te vagy neki a fontos hanem amit csinál, lehet hogy csak arra vár hogy menj már a fenébe onnan, de ezt kimondani úgysem fogja, mert nem illik. Neked kéne a helyzetet felismerni és hazamenni.

Nekem tökéletesen megfelel hogy ülök a gép előtt egész nap és netezek vagy játszok a ps4-en vagy valami hasonló. Nem akarok barátokkal foglalkozni (ezért nincsenek is) se semmi mással, nem is teszem. De nem látom hogy mi a baj ezzel. Nekem így jó, hát így élek. Ez a fontos, nem?

2015. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a helyesírás csak annak nem jó aki nem chromeot használ, mert abba benne van ez, a szleng szavak pedig a baráti csevegés része, mert ugye gyorsan kell írni, és rövidíteni szoktak.
2015. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az nem igaz, hogy aki netezik annak az a legfontosabb....

Sokan függők... És lennének fontosabb dolgok is az életben..

2015. nov. 14. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:

A 7es nagyon jól mondja - hol van leírva hogy mit Kell csinálni Mindenkinek a Saját szabadidejében? Ha nekem a fejenállás a hobbim, az mitől rosszabb mint aki paradicsomot ültet a kertjében? Nekem nem kell paradicsom, nincs kertem; neki van és szeretne is termeszteni, tegye azt. Azok az idők elmúltak 'sajnos' amikor az állam megmondta, mit szeretsz.


Változik a világ, az utóbbi 100 évben talán még gyorsabban. Telefont venni, internetezni Lehetőség van, nem Kötelező. Az 1800as években ugyanúgy lett volna aki netezik sportolás helyett, mint most. A 'mai fiatalok' akiket divat ma lenézni és sopánkodni rajtuk apád, nagyapád sőt még te is voltál egyszer.


A barátnőd ha nem figyel rád akkor menj haza és csinálj valami 'értelmes elfoglaltságot', mert a "technológia rabjai vagyunk, ébredjetek fel" típusú kérdések nem számítanak annak.

2015. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!