Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsi koromban elhittem, hogy...

Kicsi koromban elhittem, hogy ha rossz leszek, a pokolra fogok kerülni, és ott tűzben fognak főzni stb. Most felnőtt fejjel viszont nem beteges szerintetek ilyenekkel ijesztegetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a gyereket rá akarjuk nevelni arra, hogy ne viselkedjen rosszul, de szerintem sokkal jobban elérjük a célt, hogy ha elmagyarázzuk, hogy nem illik, hogy a gyerek önmagától tudja, hogy mi a jó és mi a rossz. De ez, hogy büntetéssel fenyegetjük, ráadásul ilyen marhasággal, szerintem nagyon beteg így visszagondolva. Egyházi iskolába jártam, és mindenféle szentekről tanultunk, hogy ők ostorozták magukat, Istennek tetsző életet éltek, és a Mennybe kerültek. És kb. a többiek meg a pokolra, mert hogy mindenkinek vannak aljas stiklijei, főleg egy gyereknek. És ez miatt folyamatosan bűntudatom volt, hogy nekem is úgy kéne élni, mint egy szentnek, imádkozni, soha nem enni édességet, és semmi rosszat nem tenni, holott a valóságban rugdostam az állatokat, verekedtem a többi fiúval, ordítottam, szaladgáltam, rendetlenkedtem, mint ahogy általában egy normális gyerek teszi. És ezért bűntudat volt bennem, hogy én biztos nem fogok a Mennybe kerülni. Ez így visszagondolva, lelki terror volt, mert tényleg féltem tőle.

2016. júl. 27. 15:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Sőt egyenesen borzasztó.
2016. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Te most egy Csáth-novelláról beszélsz, de igazad van, azokban általában valóban nem úgy jelenik meg, mint normális dolog. Akkor maradjunk inkább Kosztolányi egy-két versénél...


De nem is ez itt a lényeg, hanem az, hogy a fiúk igenis kicsi korukban kegyetlenek az állatokkal és sokkal kegyetlenebbül bánnak velük, mint később, ha tetszik, ha nem.

2016. júl. 29. 20:05
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
A fiúk kicsi korukban valóban kegyetlenek az állatokkal, de ez evolúciós örökség, és hiba lenne elfojtani. Túl kell ezen is esni, mint a fogzáson. Az meg, hogy a vallásnak ezzel problémája van, az maradjon az ő problémája. Szeretnek átesni a ló másik oldalára. 1277-ben pápai dekrétum mondta ki, hogy szerelembe esni bűn, és máglyára vettessék, aki mégis "megteszi". Szerencsére ez a rendelet nem volt hosszú életű. De remek példáját mutatja, hogy nem kell mindent elfogadni, amit a klérus állít.
2016. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mert mindenkinek cselekedetei szerint fog megfizetni: azoknak, akik állhatatosan jót cselekedve törekszenek dicsőségre, megbecsülésre, és halhatatlanságra, örök életet ad; azoknak pedig, akik viszálykodók, akik ellenállnak az igazságnak, és a hamisságot követik, haraggal és bosszúállással fizet majd. Gyötrelem és szorongás lesz a része minden ember lelkének, aki a rosszat cselekszi, zsidónak elsősorban, de görögnek is; viszont dicsőség, tisztelet és békesség jut majd osztályrészül mindenkinek, aki a jót cselekszi, zsidónak elsősorban, de görögnek is!

(Róm 2,6-10)

2016. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, én értem ezt az idézetet. De kisgyereket azzal ijesztegetni, hogy ha rosszul viselkedik, akkor a gyötrelem lesz az osztályrésze, az beteges. A legtöbb gyerek nagyon eleven, szeretnek játszani, ami a fiúknál sokszor agresszióba csap át. De ez nem azért van, mert ők "rosszak", hanem mert ilyennek vannak teremtve... Elég nagy szemét akkor Isten, ha ilyennek teremti a fiúkat, hogy aztán a pokolra vesse őket, mert hogy rosszak... De egyébként Pál apostol sem az eleven kisgyerekekre gondolt, amikor az általad idézett sorokat írta, hanem a hívő és nem hívő emberekre. És Jézus sem hiszem, hogy pokollal fenyegetné az eleven gyerkőcöket, csak azért, mert nem állnak sorba az udvaron a napközben...
2016. aug. 28. 00:45
 16/21 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek veled, szerintem sem ijesztegetésde kell ezt használni kisgyerekeknél. Majd ha a gyerek szellemi érettsége eléri azt a szintet, el lehet neki magyarázni azt, hogy mi a kárhozat, hogy kik és miért kerülnek oda, és azt is, hogy Isten irgalma viszont végtelen. De ezt tényleg nem kisgyerekek ijesztegetésére kell használni, mert ez egy sokkal komolyabb dolog, a kisgyerekeknek pedig el kell magyarázni azt, hogy amit csinálnak az nem jó, és nem illik így viselkedni. Előbb-utóbb meg fogja érteni. Abban viszont nem értek egyet, hogy ha Isten ilyennek teremtette a fiúkat, akkor mért várja el, hogy ne ilyenek legyenek. A válasz erre az, hogy Isten nem ilyennek teremtett senkit. Ennyi erővel mért várja el Isten a bűnözőtől, vagy a korrupt politikustól, hogy ne legyen az, ha olyannak teremtette. Isten nem rossznak teremtette az embert, hanem szabad akaratúnak, azaz eldöntheti, hogy a jót vagy a rosszat választja-e. Az nem Isten hibája, ha a rosszat választja, hanem a Sátán dicsősége és örömey ami felett Isten búsul. A rossz ugyanis a Sátántól származik.

"Az ördög pedig, aki megtévesztette őket, a tüzes és kénes tóba vettetett, ahol a fenevad és a hamis próféta is van, és gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké."(Jel 20,10)

2016. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

De ne mossuk már egybe azt, hogy a kisgyerekek verekednek egymással, mert oldott lesz a hangulat, amikor kicsengetnek utolsó óráról, azzal, hogy valaki a bűn útjára lép, és kirabol egy bankot :D Könyörgöm, pont erről beszélek.


Te is olyan lennél, mint ezek a tanáraim, hogy szerinted, amikor a gyerekek verekednek, vagy ordítva fogócskáznak az iskola folyosóján, akkor "bűnöznek". Fentebb írtad, hogy ezt az utat választották :D Hát nem, ők nem választottak semmilyen utat, egyszerűen ilyenek...


Egy bankrablót tényleg el lehet ítélni, mert ő választotta, amit tett. De egy kisgyerek, aki ordítva rohan a folyosón, mert felszabadult, ő csak ösztönből viselkedik így, mert mozgáskényszere van, és mert eleven. A kettőt ne egy lapon emlegessük már!

2016. aug. 28. 09:50
 18/21 anonim ***** válasza:

De igen, beteg. Én biztos nem ijesztegetnék ilyennel egy gyereket. A gyerekek még nem tudják, mi a jó és mi a rossz, ezért pláne nem kerülhetnek a pokolra. Az meg marhaság, hogy a pokolban vasvillás ördögök főzik az embereket.


egy evangélikus

2016. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Tevedsz abban hogy minden gyerek rugdossa az allatokat biztos jol nyakon basztalak volna vagy teged rugdostalak volna meg!!!
2017. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Undorito egyhaz,eroszak, lopas gyilkossag ,minden megvan engedve mert Isten megbocsalt... utanna meg megyunk gyonni nem?Minden rendbe lesz!!!Hanyok!
2017. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!