Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nyernétek a lottón több...

Ha nyernétek a lottón több milliárdot kiknek adnátok?

Figyelt kérdés
A családdal nyilván mindenki megosztaná. De például adnátok anyukátok/apukátok (ha nem együtt élnek) élettársának, vagy az élettársának gyerekeinek belőle?
2016. aug. 1. 15:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunk nagy. Normális körülmények között élünk, szüleim, 2 testvérem már dolgozik ( az egyik még velünk lakik ), én meg húgom iskolába járunk.

Ha nyernék a lottón ( eurolottózni szoktam, nagykorú vagyok ) 10 millió eurót, azaz 3 milliárd forintot, miután adózok belőle marad 2 490 000 000 - majdnem 2,5 milliárd forint. A családom 6 tagú velem együtt, de szüleim együtt vannak. Én mindenkinek adnék 100 milliót ( beosztással évi 1,5 millióból simán meg lehet élni 1 embernek, tehát ez elég durván 67 évre, ha nem dolgoznak ), de megmondanám hogy ne kéregessenek. Nem azért, mert nem szívesen adok, hanem mert ha képesek 100 milliót elverni, nem érdemelnek többet. Persze ha nagy sz*rba kerülnének, segítenék.

A maradék 2 milliárdot megtartanám és befektetném, vennék egy "kisebb" 200 m2-es lakást Budapest belvárosában, esetleg egy tengerparti nyaralót, hasonlókat. De semmiképp nem költenék többet ( befektetéssel együtt ) 1 milliárdnál, így maradna némi vésztartalék ( még 1 milliárd ).

2016. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
szülők, testvérek. Senki más nem kapna semmit.
2016. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Első körben én nem osztanám meg ezt az információt senkivel, még a szűk családommal sem. Hanem lakásokat vennék Budapesten, 4-5-öt, és kiadnám ezeket albérletbe. A maradék pénzemet beraknám a bankba (de ez a "maradék" még így is tetemes lenne).


Így létrejönne egy stabil jövedelmem az albérletek díjaiból (kb. havi 5-600 ezer ft), és ebből csak a szűk családomat segíteném (testvérem és szülők), másnak nem adnék semmit. Engem se nagyon segítettek eddig az életem során, ezért undorító lenne a hirtelen megjelenő, körülöttem nyalizó siserehad.

2016. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak a szüleimnek. Nekik jelentősebb összeget adnék. Ha akarják majd megosztják egyéb rokonaikkal, barátaikkal. Ha nem, nem. Másnak nem adnék. Barátaim nincsenek, akinek adjak. A többi rokonommal meg nem vagyok olyan viszonyban, hogy nekik is adjak.
2016. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Én az éppen aktuális miniszterelnöknek adnám. Mindegyik olyan rendes kis emberkem, a jövőbeliek is biztosan azok lesznek, és megérdemelnének végre egy kis pénzt, olyan szegény emberek, kuporgatnak és éheznek csak hogy nekünk, magyar polgároknak jobb legyen.


Most is potyognak a könnyeim a meghatódottságtól, mondat vége, pont következik.


Új bekezdés -na kisírtam magam "a" mint névelő meghatódottságomtól, megkönnyebbültem, máris jó kedvem van kettőspont- :

Mindegyik genrinces, egyenes jellem, nem hogy sosem lopták meg az embereket, de végtelenül adakozóak, ezért van mit ennie bőséggel minden magyar polgárnak, gyerekeknek. :)


Úgyhogy megint butuska leszek és elmegyek ismét szavazni. Vagy mégse? Nahát...

2016. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem szólnék senkinek, hogy nyertem.

Elköltöznék a családomtól, az új környéken a kutya nem ismerne és foglalkozna velem. Annyit tudnának, hogy ideköltözött valami milliomos hülyegyerek és kész.

A családnak meg onnan küldenék pénzt, hogy azért ne szenvedjenek hiányt semmiben.

De jobb, ha nem tudnak a nyereményről, mert egyből a sajátjukként kezelnék és feljogosítva éreznék magukat, hogy mindet ők költsék el.

2016. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!