Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ha kényszerbeteg...

Mit tehetnék ha kényszerbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Amikor lefekszem mindig azon jár az agyam, hogy az ajtó vajon jól be van-e zárva, amíg legalább 5-ször le nem ellenőriztem, addig el se tudok aludni. Lefekvés előtt is leellenőrzöm egy csomószor, hogy az ébresztőóra jól be lett-e állítva. Lefekvés előtt is minimum kimegyek vagy 5-ször pisilni, mert nem akarok telt hólyaggal lefeküdni. Tudom hogy nem kellene ezeket csinálnom, de ha nem csinálom, akkor nincs nyugtom. :(

L/23


2016. júl. 11. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamitől ideges vagy. Próbálj ellazulni.

RELAX...

2016. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbálok nem ezekre gondolni, de nem megy.
2016. júl. 11. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj szakembertől segítséget.
2016. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sokáig bennem is megvolt és így tapasztalatból tudom, hogy ebből ki lehet jönni. Vegyük példának az ajtót, hogy be van-e zárva. Mikor bezárod az ajtót, tudatosítsd magadban, hogy igen, most bezártam az ajtót. Aztán megfog jelenni egy kellemetlen érzés, valami olyan érzet, hogy vissza kéne mennem megnézni, hogy biztosra menjek, de ezt az érzést csak figyeld meg és emlékezz, mikor tudatosítottad magadban, hogy bezártad az ajtót. Innen tudni fogod, hogy minden rendben van. Ezzel az érzéssel, ha szembe tudsz nézni, akkor később fokozatosan el fog tűnni ez az érzet. S így, ahogy írtam, hogy csak figyeled az érzést, tudatosítod magadban a megtörtént dolgokat, s nem reagálsz az érzésre, akkor el fog múlni. Bár mivel ez már szokásként teljesen beépült az életedbe, lehet időbe telik, de el fog tűnni.:) Illetve tényleg relaxálj, ha tudsz és időd engedi, nekem az is sokat segített.
2016. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Neveld át magad.

Ez mindenféle mentális betegséget nyomtalanul eltüntet.

2016. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó!Ezt mégis hogy gondoltad?Lennél olyan kedves,és kifejtenéd?
2016. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is: mi az, amitől félsz? Az hozza elő belőled a kényszercselekvéseket.

A legegyszerűbb terápiás gyógymód egyébként az, ha eltiltod magad a kényszercselekedetektől. Talán segít, ha amikor bezárod az ajtót, tudatosan odafigyelsz minden mozdulatra, tudatosítod magadban, hogy te most bezártad az ajtót, és többször nem kell. ÉS NE ellenőrizd le még egyszer! Ez nehéz lesz, de hatásos!

2016. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!