Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoljak a szobatarsamnak,...

Szoljak a szobatarsamnak, hogy emiatt nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Az ejszaka kozepen gyakran felebred, es azt hallom, hogy az agya korul setal vagy dobalja rajta magat es a takarot, valamint bosszusan sohajtozik es ilyeneket mond, hogy pl, "Jaj, Istenem" vagy "Ez nem lehet igaz". Kozben sir is. Legutobb mar felultem en id es kedvesen megkerdeztem hogy mi a baj es hogy akar-e rola beszelni, de csak annyit felelt, hogy eszebe jutottak dolgok az exevel kapcsolatban (egy eve szakitott vele a pasi, de a szobatarsam nem tudja feldolgozni). Neha a furdoszobabol is kihallatszik, hogy igy szenved. Nyugtatokat szed.


Egyreszt nem tudok aludni, masreszt felelmetes ez a ketsegbeesese, megnyilni pedig nem hajlando, nem mond reszleteket. Nem teszek neki rosszat azzal, ha szolok neki, hogy ezt ne csinalja ejszaka, es ilyen forman kvazi elveszem tole a lehetoseget a feszultsege levezetesere? Barmilyen furan is teszi ezt.:/


2016. júl. 9. 01:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

Így van, álomvilágban élek, de én legalább tudok aludni... És ha ebben valaki megakadályozna, úgy hajítanám ki, hogy a lába nem érné a földet. A kérdező azért nem tud aludni, mert hagyja magát. És aki hagyja magát, azt nem is fogják békén hagyni sohasem. A kérdés az, hogy meg akarja oldani a problémát vagy nem? Mert simogatással, kedveskedéssel nem fogja. Jó, nem azt mondom, hogy legyen agresszív, de valami keménységet vagy magabiztos fellépést előbb-utóbb bele kell vinni a dologba, hogy a szenvedő csaj is felfogja, hogy mást zavar a viselkedésével.


Az álomvilágról meg még annyit, hogy mi törvénybe ütköző van abban, ha ráordít a szobatársára? Szerinted ez rendőrségi ügy? :D Istenem...

2016. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tudod azért igazán leírhattad volna előbb is, hogy diliházban vagytok, ez azért egy elég fontos információ...

Mondd meg az ápolóknak, hogy nem tudsz aludni tőle. Vagy érdekli őket, vagy nem

2016. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Jaja, így már mindjárt más. Én vagyok, aki a keményebb fellépést sürgette, de így visszavonom.


Tényleg leírhattad volna, mert így viszont nem tudom, mit kell csinálni, szóval ne hallgass rám. :D

2016. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Bár nekem most így már valamiért kamuszagú lett a kérdés. Egyrészt, hogy netezel a pszichiátrián? Másrészt ha ott kimegy a WC-be, ami bizonyára a folyosón van, akkor a kórterembe hogy hallatszódik be a szenvedése? Harmadrészt a kiírásban miért említetted meg, hogy nyugtatókat szed, ami a pszichiátrián alap? Az viszont, hogy pszichiátrián vagytok, miért nem említetted meg, ha a bogyókat igen?
2016. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Veletlen kimaradt ez az info, bocsi :D De valaszolok a kerdeseidre: minden szobahoz kulon furdoszoba tartozik; jelenleg 72 oras kimenon vagyok, mivel se on-, se kozveszelyes nem vagyok; a terapiat onkent vallaltam (utana lehet olvasni ennek a lehetosegnek a SOTE honlapjan, letezik); amugy van net a mobilomon, valamint a laptopomon is, amelyeket be szoktam vinni magammal a korhazba; nem, egyaltalan nem alap a gyogyszerezes, en peldaul semmilyet nem szedek es nem is fogok. Gyogyszerek nelkul fogom rendezni a csaladi eletem, valamint kigyogyulni a szorongasombol.


Szoval nem, nem kamu a kerdes, kepeket is tudok kuldeni. :D Mi nem a veszelyes fajtak vagyunk, a zart osztaly folottunk van kettovel. Ahol mi vagyunk, ott egy kvazi onismereti treningen veszunk reszt, ahol kommunikacios strategiakat tanitanak, valamint relaxaciot es meg egy csomo nagyon hasznos dolgot, ami meg akar egeszseges embereknek is erdekes es hasznos lehetne.


De tisztaban vagyok azzal, hogy sok az eloitelet. :)

2016. júl. 9. 13:08
 16/20 anonim ***** válasza:
ilyen tréningre én is elmennék, ez pénzbe van?
2016. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

"De hát nyilván nem direkt csinálja."


Nem, hát persze hogy nem, nyilván véletlenül sóhajtozik meg beszél éjszaka..

2016. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

"Korhazban vagyunk, a pszichiatrian, epp ezert aggodom a sajat testi epsegemert vagy pedig azert, hogy esetleg visszavetem ot a terapiajaban. :/"


Dr Hannibal Lecter tudna segíteni. Az ő terápiái mindig segítenek.

2016. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

"Tényleg leírhattad volna, mert így viszont nem tudom, mit kell csinálni, szóval ne hallgass rám. :D"


Mi lenne, ha egyszerűen rábízná az orvosokra?


Na jó, most már én is inkább elhallgatok.

2016. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

16-os: TB alapon mukodik. Kell hozza egy haziorvosi beutalo meg egy laborvizsgalat. Persze, nem art, ha van valami psziches gondod is :D de amugy foleg a hozzam hasonlo szorongasos betegeknek van ez kitalalva, ennek ellenere rajtam kivul csak 1 ember kuszkodik meg ezzel a 20 fos csoportbol. :D elofordul meg kenyszercselekveses, depresszios, bipolaris, borderline es nemi identitaszavaros. Ha komolyan gondolod es van meg kerdesed, irj nyugodtan, igyekszem segiteni.


A kerdesre visszaterve: szerintem elso korben beszelek a csajjal, hogy ez zavar engem ejszaka.

2016. júl. 9. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!