Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik pucoltak már halat,...

Akik pucoltak már halat, csirkét, kacsát vagy bármilyen állatot, hogyan vettétek rá magatokat, hogy kioltsátok az életét?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén hogy idáig egyszer sem sikerült még rávennem magam arra, hogy elvágjam egy tyúknak a nyakát vagy fejbe vágjak és kibelezzek egy halat. Valahogy ilyenkor az empátia, együttérzés és a sajnálat támad fel bennem, ami által teljesen képtelen vagyok megtenni. Egy ismerősöm egyszer rá akart venni, hogy levágjak egy tyúkot, én majdnem sírva fakadva rohantam el, másnap mindenféléket ordibált felém, majd megkérdezte, hogy "te férfi vagy?" Mondtam, igen, amire azt felelte, hogy "te nem férfi vagy, hanem egy kis takonyg'ci, egy nyámnyila anyámasszonykatonája, aki még a saját maga érdekeiért sem képes kiállni".

Szóval első és legfontosabb kérdés, hogy hogyan bírjátok rávenni magatokat, hogy egy élőlénynek kioltsátok az életét?

Második, melyik állatot hogyan vágjam le?

Harmadik, hogyan tudtok a belsőségei közt turkálni akkor, amikor frissen kivérzett és szinte érezni a testmelegét mindezt annak a tudatában, hogy ő az előbb még élt és virult, most meg egy élettelen húshalmaz mondhatni egy "tárgy" lett?



2016. júl. 26. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy egyedül, én is hasonló gondokkal küzdök, 23 éves fiú vagyok és igen mély meghatódásokat tudok produkálni, egyes filmeken úgy tudok zokogni, hogy az valami rettenet. Ha hosszabb ideig egyedül vagyok, a magánytól is sírni tudok. Az ilyen állatlevágós dologgal úgy vagyok, hogy az értelmem elfogadja, de az érzelmi oldalamnak ez már túl van a plafonon. Mondanom sem kell, hogy én sem vágtam le soha semmilyen állatot idáig.
2016. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha vidéken nőttél volna fel, akkor nem lennének ilyen gondjaid. nagyon sok helyen még nem a boltból veszik a konyhakész csirkét, kacsát, stb.
2016. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen küzdök ilyen gondokkal, a 2-es válasszal viszont nem lettem kisegítve.
2016. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
éhes voltam, szükség nagy úr.
2016. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Ugy hogy nem erzo lenykent tekintek ra hanem kajakent. Probaljuk a leggyorsabban es fajdalom mentesebben megolni, persze sajnos nem mindig sikerul. Volt hogy disznovagas volt, mi kicsit ittasak voltunk, es ismerosom szerintem felreszurhatta a disznot, mert elterult, mi addig elmentunk inni, mire visszatertunk a diszno sehol nem volt. Kovettuk a vernyomokat egeszen a vasutig szaladt mire osszeesett, ugy vittuk haza :D

26N falusi

2016. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem a pulyka adta fel a leckét. Jó nagy gép. Kitaláltam, hogy betömöm egy zsákba. A zsák sarkát kivágom ahol kidugja a fejét, de akkor megtorpantam baltával a kezemben. Majd amikor kikukkantott ránéztem: pfúj te ronda állat! És egyből sikerűlt. Megfőztem. Hazajött a férjem jót evett belőle. Majd elkezdte keresni a pulykát, bejött és bejelentette eltűnését.. Amit hahotázva tudomásul vettem. A tanulság a szép állatokat nem birom kipurcantani.
2016. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
60%

Úgy, hogy valamit enni kellett vacsorára. Viccet félretéve: Nem vagyok szívbajos. Azért van kitenyésztve, hogy megegyék.

Nézd, én éveket töltöttem el azzal, hogy állatokat boncoltam az egyetemen, nem okoz nekem nehézséget elvonatkoztatni és nem érzelmi szemszögből nézni a dolgot.

Nem mindenki egyforma, van, akinek nehezére esik az ilyesmi, van, aki egyenesen rosszul van tőle, mások meg gond nélkül megcsinálják. nincs ezzel semmi gond. Vágjon meg pucoljon az, akinek nem jelent problémát.

2016. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Nekem nincs semmi empátiám, ha kell macskát is ölném bármilyen gond nélkül.

Nincs semmi baj azzal ha nem tudsz kibelezni vagy megölni egy állatot, vannak akik megteszik helyetted. :)


Ha valamit akarsz hajtogatni magadban, akkor ezt:

Ez csak egy tyúk, még saját magáról se tud. Nem lesz semmi ha megölöd.

2016. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Blade Bone ***** válasza:
Én falusi vagyok, de nem öltem még eddig így le állatokat, nem is tudom hogy kell. Viszont ahogy írták is, a kényszer nagy úr, ha szükségessé válna, szerintem gond nélkül megcsinálnám. Végtére is tényleg húsforrások.
2016. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Ettől még igenis férfi valaki, nem attól lesz valaki töketlen, hogy nem képes megölni puszta kézzel egy élőlényt. Az érzéseink, meg az empátia miatt vagyunk személyek, érzelmei meg az állatok többségének is van (fejletebb idegrendszerű állatok). Szerintem ez ia csak megszokás, hogy az embernek muszáj húst ennie, szerintem a mai világban nem lenne rá szükség. Amikor húst látok, csak arra tudok gondolni hogy egy olyan élőlény "teteme", aki erőszakos halált halt, pedig nem akart meghalni.
2016. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!