Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akkor is függőségnek számít,...

Akkor is függőségnek számít, hogy szó szerint egész nap csak gyakorin lógok és nincs életem, ha tényleg semmi mást nem tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Én nem tartom függőségnek, mivel abba tudom hagyni, ha akarom, de nem akarom, mert akkor nincs mit csinálnom. Reggel 6.-kor felkelek és 00:00 után is még néha itt vagyok és ez kb. megállás nélkül megy. Szerintem függőség akkor lenne, ha lennének barátaim és akkor is csak itt lógnék, de szerintem ez csak egy pótcselekvés. Mit kéne csináljak egész nyári szünetben egyedül?
2016. júl. 8. 21:06
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
71%
Dolgozz.
2016. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
14 évesen még diákmunkára sem tudnék menni.
2016. júl. 8. 21:11
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy poén itt lógni. De egész nap? Nézz filmet, tölts le játékot, olvass, maszturbálj, vagy valami.
2016. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:

Nem azért lógsz itt, mert nincsenek barátaid, hanem azért nincsenek barátaid, mert itt lógsz mindig.

Talán menj el nyaralni, vagy keress valami hobbit. Horgássz, kerékpározz stb, akkor van esélyed emberekkel ismerkedni, barátokat találni, de itt...

2016. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
12%

A függőség azt jelenti, a függött dologtól nem akarsz elszakadni, mert az negatív fizikai-mentális hatást okoz. A "nem akarom abbahagyni" pont azt jelenti, és pont üti az előző mondatrészt. Ha abba tudod hagyni de nem akarod, akkor nyilván függő vagy. Egy dohányos/alkoholista is lehet le szeretne szokni, de nem tud részben az akaraterő hiánya miatt. Egy drogos sem akar meghalni, de nem tud leszokni mert a használat adja meg neki a pozitív mentális élményt és inkább az életét kockáztatja az ideiglenes eufóriáért.


Nálad is nyilván pozitívan hat hogy válaszolsz, segítesz és meg is köszönik ami így arra ösztönöz hogy ezt folytasd. Ugyanakkor nem látod át az összefüggést, hogy napi 18+ (?) óra internetezés mellett jó hogy nincsenek emberi kapcsolataid, barátaid és beszűkül a tudatod. Megkapod a kis pozitív visszacsatolásodat majd azzal elvagy a nap nagy részében.


Az internetfüggőség is függőség. A gyakorikérdéseken lógás is lehet függőség. És ez akkor probléma ha más normális tevékenységek rovására megy.

És azzal hogy elrejted a neved, elbújni nem tudsz.

2016. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

"Tény, hogy poén itt lógni. De egész nap? Nézz filmet, tölts le játékot, olvass, maszturbálj, vagy valami."


Filmet csak tévében tudok nézni, nem mindig érdekel, ami megy. Legtöbbször csak azért megy a tévé, hogy ne érezzem magam olyan egyedül. Lassított mobilnettel lehetetlenség ezen az oldalon kívűl bármi mást csinálni. És csak napi 3 max. 4X maszturbálok, ami meg már kb. délben meg van és még este szoktam, mert különben nem tudok elaludni.

2016. júl. 8. 21:18
 7/49 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig is ilyen szerencsétlen voltam, hogy nem voltak barátaim, most meg rátaláltam egy ideje és így kevésbé unatkozok. Mondhatnám én azt, hogy holnap kizárom egész napra az életemből az oldalt, de nem nagyon érnék el vele semmit. Unatkoznék. Mondhatjuk azt is, hogy kb. nem merek emberek között lenni.
2016. júl. 8. 21:23
 8/49 anonim ***** válasza:
Kérdező fiú vagy lány vagy?
2016. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
fiú
2016. júl. 8. 21:26
 10/49 anonim ***** válasza:

Szüleidnek nem tűnik fel hogy semmit nem csinálsz egész nap? És hagyják?

Próbáld meg egy másik ember szemszögéből végiggondolni a napodat. A net előtt ülni és pár óránként maszturbálni nem olyan dolog amit majd a "nyári szünetem" fogalmazásba bele tudsz írni.


Na de mindegy, nem moralizálok mert a mostani és következő generációk már ilyenek lesznek. Képernyőhöz ragadva és virtuális életet élve, miközben a valós életük csak el van pazarolva és sorvadva.

2016. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!