Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki ha nem vagyok vallásos...

Ciki ha nem vagyok vallásos de hijab-ot viselek?

Figyelt kérdés

A fodrász borzasztóan elrontotta a hajam és ezért gondoltam rá de amúgyis megfordult a fejemben mert éltem több évig arab országban és már ott is nagyon megtetszett csak akkor meg túl kicsi voltam hozzá .

Leginkább muszlimákat kérdeznék hogy titeket mennyire zavarna hogy ha egy nem vallásos lány viselne fejkendőt?

15/L



2016. júl. 28. 23:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Cikinek nem ciki, de én manapság inkább hanyagolnám ezt.
2016. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Az a csador nagyon gáz. Főleg 15 évesnek.
2016. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem abajára gondoltam hanem csak ami a fejukon van hijab.
2016. júl. 29. 09:01
 4/15 Sunshinedoll ***** válasza:
60%
Nem ciki, hanem abszolút gusztustalan és sértő. Semmi közöd nincs se a hijabhoz, se az iszlámhoz, úgyhogy ne viselj kendőt, csak mert jópofának tartod,vagy mert a fodrászod elk-rta a fejed. Vegyél fel kalapot vagy olyan viseletet, ami a saját kultúrád része. Például: [link]
2016. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

A hijab szó nem ez, amire gondolsz, az egy teljes viselet. Te kendőre gondolsz valószínűleg. Nem árt, nem ronda, helyenként öltöztet, de ha muszlimosan akarod hordani (teljes haj, nyak, fültakarás), akkor készülj fel, hogy atrocitás ér, megbámulnak, beszólnak, esetleg le is köphetnek hogy terrorista. Ma reggel olvastam egy cikket pont, hogy (igaz, nem itt hanem Angliában) egy kemós hölgyet aláztak meg, mert muszlimnak nézték és ebből lett a cikk sajnos :( Ettől már ebben az országban sem állunk távol.

A divat egyébként nem arról szól, hogy kit mennyire zavar az ha valaki kendőt hord vagy kalapot. De! Mivel nem vagy muszlim, így nyilván nem hosszú és bő ruhában fogsz sétálgatni hanem mondjuk ujjatlan felsőben és rövidnadrágban - ez rendkívül visszás, majdnemhogy nevetséges, mert ezzel azt kommunikálod, hogy igenis muszlim vagy (fejfedés miatt) így ne lepődj meg, ha pl Bpesten a Keletinél "helyreigazítanak", hogy mi ez a ruha hogy mennyire szégyenteljes ez az öltözet - fül és szemtanúja voltam ennek egykor. Szóval muszlimságot kommunikálnál, ami mostanában nem túl bizalomgerjesztő.

És hogy éltél te évekig arab országban? Akkor arab származású vagy? :)

2016. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

# 5

Milyen libsi szöveg ez? Az arab férfiak sorra erőszakolják az arab, vagy arab származású nőket, mert "bántja" őket, hogy nem követik a kultúrájukat és mivel egyedül járnak, ezért az ő szemléletük szerint a nemi erőszak rendben is van.

2016. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem venném fel mással csak hosszú nadraggal és hosszú ujjuval. Nos sajnos én is hallom hogy ilyenek miatt érnek atrocitások egyeseket.
2016. júl. 29. 23:29
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Miért PONT hijabot akarsz viselni?

Egyrészt az iszlám az egyik legintoleránsabb vallás, már azért bíróságra vittek nőket, mert az instagramra fel mertek tölteni magukról vonzó, sminkes képeket. Az a kendő a szimbóluma annak, hogy a Közel-Keleten a nőkre egy darab húsként tekintenek, másodrendű polgárokként, akiknek ügyelni kell rá, hogy nehogy fel merjék hívni magukra idegen férfiak figyelmét. Ezt a kendőt akarod magadra venni? Komolyan?


Másrészt meg tiszteletlenség a muszlimokkal szemben nem vallásosként egy ilyen, a vallással mélyen összefonódott viseletet hordani. A hijab nem holmi divatkiegészítő, hanem egy kellék, amit a muszlim nők használnak, hogy ne szegjék meg a vallásuk előírásait. Az apácák fátylát sem vennéd fel, hogy eltakard a hajad, nem?


Aztán ott vannak egyes kötözködő, iszlámellenes magyarok, akik a hijab láttán joguknak érzik, hogy odamenjenek hozzád az utcán, és számon kérjék rajtad az egész életedet.


Meg aztán ilyen rohadt melegben konkrétan meghalnál abban az extra textilben...


Annyira csak nem lehet sz@r a hajad, hogy csak egy ilyen megosztó kendő jelenthet megoldást rá... Vagy ha mégis, akkor van vagy 1000 más alternatíva, amiben kevesebb embernek szúrnád a szemét (legyen az akár muszlim, akár magyar)

2016. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

Pont az ellentéte: az tekint magára darab húsként, aki mindenét kiteszi közszemlére. "Tessék vinni, eladó/ingyen van."

Aki eltakarja magát, nem teszi magát védtelenné, nem csábít, nem kihívó. Tessék utánanézni a divattörténelemnek, ez a legyünk félmeztelenek, mert akkor sikeresebbek leszünk az életben ez nem olyan régóta van. Nem is olyan rég a nők fel voltak öltözve!

2016. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha te csak egy kicsi kendőt viselsz az NEM hijaab.

A hijaab az egész testet eltakaró öltözet neve, tehát maga a teljes iszlám öltözet, ami eltakarja a testünket az idegen (nem-rokon) férfiak előtt.

A kendő önmagában még nem hijaab és az iszlámban nem elég egy kicsi kendőt viselni.



(Egy muszlima)

2016. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!