Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsi koromban elhittem, hogy...

Kicsi koromban elhittem, hogy ha rossz leszek, a pokolra fogok kerülni, és ott tűzben fognak főzni stb. Most felnőtt fejjel viszont nem beteges szerintetek ilyenekkel ijesztegetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a gyereket rá akarjuk nevelni arra, hogy ne viselkedjen rosszul, de szerintem sokkal jobban elérjük a célt, hogy ha elmagyarázzuk, hogy nem illik, hogy a gyerek önmagától tudja, hogy mi a jó és mi a rossz. De ez, hogy büntetéssel fenyegetjük, ráadásul ilyen marhasággal, szerintem nagyon beteg így visszagondolva. Egyházi iskolába jártam, és mindenféle szentekről tanultunk, hogy ők ostorozták magukat, Istennek tetsző életet éltek, és a Mennybe kerültek. És kb. a többiek meg a pokolra, mert hogy mindenkinek vannak aljas stiklijei, főleg egy gyereknek. És ez miatt folyamatosan bűntudatom volt, hogy nekem is úgy kéne élni, mint egy szentnek, imádkozni, soha nem enni édességet, és semmi rosszat nem tenni, holott a valóságban rugdostam az állatokat, verekedtem a többi fiúval, ordítottam, szaladgáltam, rendetlenkedtem, mint ahogy általában egy normális gyerek teszi. És ezért bűntudat volt bennem, hogy én biztos nem fogok a Mennybe kerülni. Ez így visszagondolva, lelki terror volt, mert tényleg féltem tőle.

2016. júl. 27. 15:21
1 2 3
 21/21 világvége1 ***** válasza:
Ez az igazság. Pokolra jutnak a gonoszok – a gyerekek is. Az ugyan igaz, hogy nem főzik őket tűzben.
2020. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!