Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csodálkozik nagyon egy...

Miért csodálkozik nagyon egy üzletkötő, ha én nem írom alá ott helyben az ajánlatát, hanem előbb utána akarok járni az elmondottakon túl magam is? Ennyire sokan beleugranak rögtön egy ajánlatba?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kaptam egy tájékoztatót bizonyos újdonságokról, változásokról, és a végén elém toltak egy papírt, hogy ott helyben el is indíthatom. Olyan dologról van szó, amiben amúgy már benne vagyok, és meg is éri számomra, csak bővültek a lehetőségeik. Én nem éltem a lehetőséggel, mert előbb tájékozódni akartam külön is, egy ilyen gyorstalpaló tájékoztatás nekem kevés, és a másik fél nagyon csodálkozott ezen, hogy én vagyok az első a megkeresett ügyfelei közül, aki így állt hozzá. Szerintem meg ez lenne a normális hozzáállás, nem pedig rögtön beleugrani valamibe. Én egyébként valóban utánanéztem, és fölösleges lett volna aláírnom azt a papírt, nem azért, mert rosszul jártam volna, de nekem automatikusan frissítették a tagságomat, mivel kezdetben úgy kötöttem, ahogy kötöttem.
2016. júl. 26. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

"én vagyok az első a megkeresett ügyfelei közül, aki így állt hozzá".

Ez egy tipikus marketingfogás, természetesen nem tükrözi a valóságot.

A csodálkozás mímelése is a műsor része. Vedd úgy, hogy valójában kiábrándultak, hisz az üzletkötők számára minden aláírt szerződés egy újabb jutalék.

2016. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Mert nekik az a céljuk, hogy ott rögtön aláírd. Gondolom, jutalékot kap érte. Nem mindegy neki, hogy hány üzletet tud megkötni.

De igazad van. Én sem szeretem az ilyet, amikor rögtön döntésre akarnak kényszeríteni. Én is szeretem átgondolni, utána nézni, aztán majd döntök, amikor akarok.

2016. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

nem csodálkozik, hanem rosszalja.

a tényleg alaposan utánanézel az ilyen ügynök által kínált ajánlatoknak, akkor meglátod, hogy mindig van kedvezőbb a piacon, sőt, általában az is kiderül, hogy vesztesz vele.


Azért lehet ennyire általánosan beszélni arról, hogy ügynöktől nem vásárolunk semmit, mert a dolgokban, amit ők árulnak, mindig benne van az ő jutalékuk is, amiért dolgoznak, amiből élnek, méghozzá általában nem is rosszul.


Ha ezeket nem ügynökön keresztül veszed meg, akkor megspórolod az ügynök jutalékát magadnak.

2016. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából én nem hoztam volna neki plusz jutalékot, hiszen visszadobták volna, hogy én már úgy vagyok a rendszerben. Mondjuk ez is kicsit érthetetlen számomra, hogy miért nem szűrnek, mielőtt kiadjá a partnerlistát az ügynök kollégáknak, hogy tényleg csak olyat keressenek meg, akit kell, és azokat ne, akiknek már be van állítva a módosítás szerint. Rengeteg felesleges körtől kímélnék meg magukat, ami időveszteség, az idő meg pénz.
2016. júl. 26. 11:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetemben nem vásárlásról van szó, inkább egy pénzügyi megtakarításról, de az alapkérdés éppenséggel akár a vásárlásra is ráhúzható, amit mondjuk én így ügynökön keresztül soha nem tettem, de azért vannak ismerőseim, akik igen.
2016. júl. 26. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan tényleg ott helyben aláírják, nem nézik át a dolgokat. Egyszerűen nincsenek képben és sok marketinges jó szöveget is ad elő. Az elmúlt években azért egyre többen lettek óvatosak és nézik át a papírokat.
2016. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!