Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Furcsa kérdés, de titeket nem...

Furcsa kérdés, de titeket nem idegesítenek az "olcsó" emberek, akik folyton feláldozzák a minőséget az olcsóság oltárán?

Figyelt kérdés

Nem azokra az emberere gondolok, akik nagyon tudatos vásárlók, és mindig próbálják az ésszerűen legolcsóbb termékeket választani, amelyek azért minőségiek is.

Hanem akik mindig és minden körülmények között a legolcsóbbat választják, még ha gagyi, rossz minőségű is.

Aki képes a legolcsóbb ételeket kajálni, még ha az egészségtelen is, a legolcsóbb szappant megvenni, még ha tönkre is teszi a bőrét, a legolcsóbb tabletet megvenni (csak hogy legyen, mert milyen jó, de aztán 1 hét múlva viheti vissza az üzletbe), akit félévente egyszer nem tudsz meghívni mozizni/kávézni, mert túl drága...

Lehet, hogy butaság, nem tudom... Pedig nem vagyok sznob, csak ezeknek az embereknek mintha a kisugárzásából is kiérződne ez a dolog.

Kihangsúlyozom, nem lenézem azt, akiknek nincs pénze drága dolgokat venni. Ez a tablet dolog is csak azért jutott eszembe, mert a környezetemben mostanában többen vettek borzasztó olcsón ilyet, hiába mondtam (ha kérdezték a véleményem), hogy legalább 10-20e-rel többet tegyenek hozzá, mert csak szemét lesz belőle.

Aztán 1 hét múlva viszik vissza, mert be sem kapcsol.

Idegesítenek a buta vásárlók. Ha az ember spórolni akar, spóroljon ott, ahol érdemes (szép ruhát lehet turkálóban is venni, a rendszeres nassolásról is le lehet szokni stb.), de azért van egy határ.



2014. aug. 12. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez kb. olyan kérdés, hogy idegesítenek-e a


-dohányosok?


-alkoholisták?


-drogosok?


-naplopók?


-politikusok?


.

.

.


És a válasz:


Van közöd hozzá? Nincs.

Tudsz rajta változtatni? Nem.


Akkor meg sz@rd telibe az egészet. Éld a saját életed, a többiek meg azt csinálnak, amit akarnak, csak ne ártsanak vele.

2014. aug. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
61%
nem. engem nem idegesitenek. sokkal jobban idegesitenek azok, akik a takarojuknal tovabb nyujtozkodnak!
2014. aug. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem idegesít, nem is találkoztam igazán ilyen embernek, de leírva inkább lenézném. Az ilyen embernek nincsen sztendertje önmaga és a környezete felé.
2014. aug. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Miért kellene, hogy idegesítsenek azok, akiket aljas módon bepaliznak?

Manapság az a gyártó marad életben, aki átveri a jónépet. Aztán csődöt jelent, majd újabb néven kezdi elölről.

Aztán meg nehogy azt hidd, hogy a minőségibb cuccok is sokkal tovább bírják.

Aki ma olyat gyárt, mint 20-30 éve, az lehúzhatja a rolót.


Amúgy engem meg a sznobok idegesítenek jobban, meg akik ki sem használnak valamit, és arra verik magukat, nekik mijük van. Ettől érzik többnek magukat, szerintem meg ennek a hatványával érnek ők kevesebbet....

2014. aug. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

"ezeknek az embereknek mintha a kisugárzásából is kiérződne ez a dolog."

Ja, ha azt a nagyon értelmes tekintetet kisugárzásnak lehet nevezni.


Ha valakinek hiába beszél az ember, azért is a hulladékot (v)eszi,

annak a továbbiakban nincs mit mondanom. Oldja meg egyedül az abból származó problémát.

És nem idegesítem magam rajta. Jogukban áll, hogy rávessék magukat a következő akciókra.

2014. aug. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy engem sem izgat nagyon, bár ha globálisan nézem a dolgot, deprimál.

Azért fogalmazódott meg most bennem ez a kérdés, mert sajnos az egyik barátom is ilyen. Amúgy aranyos, kedves, de ez a hozzáállás eléggé meghatározza a viselkedését. Pedig van pénze! Bárhová hívom, nem jön, mert drága. Na jó, egy évben kétszer sikerül rávenni egy-egy kimozdulásra, de amúgy...

2014. aug. 12. 08:16
 7/11 A kérdező kommentje:

'Amúgy engem meg a sznobok idegesítenek jobban, meg akik ki sem használnak valamit, és arra verik magukat, nekik mijük van. Ettől érzik többnek magukat, szerintem meg ennek a hatványával érnek ők kevesebbet...."

Igen, ez a típusú ember ugyanúgy a buta vásárlót testesíti meg, a fogyasztói társadalom másik tipikus tagja.

2014. aug. 12. 08:17
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Olyan jó, hogy megint csak én lettem lepontozva... Engem leginkább ez idegesít. Ha azt szeretnéd látni leírva, ami a lelkedet megnyugtatja, akkor miért nem írod le, hogy mi mit írjunk?
2014. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam, bocsi :)
2014. aug. 12. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azok miért pontozgatnak, akiknek semmi közük sincs a kérdéshez? Ez így úgy baromság, ahogy van...
2014. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!