Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a suliba "menők", azok...

Akik a suliba "menők", azok otthon lapulnak? És aki az iskolába lapul, az otthon milyen?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 06:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Azok otthon önmaguk,felszabadultak
2016. júl. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
De hol lapul a lapu?
2016. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Trafó1 ***** válasza:
25%

A lapu alatt lapul a lapul.

Aztán van a lapullak ahol lapulhat a lapulka, persze alap hogy lappal lapulnak, így kevésbé látszanak, de inkább lapozzunk.

2016. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
aki nálunk a menő csávó volt, az most a börtönbüntetését tölti, mert a melóhelyéről ellopott egy céges autót és balesetet okozott vele részegen.
2016. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Na és mitől menő az, aki menő? Cigizik, piál, bandázik, beszól a tanároknak, hazudozik, vagy minden csajjal kikezd? Sosem értettem ezt a menő dolgot... már nem egyszer megkérdeztem különböző személyeket akik használják ezt a jelzőt, hogy mitől tartanak valakit menőnek, persze a válaszhoz már nem volt elég esze egyiknek se.
2016. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én osztályomban elég sok volt a menő és a nem menő. Néhány embert bemutatok.


1. Volt egy lány, aki elképesztően szép, a tanárok és szinte minden ember kedvence volt, színkitűnő, de mégis alig tanult. Nagyon kedves, mindig lehetett rá számítani, mindig segített mindenkinek, aki kérte. Emellett járt bulizni, volt barátja a négy éven keresztül (ugyanaz az ember) és mindig divatosan öltözködött. De még neki is voltak otthon vitái és volt, amikor szomorúan jött a suliba. Viszont ő a többiekkel ellenben nem azt mondta, hogy az apja a sz.r, hanem magában kereste a hibát, és ezzel tökéletesítette magát. Ehhez mondjuk hozzájárult, hogy még 4-5 éves korában elveszítette az anyukáját. Nem voltam vele olyan jóban, de semmi rosszat nem tudnék rá mondani, ahogy szerintem más sem.


2. Volt egy dagi fiú is az osztályomban, aki az első 1-2 évben még csak szürke kisegér volt, később azonban mindenki rájött, hogy ő is milyen kedves, jópofa és segítőkész. Ő is kitűnő tanuló volt végig, de ő többet tanult, mint ez előbb említett csajszi. Ez a srác nem volt se jóképű, se izmos, de a humora és kedvessége révén mindenki szerette és tudom, hogy a családjával is jó a kapcsolata.


3. Volt még egy kitűnő csajszi nagy népszerűséggel és undorító személyiséggel. Mindig mindenkinek beszólt, kibeszélt, lekezelő és beképzelt volt. Otthon sok vitája volt, és mindig hallhattuk, ahogy éppen anyjáról, a "büdös r****cról" beszélt.


4. Voltak olyan osztálytársaim is, akik éjjel-nappal buliztak, nem vetették el az alkoholt és nem tanultak semmit. A négy év alatt 10-20 pasijuk/szexpartnerük volt és a tanároknak mindig beszólogattak. Az osztályban ők is kibeszélték azokat, akiket nem kedveltek, vagy akik "nyomik" (következő bekezdésben róluk lesz szó), és otthon is sokat balhéztak, de soha nem magukat hibáztatták az előző csajszihoz hasonlóan.


5. Jönnek a nyomik, avagy akik az "iskolában lapulnak". Volt köztük jó tanuló és nem jó tanuló. Sok a vitájuk és a problémájuk otthon és úgy látom, legalább az egyik szülő irányítja őket és uralkodik felettük.


6. Volt még egy nagyon érdekes lány, ő volt a kedvencem (ja nem). Alig szólalt meg, és nagyon csendes volt, DE! bárki, aki jóban volt vele a csatlósa lett és mindent, de mindent ő irányított akkor. Elképzelésem sincs, hogy hogy csinálhatta ezt. Nem nagyon szerették az osztályban és féltek tőle. Kitűnő volt és beképzelt. Nagyon. Az anyja felett is ő uralkodott, és ő is utána futkosott egyfolytában és leste minden ohaját.

2016. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

#6


Amiket leírtál, ezek mindössze személyiségek, embertípusok, és családi hátterek. Szomorú, ha valaki ezeket az embereket a menő és nyomi jelzőkkel illeti.

2016. júl. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Szerintem pedig részletesen választ adtam a kérdezőnek, és most már tudja, hogy a menőség nem minden, mert számít a személyiség és a viselkedés is. És nem minden fekete-fehér, a menő és a nyomi is csak általánosítás. De ha elmondanád, mi a problémád is miért nem tetszik a válaszom, esetleg kiegészítenéd az általam leírtakat, azt megköszönném :)
2016. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy az osztályodban sok volt a "menő", és a "nem menő". Na most, ha szerinted ez csak általánosítás, és az emberekre tévesen húzott jellemzés, miért így kezded a mondanivalód? Miért teszed azt az egyik válaszodban, amit a következőben válaszban már helytelennek tartasz? Ez nem ellentmondásos egy kicsit?
2016. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Számomra a menő a népszerűséget jelenti. És ezt áthúzva, voltak népszerű és a kevésbé népszerű osztálytársaim.


Akkor *Az én osztályomban elég sok volt a népszerű és a kevésbé népszerű. Néhány embert bemutatok.*...


Egyáltalán nem általánosítani akartam a menő és nem menő, népszerű és kevésbé népszerű jelzőkkel, mert az csak egy dolog, utána írtam személyiséget, testi, lelki adottságokat, melyek hozzátartoznak a "népszerűséghez"/"menőséghez", de igyekeztem többféle embertípust bemutatnia menőkön belül. Ha kívánod, a "nyomikon" belül is szívesen megteszem ezt :)

2016. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!