Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok és úgy érzem,...

21 éves vagyok és úgy érzem, hogy az egész életemet elrontottam. Hogyan tudnám helyrehozni?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok felsőoktatásban, de ez a szak és ez az iskola is egy csalódás számomra. Gondolkodtam azon, hogy jövő februárban újra felvételizek egy másik egyetemre/másik szakra, de akkor meg már 22 éves leszek. :/ Ráadásul diákhitelből tanultam eddig. (458 volt az állami ponthatár és nekem csak 452 pontom lett.)

A gimnáziumban egyébként 4,5-ös tanuló voltam és mindig is ezt akartam tanulni.. aztán rájöttem, hogy mégsem nekem való. :/

Van valaki hasonló helyzetben? Ti mit tennétek a helyemben?

Légyszi normális válaszokat.. Tisztában vagyok vele, hogy hülyeséget csináltam. :(


2016. jún. 10. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Drága kedves régen látott barátom :)!

Én hasonló helyzetben vagyok, csak én 23 leszek amikor újrakezdem. Külföldön. 452, elég komoly eredmény. Aki ennyit elér, annak teljesen mindegy hogy hány évesen kezdi előröl. Gondolom gazdaságin vagy most. Ha úgy érzed, hogy ez nem tetszik, miért ne? Egész életedben ne csináld már azt amit nem szeretnél vagy rosszul tanítják és ott döglődj... Good luck, én támogatom! :)

2016. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21 évesen még semmit sem rontottál el. Jelentkezz másik szakra, aminek van piaca és szeretnéd is csinálni. Ennyire egyszerű.
2016. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ezt a kérdést. Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én már 24 éves leszek.
2016. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy unalmas válasszal jövök. Még háromszor ennyi idősen se lenne elrontva az életed. Ismered a K.F.C. gyorsétteremláncot? Harland Sanders az alapító 62 évesen nyitotta az első éttermét. Egész addig sok minden mást dolgozott már. Nagy siker lett és egy nemzetközi franchise lett belőle. Még 28 évig élvezte a sikert. 80-ban halt meg leukémiában.

Inkább az lepne meg ha 21 évesen már tökéletesen tudnád mit akarsz. Ez csak keveseknek sikerül ilyen fiatalon.

2016. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ember csinál néha hülyeséget. Csak jól gondold meg, hogy mihez kezdesz ezután. Nem tudom hány félévet használtál fel a diák hitelből, de azt nem adják végig. Úgy emlékszem 10 félév és vége. Én is diákhitelből tanultam. Elkezdtem egy sulit, de rájöttem nem nekem való. Kerestem új szakirányt. Gondoltam addig elvégzek egy OKJ képzést és utána megyek egyetemre. Így is lett csakhogy végig diákhitelből éltem és mire befejeztem volna azt a szakot, amit szerettem volna kifutottam a keretből. 2 félévem lett volna hátra. Pénzem persze nem volt. Szóval most itt vagyok közel 30 évesen. Van egy OKJ-m amivel nem tudok mit kezdeni. Diplomám nincs, de egy vidéki kis ház ára a diákhitel tartozásom.

Szóval csak okosan!

Még van esélyed, hogy változtass jól használd ki a lehetőséget. Ahogy öregszel egyre nehezebb lesz.

2016. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!