Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szóljak? Vagy jelentsem a...

Szóljak? Vagy jelentsem a facebooknak? Egyáltalán egészséges ez?

Figyelt kérdés

Novemberben meghalt az unokatestvérem. Négy évig tünetmentes volt (csontrák) de kiújult, áttétet képzett, 30 évesen öt hónap alatt elvitte.

A barátnője kezelte azelőtt is a facebook oldalát, együtt küzdöttek, minden tiszteletem az övé volt. Eddig.

Peti egy művész volt, sok gyönyörű verssel, dallal, fantasztikusan énekelt. Főleg ezeket osztotta meg a lány. úgy gondoltam, szép dolog, hogy így életben tartja az emlékét, bár mindig egy kis szúrás volt, hogy az unokatestvérem nevében osztotta ezeket meg.

Viszont ma felrakott egy videót, ami valószínűleg az utolsó napokban készült. Peti csonttá fogyva, a morfiumtól betépve szólongatja a lányt, a kutyusukat, az édesanyját...

Az egész, azon túl hogy intim, rettentően sokkoló, és fájdalmas.

Konkrétan két órán keresztül csak sírtam, és könnyezem, ha eszembejut.

Mit tegyek szerintetek? Aggódom a lányért is.


2016. jún. 21. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért kell ilyet levideozni? :(((

Tisztelhetné annyira a másikat, hogy a haldoklásáról nem készít videot, főleg nem rakja fel a FB-ra.

Milyen állapotban van a csaj? Lehet vele normálisan beszélni? Én első körben megkérném őt, hogy vegye le a videot, a fiú oldalát pedig hagyja békén.

2016. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudom a szabályokat, de szerintem le lehet tiltatni kérésre. Első körben viszont a lányt kérném meg, hogy ne tegye ezt, törölje, mert ez neked rosszul esik és a családnak is. Könnyen lehet, hogy ő sem dolgozta fel, és nincs is tisztában azzal ,hogy ezzel neked fájdalmat okoz.

Nálunk is nemrég halt meg tragikus körülmények között egy családtag, és rögtön megindultak az emlékképek a facebookon. Ekkor kiírta a legközelebbi hozzátartozója, hogy ne tegyék, mert ez nagyon fáj neki. Így abbahagyták azonnal. Tehát szóból is ért az ember legjobb esetben, nem biztos, hogy azonnal jelenteni kell, mert előfordul ilyen körülmények között, hogy az ember nem tud ésszerűen gondolkodni és mindenféle formában kiakarja adni a bánatát. Sokszor nem a legjobb módját választja, sajnos én is benne voltam ilyenben.

2016. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Már ne is haragudj,de ha eddig a csaj nem volt kattant' és mindenben az unokatesòd mellett állt(már ha igaz ez az egész)akkor nem valòszìnű hogy ennyire buta hogy ilyen videòt oszt meg. Beszélj vele hogy szedje le, vagy leszedeted a facebookkal. Nem kell ennyit agyalni rajta.
2016. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Két évet voltak együtt, életemben egyszer találkoztam a lánnyal (Budapesten éltek én a délnyugati határszélen egy kis faluban).

Szeptemberben tudtam elbúcsúzni tőle.

2016. jún. 21. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
nyakamt rá, hogy ha bárki kérné, nem linkelnéd. Akkora kamu, mint ide HAtháza.
2016. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg így történt, akkor az a lány teljesen beleőrült a barátja elvesztésébe. Épelméjű ember ilyet soha nem csinálna. De a facebookkal biztosan le lehet tiltatni, ilyet biztosan nem szabad kitenni. Nem normális és kegyeletsértő.
2016. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!