Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoljak a szobatarsamnak,...

Szoljak a szobatarsamnak, hogy emiatt nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Az ejszaka kozepen gyakran felebred, es azt hallom, hogy az agya korul setal vagy dobalja rajta magat es a takarot, valamint bosszusan sohajtozik es ilyeneket mond, hogy pl, "Jaj, Istenem" vagy "Ez nem lehet igaz". Kozben sir is. Legutobb mar felultem en id es kedvesen megkerdeztem hogy mi a baj es hogy akar-e rola beszelni, de csak annyit felelt, hogy eszebe jutottak dolgok az exevel kapcsolatban (egy eve szakitott vele a pasi, de a szobatarsam nem tudja feldolgozni). Neha a furdoszobabol is kihallatszik, hogy igy szenved. Nyugtatokat szed.


Egyreszt nem tudok aludni, masreszt felelmetes ez a ketsegbeesese, megnyilni pedig nem hajlando, nem mond reszleteket. Nem teszek neki rosszat azzal, ha szolok neki, hogy ezt ne csinalja ejszaka, es ilyen forman kvazi elveszem tole a lehetoseget a feszultsege levezetesere? Barmilyen furan is teszi ezt.:/


2016. júl. 9. 01:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Amit csinál, az nem vezeti le a feszültséget. Csak őrlődik, aminek semmi értelme. Ideje lenne feldolgoznia a szakítást.

Az alvást pedig valahogy oldd meg. Idővel káros lehet, ha szétmegy az alvási ritmusod. :S

2016. júl. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 piriiiii ***** válasza:
15%
De hát nyilván nem direkt csinálja.
2016. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
Én szólnék neki. Neked aludnod kell. Csak azért, mert ő képtelen feldolgozni egy egy éve történt dolgot és mert ő szenved neked még nem kell.
2016. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%

szólj neki.

Megnyílni nem akar,a problémáiról nem akar beszélni,úgy néz ki,megoldani nem nagyon akarja őket.

Tegye tönkre a te életedet is?

Szerintem nem kéne.

2016. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Szólj neki, persze csak kedvesen. Másik szobába nem tudod átkérni magad?
2016. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Had beszeljek vele. Segitek neki. Egyszerre mondhatod hogy találtál valakit aki segiteni tud neki s azt hogy ezt mind ne csinálja mert nem tudsz pihenni. Irj ram reszletekert.
2016. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Más gondja is van annak mentálisan, ha magától felébred, és elkezd látványosan szenvedni az éjszaka közepén egy egy éve történt dolog miatt.

Én félnék neki szólni is, képes és megöl :D de próbálj meg valahogy beszélni a fejével akkor, amikor épp csináltok valamit, reggeliztek, tévéztek, és persze kettesben vagytok, ne támadd le ezzel, amikor hazaér.

Ha nem sikerül vele beszélni, abszolút bezár, akkor én inkább keresnék másik albérletet, ha lehetőséged van rá. Gondolom, így júliusban nem koleszról van szó, ha mégis, akkor sima ügy, kéresd át magad, neki nem kell tudnia róla, hogy miért tetted, bemondasz valami indokot, hogy ne sértsd meg, és le van tudva. Ha nincs tele minden szoba, abszolút megoldható.

2016. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem ezt a dolgot, hogy "szólj neki kedvesen bla bla". Hagyjuk már.


Legközelebb ordíts rá, hogy "takarodj vissza aludni a k**va anyádat, nem látod, hogy nem bírok tőled pihenni????" És ha nem hagyja abba, rugdosd ki az ajtón, takarodjon a fürdőszobába bőgni, vagy ahova akar.


Egyszer megcsinálod, többet nem lesz semmi baj, egy pisszenés se... Gondolom már nem 11 évesek vagytok, és akármi baja van, azért fel kéne fognia, hogy mást is zavar ezzel... Ha ennyi empátia nincs benne, akkor legyél te is durva, hogy észrevegye magát.


És ne gondold, hogy bennem nincs semmi jó érzés, vagy hogy nem sajnálom stb., de akkor sem pálya ez így, hogy el se mondja, mi baja, de azért el kell viselned a szenvedését, és nem tudsz tőle aludni... Azért gondolkodjon már el magán ő is.

2016. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

:D utolsó te valami álomvilágban élsz... És mi van ha a lakótárs visszaordibál, meg visszarugdossa? Esetleg rendőrt hív rá, vagy a nagydarab haverjait? Akkor milyen tanácsot adnál?

A fürdőszoba se opció, mert a kérdező írta, hogy onnan is behallatszik a szenvedés. Azt meg nem várhatja el hogy minden éjszakát töltsön a lépcsőházban.

Ezért mondjuk, hogy szóljon kedvesen, mert ez az egyetlen opció amivel jól is kijöhet a dologból. Agresszióval semmiképp.

Ha pedig a szép szó sem használ el kell költözni, nincs mese. A szobatárs semmi törvénybe ütközőt nem csinál, hogy ki lehessen dobni őt onnan.

2016. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Korhazban vagyunk, a pszichiatrian, epp ezert aggodom a sajat testi epsegemert vagy pedig azert, hogy esetleg visszavetem ot a terapiajaban. :/
2016. júl. 9. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!