Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismersz olyan embert aki nem...

Ismersz olyan embert aki nem a fogyasztói társadalom része?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed?
2016. júl. 13. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyire nem? Benne élhet azért, csak nem a fogyasztásban leli örömét, vagy olyant nevezzünk meg, aki teljesen önellátó?
2016. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenki érdekel!
2016. júl. 13. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A múltkor láttam egy videót egy fickóról aki brókerből lett remete, itt a videó róla:

[link]

2016. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem az egyik tanárom ilyen. beirod googleba "a magyar hobbitház" és kiadja. ujrahasznositott dolgokbol épitetett házat, most elakarja adni h egy sátorban vagy mibe éljen...vegán szval kb mindent saját maga termel otthon zöldséget gyümölcsöt, lisztet is maga örli stb
2016. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez remetének v önfenntartónak lenni. Én sem tartom magam fogyasztói társadalom részének és nem is szeretnék birka módon ahhoz tartozni.

Felnőtt családos férfi vagyok, de olyan dolgaim vannak, amivel úgymond fittyet hányok a fogyasztói szürkeségre és egyedi dolgokat szeretnék, amivel pénzt is takarítok meg.

1910-es években épült kis kúriát vettem családi háznak, amit felújítottam, így nemcsak különleges házam van, de még anyagilag sem volt rossz vétel.

25 éves japán autóval járok, nem is szándékozom lecserélni, mivel hiba nélkül működik és jól is néz ki.

Boltban listával vásárolok és csak azt, h ne vegyek felesleges dolgot.

Sok mindent megtermelek magamnak, ami kevés munkát igényel, a többit természetesen megveszem.

Többnyire turkálóból öltözünk, mert sok alig használt és márkás cuccra lehet bukkanni. Néha márkaboltból pár jó cucc is jöhet.

Gyerekeknek úgy vásárolunk ruhát, játékot, hogy az úgyis csak pár hónapig lesz használva, tehát nem veszünk új és drága dolgokat.

Nem akarunk villogni trendi és mindig új cuccokkal mert felesleges, így sem néz le minket senki, max furcsálja.

Minennek az az előnye, hogy így érzem jól magam, nem kell görcsösen megfelelni és pénzt takarítok meg.

39F

2016. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!