Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a férfiak...

Miért van az hogy a férfiak körében 5x gyakoribb az öngyilkosság mint a nőknél?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
mert a férfiak meg is teszik a dolgokat, nem csak dumálnak mint a csajok.
2016. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
A lányoknak könnyebb, hiszen a férfiak jobban kiszolgálják őket, könnyebben találnak párt maguknak, több nőt is alkalmaznak a munkahelyeken, jobban körbe vannak ugrálva.. Hát kb. ennyi. De gondolom ezt azért te magad is tudtad.
2016. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

A nők jobban mernek beszélni az érzéseikről, ezáltal jobban kiadják magukból a feszültséget.

A férfiak viszont nem beszélnek a problémáikról.

2016. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők nem beszélnek az érzéseikről. Inkább magukban tartják. Vagy pl a férfi homoszexualitást jobban elítélik, és, sok olyan van aki ezen bántások miatt öngyilkos lesz.
2016. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Nagy a társadalmi nyomás, nagyobb a kétségbeesés, így komolyabb az öngyilkossági szándék. Mert egyébként nem nagy különbség van az öngyilkossági kísérletek számában, csak a férfiaknál többször "sikerül".


Egyébként nem globális a nemi megoszlás.

2016. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Mert a nők általában csak bekapnak 20 szem gyógyszert, a férfiak meg fejbelövik magukat.
2016. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Egy sikertelen férfival kevésbé elnézőek, mint egy sikertelen nővel. Ha egy férfi sikertelen, a nők férfiatlannak tartják. Ha egy nő sikertelen, attól még a legtöbb férfi nőiesnek tartja, csak elesettnek, akin segíthet.

+ a válóperek 75%-át nők nyújtják be. Ez sem esik a férfiaknak túl jól... Megértésre meg kevés helyen számíthatnak.


Aki azt mondja, hogy a férfiak nem beszélnek az érzéseikről, az még sosem volt haveri sörözésen? A férfiak ugyanúgy beszélnek az érzéseikről, csak nem fényes nappal, tömegben egy kávézóban.

2016. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Mert a férfiak általában végzetesebb módszert használnak. Hozzájön hogy a társadalom férfiatlannak ítéli azt, aki beszél az érzéseiről, megoldást keres a problémájára.


Meg szerintem engem pl. annyiszor elnyomtak már, hogy nem azt mondom, hogy megszoktam, de megtanultam élni vele. A férfiaknak meg, akiknek azt mondják, övék a világ, nem szoktak hozzá a bukásokhoz, nem tudják kezelni.


És bennem lenne lelkiismeret furdalás is, ha megölném magam, lehet, hogy aki nem empatikus, azt nem érdekli az ilyen.


Mondjuk engem ami nagyon érdekel, az a miért. Mármint hogy melyik nemnél mi az oka, mennyire súlyos. Rákos vagyok vs. elhagyott a Feri/Teri.

2016. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Befejezett, tehát halállal végződő öngyilkosságot inkább férfiak követnek el, kevésbé nők. A hölgyek viszont egyértelműen több kísérletet tesznek saját életük kioltására. Ebben szerepe van annak is, hogy a nők inkább az öngyilkosság nem violens formáját választják. Ez pedig ritkábban végzetes, gyakoribb az, amikor "segélykiáltásnak" szánják az ilyen kísérletet."


Forrás: [link]

2016. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sunshinedoll ***** válasza:

Amennyire én tudom, nyugaton a nőknél 20-40%-kal gyakoribb a depresszió és egyéb mentális betegségek, amelyek öngyilkossághoz vezethetnek. A nők alapvetően gyakrabban gondolnak öngyilkosságra, és alapvetően több nő kísérel meg öngyilkosságot, mint férfi az öngyilkosságban meghaltak nagy része azonban férfi (bár nem mondanám, hogy ötször annyi).

Vagyis a férfiak sikeresebbek az öngyilkosság helyes kivitelezésében. Ez elsősorban szerintem a módszertől függ. A nőkre jellemzőbb a túladagolás, a férfiak meg inkább felakasztják magukat, vagy egyéb agresszívebb módszert választanak, ami nagyobb eséllyel végződik halállal.

2016. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!